چاپ جعبه کرافت

تاثیر چاپ جعبه کرافت در تبلیغات محصولات

جعبه‌های کرافت سال‌ها پیش صنعت بسته‌بندی را تحت تاثیر قرار داده است. برای برخی، آن‌ها جوجه اردک زشتی هستند که باید به هر قیمتی از آن‌ها اجتناب کرد. جعبه‌های کرافت به دلیل رنگ قهوه‌ای‌شان اغلب با جعبه‌های مقوایی حمل‌ونقل همراه می‌شوند که فاقد سبک، سفارشی‌سازی یا ظرافت هستند؛ اما این همه ماجرا نیست. برای آشنایی بیشتر با چاپ جعبه کرافت خواندن این مقاله به شما توصیه می‌شود.


جعبه کرافت چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

انواع بسیار مختلفی از جعبه‌ها در بازار موجود است که هر کدام استفاده مخصوص به خود را دارند. یکی از همین انواع جعبه کرافت آماده است. کاغذها از مواد سلولزی ساخته می‌شوند؛ اما تفاوت اصلی که جعبه کرافت با دیگر محصولات دارد این است که بیش‌از 80درصد متریال آن سلولزی است. این درصد بالای سلولز در جعبه کرافت باعث شده است که این محصول نسبت به سایر انواع کاغذها و مقواها، مقاومت و استحکام بیشتری داشته باشد.
جعبه‌های کرافت انتخاب شماره یک برای بسیاری از مشاغل هستند و این واقعیت که آن‌ها از 100٪ مواد بازیافتی پس‌از مصرف ساخته شده‌اند، آن را به جنسی مطلوب برای طرفداران محیط زیست کرده است. همان‌طور که می‌دانید کاغذ از تنه درختان ساخته شده است و به‌طور خاص از الیاف چوب که به نام خمیر فرآوری می‌شود. الیاف چوب از خمیر کاغذ، در میان سایر مواد شیمیایی، حاوی سلولز و لیگنین هستند. لیگنین ترکیبی است که الیاف را در کنار هم نگه می‌دارد و همچنین به کاغذ حالت قهوه‌ای می‌دهد. بسیاری نمی‌دانند که کاغذ به‌طور طبیعی سفید نیست؛ بلکه رنگ آن قهوه‌ای است؛ بنابراین برای تهیه کاغذ سفید، الیاف باید سفید شوند. همان‌طور که ممکن است حدس بزنید، سفیدکردن کاغذ یک فرآیند شیمیایی است؛ بنابراین هر چه کاغذ فرآیندهای کمتری را طی کند، بیشتر دوست‌دار محیط زیست خواهد بود. زیبایی کاغذ کرافت دقیقا در همینجا است که طبیعی است. درواقع خمیر کاغذ سفید نشده است؛ به این معنی که خالص‌ترین کاغذ و عاری از کلر است و برای رسیدن به رنگ طبیعی قهوه‌ای و زیبای خود، نیازی به پردازش نیست.


موارد استفاده جعبه کرافت در بازار کدامند؟

بدون شک مهم‌ترین استفاده‌ای که از این محصول می‌شود در ساخت جعبه‌ است. این جعبه‌ها بیشترین استفاده‌ای که دارند برای محصولات فست فودی است. در واقع اکثر غذاهای بیرون‌بر فست‌فودی در جعبه‌های کرافت بسته‌بندی می‌شوند پس جعبه کرافت عمده را بیش‌از هر بخشی، رستوران‌ها و فست‌فودی‌ها هستند که خواهان آن خواهند بود. البته کاغذ کرافت برای تهیه بروشور و تراکت هم استفاده می‌شود.
این موضوع را هم به یاد داشته باشید که به دلیل ظاهر مینیمال، رنگ خاص و منحصربه‌فرد کاغذ کرافت، این محصول به‌عنوان یک جنس متفاوت از کاغذها شناخته می‌شود. از دیگر استفاده‌های این کاغذ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• بسته‌بندی میوه و سبزیجات
• مناسب برای الگوهای خیاطی
• تولید برای انواع ساک دستی
• تولید پاکت سیمان
• ساخت پاکت های فانتزی
• تولید بروشور و کاتالوگ
• نگهداری کود شیمیایی و زغال
• مناسب برای بسته‌بندی پوشاک
• مناسب برای طراحی انواع پاکت‌هاجعبه کرافت
چاپ بسته بندی کرافت
کرافت
طراحی جعبه کرافت


