چاپ جعبه کبریت

با چاپ جعبه کبریت جذابیت بیشتری به برند خود دهید

می‌دانید که چاپ جعبه کبریت سابقه طولانی دارد و سال‌هاست که این محصول با بسته‌بندی‌های خاص خود به دست مردم می‌رسد. با توجه به اهمیت بسته‌بندی‌کردن محصولات در صنعت، استفاده از جعبه کبریت می‌تواند تاثیر مثبتی بر میزان فروش آن داشته باشد. کبریت یکی از ضروری‌ترین نیازهای انسان است که در هر خانه‌ای یافت می‌شود؛ گرچه امروزه برای روشن‌کردن اجاق گاز و سایر موارد از جایگزین‌های دیگری همچون فندک استفاده می‌شود و تا حدودی نقش آن کمرنگ شده است؛ اما کبریت همچنان مشتریان خاص خود را دارد. کارخانه‌های تولید این محصول به‌خوبی می‌دانند که هیچ چیزی جای آن را نمی‌گیرد؛ به‌همین خاطر در صدد تولید آن با کیفیتی بهتر از قبل هستند. در مقاله حاضر با اهمیت بسته‌بندی کبریت و اصول آن آشنا می‌شوید؛ پس پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان همراه ما بمانید.


اهمیت و ارزش کبریت در بازار مصرف

کبریت از بازار مصرف گسترده‌ای برخوردار است؛ اما با توجه به شکل فیزیکی و کوچک‌بودن چوب آن، باید درون جعبه و قوطی قرار داده شود تا بتوان به این محصول دسترسی داشت و این‌طور نباشد که برای روشن‌کردن اجاق هر چوب کبریت را در گوشه کناری پیدا کرد. اهمیت این بسته‌بندی‌ها به‌حدی است که بدون وجود آن هیچ کس حاضر به تهیه کبریت نیست؛ چراکه بسته‌بندی نوعی محافظ ایمن برای محصول به‌شمار می‌رود. این کار نوعی بازاریابی برای برند سازنده هم محسوب می‌شود، تا آن‌جا‌‌که بسیاری از کارخانجات تولید‌کننده کبریت هزینه و زمان بیشتری برای ساخت جعبه این محصول صرف می‌کنند. کافی است تولید این جعبه‌ها را به مراکز حرفه‌ای مانند شبکه چاپ باکسر سپرد تا با اطمینان و اعتماد به نفس بیشتری محصول خود را به بازار عرضه کرد.
چاپ جعبه کبریت و بسته‌بندی‌کردن دارای مزایای دیگری هم هست؛ از جمله این که می‌تواند مانع از نفوذ رطوبت به کبریت شود. اگر چوب کبریت‌ها را در مکان‌های مرطوب قرار دهیم، در‌واقع راه نفوذ رطوبت به آن‌ها را باز گذاشته‌ایم. از آن‌جایی که کبریت نسبت به رطوبت حساس است پس‌از مدتی سطح آن‌ها خیس می شود، و این امر موجب خواهد شد که نتوان از آنها استفاده کرد؛ چراکه قابلیت آتش‌زایی خود را از دست می‌دهند. همچنین با چاپ قوطی کبریت در طرح و رنگ‌های جذاب و متنوع می‌توان میزان فروش آن را چند برابر کرد. مشتریان قبل از این که اقدام به خرید کبریت کنند با جعبه‌ای که درنظر گرفته شده است مواجه می‌شوند، بدون این که از کیفیت محصول خبردار شوند. البته استفاده از طرح‌های جذاب برای جعبه می‌تواند در کنار فروش بالای آن جنبه تزیینی نیز دارد.


نکاتی مهم در چاپ جعبه کبریت

قبل‌از نهایی‌کردن چاپ جعبه این محصول باید به برخی نکات مهم توجه کرد تا از خراب شدن آن جلوگیری شود. از جمله این نکات مهم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• وزن محصول
شاید مهم‌ترین فاکتور در تولید جعبه کبریت وزن آن است تا به‌راحتی قابل جابه‌جایی و حمل باشد. بسته‌بندی مقوایی یکی از بهترین نوع است که هم وزن کمی دارد و هم به‌راحتی در هر فضایی جا می‌شود. پس اگر تولیدکننده کبریت و به‌دنبال چاپ جعبه استاندارد برای این محصول هستید، توصیه می‌شود تا حتما از مقوا برای ساخت آن استفاده کنید.
• استحکام محصول
نباید از حفظ استحکام و مقاومت جعبه کبریت غافل شد. از آن‌جاکه کبریت نسبت به رطوبت و مواد آتش‌زا حساس است توصیه می‌شود تا حتما تولیدکنندگان از جعبه‌ای مستحکم و مقاوم استفاده کنند. به‌کاربردن جعبه‌ای ساخته‌شده از مواد باکیفیت مانند مقواهای مستحکم و پایدار بهترین گزینه هستند. مقواهای پایدار که در ساخت جعبه کبریت به‌کار می‌روند به‌خوبی کبریت را در برابر هرگونه تخریب محافظت می‌کند.
• زیبایی
همان‌طور‌که می‌دانید حفظ زیبایی جعبه به جذب بیشتر مخاطب کمک قابل توجهی خواهد کرد. بهتر است در چاپ جعبه کبریت به زیبایی و حفظ ظاهر آن توجه ویژه‌ای شود تا معرف محصول باشد. درج برند و لوگوی تولیدکننده کبریت اهمیت زیادی در چاپ جعبه آن دارد؛ بنابراین حتما در تولید و چاپ دقیق آن باید دقت زیادی به خرج داد. اگر به‌دنبال فروش بیشتر محصول هستید و بازاریابی آن برای شما اهمیت زیادی دارد؛ توصیه می‌شود تا حتما در طراحی زیبای جعبه انرژی بیشتری بگذارید.جعبه کبریت
چاپ بسته بندی کبریت
کبریت
طراحی جعبه کبریت


