چاپ جعبه کتاب

چرا چاپ جعبه کتاب برای ناشران و فروشندگان افزایش فروش را سبب می‌شود؟

چاپ جعبه کتاب برای فروشندگان کتاب و ناشران از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه می‌تواند ارزش محصول را چند برابر کند. در گذشته کتاب‌هایی را که بسیار ارزشمند بودند، درون جعبه‌هایی از جنس چوپ با نقش و نگارهای خاص، قرار می‌دادند؛ اما امروزه ناشران یا فروشندگان ترجیح می‌دهند که برای تک تک کتاب‌های خود جعبه‌هایی شیک و لوکس در نظر بگیرند.


کتاب و جعبه کتاب؛ دو هدیه همیشه دوست‌داشتنی

کتابخوانی یک احساس رضایت بی‌پایان است. برای رهاکردن نگرانی‌های خود از این دنیا و سفر با نویسنده به سرزمینی‌های متفاوت، فقط با کتاب است که می‌توان به آن دست یافت. برخی از مردم کتاب‌های فانتزی را دوست دارند، درحالی‌که برخی داستان‌های علمی-تخیلی را ترجیح می‌دهند، برخی دیگر رمان‌ها و کتاب‌های عاشقانه را در اولویت قرار می‌دهند و برخی دیگر دوست دارند در تاریخ غرق شوند؛ اما چیزی که بین همه ثابت می‌ماند، عشق به کتاب است. برای چنین کالا یا هدیه ارزشمندی چاپ جعبه در انواع و اشکال مختلف ضرورتی است که باید به آن توجه کرد.
چاپ جعبه کتاب می‌تواند با مزیت‌های بی‌شماری برای ناشران و فروشندگان کتاب همراه باشد. اولین مزیت استفاده از جعبه و بسته‌بندی‌کردن کتاب این است که شما به عنوان یک فروشنده به مشتری نشان می‌دهید که محتوای جعبه یعنی کتاب از ارزش بالایی برخوردار است، این عامل می‌تواند به خودی‌خود درصد فروش را بالا ببرد؛ چراکه مشتری را به سمت خرید آن ترغیب می‌کند. از طرفی دیگر وقتی کتاب درون جعبه قرار می‌گیرد، از دیدگاه مشتریان انتخاب آن می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای هدیه‌دادن به کسی که دوستش دارند، باشد. در این بین هرچه این جعبه شیک‌تر و از طرحی زیباتر برخوردار باشد، انگیزه خرید در مشتریان را بیشتر می‌کند.


ضرورت چاپ جعبه کتاب در بازار

با توجه به نقش مهم چاپ جعبه کتاب در میزان فروش و بازاریابی آن، بسیاری از متخصصان این حوزه معتقدند که فروش موفق این محصول در گرو انتخاب بسته‌بندی‌های مناسب با طراحی‌های جذاب و خلاقانه است. پس اگر به‌عنوان یک فروشنده یا ناشر خواهان فروش هر چه بیشتر محصولات خود هستید، بهتر است که به فکر انتخاب جعبه‌هایی شکیل برای آن‌ها باشید تا مورد استقبال و حتی تحسین مشتریان خود قرار گیرید.
چاپ جعبه کتاب یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین جنبه‌های فروش کتاب است. این جعبه‌ها با مواد درجه یک می‌توانند تاثیر یک برند را در مشتریان هدف خود افزایش دهند. مشتریان منبعی هستند که هر برند بازاری از آن می‌تواند موفقیت کسب کند. اگر یک برند، محصولات و کیفیت کلی آن تایید شود، موفقیت آن شرکت تضمینی است. به‌طور مشابه، اگر یک برند در ایجاد یک اثر مثبت شکست بخورد و نتواند بر مشتریان تاثیر بگذارد، در این صورت نمی‌تواند موفقیت کسب کند. پس نیازی به گفتن نیست که این جعبه‌ها تا چه میزان می‌توانند موثر باشند. از طریق تکنیک‌های مختلف سفارشی‌سازی و با کمک افراد متخصص ظاهر درونی و بیرونی این جعبه‌ها می‌تواند کامل و تاثیرگذار واقع شود.جعبه کتاب
چاپ بسته بندی کتاب
کتاب
طراحی جعبه کتاب