کاغذ کرافت چه ویژگی‌هایی دارد؟

همان طور که می‌دانید و خودتان هم دیده‌اید کاغذ کرافت تنها در رنگ قهوه‌ای موجود است. سوالی که ممکن است الان برایتان پیش بیاید این است که آیا این جعبه‌ها و کاغذها تنها در این رنگ عرضه می‌شوند؟ قطعا اینطور نیست. اما زمانی که این کاغذ رنگ می‌شود بعد از گذشت یک مدتی رنگ آن کدر می‌شود و شادابی روز اول را ندارد. به همین خاطر است که این جعبه‌ها اکثرا با رنگ طبیعی خودشان استفاده می‌شوند. اگر هم قرار باشد از رنگ استفاده شود فقط در بخش‌های محدود و کمی از آن استفاده می‌کنند. برای مثال چاپ لوگو بر روی جعبه، نوشته‌ها و ... (اکثرا هم رنگ‌ها تیره هستند – مثلا رنگ مشکی)
همان‌طور که گفتیم کاغذ کرافت مقاومت بالایی دارد و همین موضوع باعث شده است که برای بسته‌بندی انتخاب مناسبی باشد؛ چراکه احتمال پارگی کرافت بسیار کم است.
یکی از ویژگی‌های مثبت محصولاتی که با استفاده از کرافت ساخته می‌شوند قابلیت بازیافت‌شدن آن‌هاست. حتی متریال شیمیایی که برای ساخت محصولات استفاده می‌شوند هم دوباره قابل استفاده هستند (فقط تعداد محدودی از این متریال‌ها قابل بازیافت نیستند).


انواع مختلف کرافت کدامند؟

کرافت در کشورهای زیادی تولید می‌شود که می‌توان به هند، آلمان، روسیه و سوئد اشاره کرد. البته که کرافت ایرانی هم در بازار موجود است که در حالت رولی و یا شیتی عرضه می‌شود. هر کدام از این کاغذهای کرافت گرماژ بخصوصی دارند که همین موضوع باعث می‌شود آن‌ها متفاوت از هم باشند. این موضوع تاثیر مستقیمی روی قیمت محصول هم دارد؛ اما به‌طور کلی کاغذهای کرافت از گرماژ 30 تا 500 گرم مدل‌های مختلفی دارند.
یک نکته‌ای که باید در مورد کاغذ کرافت در نظر داشته باشید این است که این محصول با توجه به زبری و درجه نازکی که دارد میزان مقاومت و نفوذ پذیری مختلفی هم دارد؛ اما به‌طور کل این محصول قدرت جذب بالایی دارد. از انواع مختلف کرافت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. جعبه کرافت طلقی
2. جعبه گرافت کیبوردی
3. جعبه کرافت پنجره‌دار
4. جعبه کرافت با لایه کامپوزیتی ضدآب
5. جعبه کرافت کاست‌دار
6. جعبه ایستاده زیپ‌دار
7. پاکت ساده اداری
8. پاکت دسته‌دار