ابعاد و شکل جعبه کبریت چگونه باید باشد؟

به‌منظور بالابردن فروش کبریت، ایجاد طرح‌های خلاقانه، نوع کاربرد، تعداد خلال، اندازه‌های خلال و ... جعبه‌ها را در ابعاد و اندازه‌های متفاوت چاپ می‌کنند. به‌عنوان مثال کبریت‌های آشپزخانه و یا هتلی در مقایسه با نوع کبریت معمولی هم از نظر تعداد، خلال بیشتری دارند و هم از نظر اندازه دارای طول و عرض بزرگتری هستند، از این رو قوطی‌های هم که برای آنها طراحی می‌شود از نظر ابعاد و سایز دارای تفاوت‌هایی هستند. علاوه بر ابعاد مذکور، این مجموعه از طرح‌ها و شکل‌های خلاقانه‌ای که مشتریان درخواست دارند هم به‌خوبی استقبال می‌کند و این توانایی را دارد تا آنها را با استفاده از بهترین مواد اولیه و به‌صورت کاملا اختصاصی طراحی و به دست مشتریان برساند.


متریال به کار رفته در چاپ قوطی کبریت چیست؟

نکته قابل توجه در ارتباط با جنس جعبه کبریت این است که مواد به‌کار گرفته‌شده در ساخت جعبه بایستی به‌قدری مقاوم باشد که بتواند در برابر نفوذ رطوبت مقاومت کند، اگر غیر از این باشد سبب از بین رفتن کارایی محصول می‌شود. متریالی که مجموعه چاپ باکسر برای چاپ جعبه کبریت به‌کار می‌برد بیشتر از نوع مقوای پشت طوسی است. این مقوا دارای ابعاد و گرماژهای متنوعی است که هر چه میزان این گرماژ بیشتر باشد نشان‌دهنده این خواهد بود که مقوا از استحکام خوبی برخوردار است و به‌راحتی می‌تواند در برابر وزن محصول، ضربات، نفوذ رطوبت و ... تاب بیاورد. مقوایی که در مجموعه چاپ باکسر به‌کار می‌رود دارای خاصیت روان‌بودن است ‌که این عامل سبب می‌شود فرایند چاپ بهتر انجام گیرد. همچنین این مجموعه از بهترین مرکب‌ها و دستگاه‌های لیزری در چاپ محصولات خود استفاده می‌کند که از قابلیت ماندگاری بالایی برخوردار هستند.


ویژگی و خصوصیات قوطی کبریت چگونه باید باشد؟

با چاپ قوطی کبریت در‌واقع به محصول شناشنامه و هویت داده می‌شود و خریدار در اولین نگاه با سازنده محصول و برند آن آشنا خواهد شد؛ از این‌رو چاپ آن‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که خریدار با هویت محصول بیشتر آشنا شود. محافظت از چوب‌های کبریت در برابر تغییرات دما و همچنن نفوذ رطوبت از دیگر مزایای استفاده از قوطی کبریت محسوب می‌شود. به‌همین خاطر می‌توان کبریت‌ها را به مدت طولانی در مغازه نگه داشت؛ که لازمه آن استفاده از جنس‌های مرغوب و با‌کیفیت است تا بتواند به‌خوبی در برابر عوامل محیطی مقاومت کند. بحث دیگر در ارتباط با چاپ جعبه کبریت هزینه تمام‌شده آن است. از ویژگی‌های یک جعبه قوطی کبریت این نکته را هم می‌توان در نظر گرفت که در عین محکم‌بودن از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد تا خرید آن برای مصرف‌کنندگان از نظر اقتصادی به‌صرفه شود.


طراحی و چاپ جعبه کبریت در شبکه چاپ باکسر

شبکه چاپ باکسر یکی از برندهای معتبر در کشور است و از آن‌جایی که از طراحی تا چاپ همه در یک مجموعه صورت می‌گیرد، امکان نظارت مستقیم روی مراحل چاپ فراهم شده است؛ این ویژگی سبب می‌شود که جعبه‌ها با کیفیت بالایی به دست مشتریان برسند. اگر می‌خواهید برای محصولات خود جعبه‌هایی شیک و زیبا و در عین حال با کیفیت طراحی کنید، پیشنهاد ما به شما این است که طراحی جعبه‌های خود را به شبکه چاپ باکسر بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن‌ها را تحویل بگیرید. این شبکه از انواع قالب‌های عمومی و اختصاصی برای طراحی محصولات خود بهره می‌برد تا جعبه‌هایی متنوع به دست مشتریان برساند.