مزایای استفاده از چاپ جعبه کرافت چیست؟

استفاده از جعبه کرافت در عین تداعی حس نوستالژی آن می‌تواند برای شما به‌عنوان یک کسب‌وکار تجاری مزایایی را هم به همراه داشته باشد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:
• جعبه‌های کرافت 100٪ مواد بازیافتی هستند
در حالی که کاغذ کرافت بکر مستقیما از خمیر سفید نشده ساخته می‌شود، اکثر جعبه‌های کرافت از کاغذ کرافت بازیافتی ساخته می‌شوند. شما با استفاده از چاپ جعبه کرافت به صنعت بازیافت در سراسر جهان کمک می‌کنید.
• جعبه‌های کرافت بدون روکش هستند
از آن‌جایی که کاغذ کرافت کمتر فرآوری شده است، بافت خشن‌تری دارد که به‌راحتی پوشش‌ها و لمینیت را نمی‌گیرد. سوالی که پیش می‌آید این است که چرا این چیز خوبی است؟ جعبه‌های کرافت تا حد ممکن نزدیک به طبیعت هستند. بدون هیچ پوششی، آن‌ها به راحتی تجزیه می‌شوند و بقایای مضر تولید نمی‌کنند. روکش‌ها و لمینت ها فرآیند بازیافت را سخت‌تر می‌کنند و به‌نحوی قبل‌از بازیافت باید از کاغذ جدا شوند. جعبه‌های کرافت از آن‌جایی که روکش ندارند، سازگارتر با محیط زیست هستند. چرا باید به دوست‌دار محیط زیست بودن اهمیت دهید؟ چون باعث فروش بیشتر و داشتن مشتریان دائمی می‌شود.
• جعبه های کرافت قوی و بادوام هستند
مهم‌ترین مزیت چاپ جعبه کرافت دوام و ماندگاری آن است. اگرچه کاغذ کرافت کارتی بدون روکش است؛ اما به دلیل ضخامت آن (ضخامت 18 نقطه) در برابر رطوبت و جابه‌جایی شدیدتر مقاومت می‌کند. بافت خشن همچنین محافظت در برابر خراش و خراش را خواهد داشت. کاغذ کرافت از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین اندازه جعبه ضخیم و بادوام است. اقلام ظریف‌تری مانند جواهرات یا محصولات مراقبت از پوست هم با جعبه کرافت به‌خوبی محافظت می‌شوند.


آیا می‌توان چاپ جعبه کرافت را شخصی‌سازی کرد؟

بله کاملا! راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید جعبه کرافت خود را سفارشی کنید. دامنه استفاده از جعبه‌های کرافت خالی با برچسب‌های مینیمالیستی تا افزودن فویل‌های طلایی، رنگ‌های زنده و برش‌ها را شامل می‌شود. با این مقوای دوست‌داشتنی می‌توانید ظاهر متفاوتی را برای شناساندن محصولات خود داشته باشید.جعبه های کرافت مقرون ‌به‌صرفه هستند.
چاپ جعبه کرافت ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای بسته‌بندی محصولات شما است و برای هر صنعتی جواب می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به محصولات بهداشتی مردانه هم اشاره کرد. استایل خشن جعبه کرافت برای ظاهری مردانه و قدرتمند که نیازی به تجملات زیاد ندارد، عالی به‌‌‌‌‌‌نظر می‌رسد. این همان جعبه‌ای است که محکم است، از محصول داخل آن محافظت می‌کند و کار را انجام می‌دهد.‌ علاوه‌بر آن، با برچسب‌هایی سفارشی شده است که اطلاعات محصول شما را ارائه می‌کند.


چاپ جعبه کرافت در شبکه چاپ باکسر

چاپ جعبه‌ کرافت برای انواع محصولات یک تیر و چند نشان محسوب می‌شود. این جعبه‌ها سازگار با محیط زیست، ارزان‌تر است و در عین‌حال فروش بیشتر و مشتریان خوشحال‌تر را برای شما خواهد داشت. این بدان معنی است که شما پول بیشتری به دست می‌آورید و محصولات شما به افراد بیشتری می‌رسد و به شما کمک می‌کند تا به اهداف خود برسید.
برخلاف تصور رایج، جعبه‌های کرافت برای هر محصولی ایده‌آل هستند. بخش قابل توجهی از مشتریان شبکه چاپ باکسر از صنایع دست‌ساز هستند، از صابون و محصولات پوست خانگی تا غذا و خوراکی‌ها، هدایا و اسباب‌بازی‌ها، همگی متقاضی چاپ جعبه کرافت هستند. اگر به دنبال ظاهر و ظاهری ارگانیک و طبیعی برای بسته‌بندی خود هستید، جعبه‌های کرافت دقیقا همان چیزی است که شما می‌خواهید. الیاف چوب و لکه‌های کاغذ بازیافتی موجود در کاغذ کرافت قابل مشاهده هستند و ظاهری زمخت و بافتی به کاغذ می‌دهند که گویای اصالت این نوع از کاغذ است. شبکه چاپ باکسر با بهترین کیفیت تمام سفارشات در حوزه چاپ جعبه کرافت را انجام خواهد داد. برای آشنایی بیشتر با فعالیت مجموعه، همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.