متریال مورد استفاده در چاپ جعبه کتاب

در چاپ جعبه کتاب از موادی مانند هاردباکس استفاده می‌کنند. انتخاب این جنس برای بسته‌بندی گزینه مناسبی محسوب می‌شود؛ چراکه هم مقاوم است و هم می‌تواند ظاهری متفاوت را به آن ببخشد و آن را برای یک هدیه زیبا مناسب می‌کند. بدین ترتیب برای دستیابی به چنین جعبه‌ای بایستی از موادی استفاده شود که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و بتواند ظاهری شکیل به جعبه ببخشد. شبکه چاپ با درنظرگرفتن این موارد سعی دارد تا متریالی این چنینی را برای عرضه‌کنندگان حوزه کتاب استفاده کند. برای ساخت جعبه کتاب می‌توان از جعبه چوبی هم استفاده کرد؛ اما امروزه در چاپ جعبه کتاب اغلب متریال مقوایی به‌کار گرفته می‌شود. از مهم‌ترین مواد مقوایی که شبکه چاپ در بسته‌بندی کتاب از آن‌ها بهره می‌برد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- کاغذ گلاسه
2- مقوای کرافت
3- مقوای اینربرد
درکنار استفاده از این متریال، لازم است که از رنگ‌هایی زیبا و طرح‌های خلاقانه و با ظرافت استفاده شود تا نتیجه کار، جعبه‌ای مشتری‌پسند باشد. در شبکه چاپ به‌منظور جلب نظر مشتریان فقط به استفاده از مقوای باکیفیت اکتفا نمی‌شود، بلکه آن‌ها را مزین به طلاکوبی و نقره‌کوبی می‌کنند و برای این‌ که جعبه‌ها از شفافیت و جلای خاصی برخوردار باشند، از فناوری‌هایی همچون سلفون‌کشی و یووی هم استفاده می‌شود.


مزایای چاپ جعبه کتاب

اگر جعبه کتاب شکیل باشد، می‌توان جز گزینه‌های اول برای هدیه‌دادن درنظر گرفت. شاید شما یک کتاب و محتویات آن را خیلی دوست داشته باشید؛ اما به‌واسطه صرفا یک کتاب آن از هدیه‌دادن منصرف شوید، ولی زمانی که همان کتاب در جعبه قرار گیرد، شما آن را هدیه ارزشمند و شکیل درنظر می‌گیرید. از ایمن نگه‌داشتن کتاب‌ها و ایجاد فضای امن برای سازمان‌دهی آن‌ها تا تحویل امن و سایر جنبه‌های بصری از مزایای چاپ جعبه کتاب است. این جعبه‌ها همچنین می‌توانند ارزش زیبایی‌شناختی خاصی را به کتاب‌ها اضافه کنند؛ چراکه تمام محصولاتی که به بخشی از رقابت بازار تبدیل می‌شوند، برای قرارگرفتن در مسیر موفقیت به نوعی بسته‌بندی نیاز دارند.
به‌طورمشابه، جعبه‌های کتاب راهی عالی برای افزودن ارزش و ارائه بصری به کتاب‌ها هستند. محصولاتی که به شکلی جذاب ارائه می‌شوند، می‌توانند به‌طور موثرتر و مثبت‌تری بر مشتریان تاثیر بگذارند. به همین دلیل است که انتخاب جعبه‌های خوب می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا شهرت خوبی به محصولات اضافه کنند.


ابعاد مناسب در چاپ جعبه کتاب و انواع آن

برای درنظرگرفتن ابعاد و سایز مناسب برای چاپ جعبه کتاب، بایستی به عرض، طول، ارتفاع و حتی وزن آن توجه کرد تا این کار سبب ایجاد هماهنگی و تعادل بین جعبه و محصول شود. به‌عنوان مثال اگر کتاب دارای ابعاد مربعی است، باید جعبه مربعی برای آن درنظر گرفت یا در مورد کتاب‌های مستطیلی هم بدین شیوه باید عمل کرد.
کتاب‌ها قطع یا اندازه‌های متفوات دارند که باتوجه به نوع آن، جعبه‌های آن‌ها چاپ می‌شود. قطع رحلی، وزیری، رقعی، پالتویی و جیبی از جمله انواع کتاب هستند که هر یک اندازه مختص به خود را دارد. به‌عنوان مثال قطع رحلی 9*16 است که برای جعبه آن که حالت فیکس داشته باشد جعبه‌ای با ابعاد 9*17*11 باید درنظر گرفت. اگر شما خواسته باشید کتاب‌ها حالت آزاد در جعبه داشته باشند، اندازه‌های آن متغیر خواهد شد. اگر سایز فیکس جعبه را بخواهید، برای سایر جعبه‌ها هم به همین ترتیب خواهد بود که به طول آن 2 سانت و به عرض آن 1 سانت اضافه خواهد شد.
شبکه چاپ با تولید بیش از 25 قالب محصول چاپی، شبکه‌ای معتبر در ایران محسوب می‌شود و از تنوع بسیار زیادی در انواع چاپ جعبه برخوردار است. این شبکه از طرح‌های درخواستی مشتریان به‌خوبی استقبال می‌کند تا ایده‌ها و طرح‌های مدنظر شما را روی جعبه‌ها پیاده‌سازی کند. انواع جعبه کتاب در شبکه چاپ عبارتند از:
1- جعبه‌ کارتنی
2- جعبه لمینیتی
3- هاردباکس


ویژگی و خصوصیت بهترین جعبه کتاب

هدف جعبه‌های بسته‌بندی در درجه اول حفظ سلامت کتاب‌ها است. ثانیا این جعبه‌ها جلوه بصری عالی به کتاب‌ها ارائه می دهند. ثالثا این جعبه‌های بسته‌بندی ابزاری عالی برای تحویل کتاب‌ها به صاحبان آن هستند. چاپ حرفه‌ای یک جعبه کتاب باید این سه ویژگی را داشته باشد تا اثرگذاری مثبت حاصل شود. علاوه‌بر آن چاپ جعبه کتاب باید باکیفیت باشد تا بتواند به‌خوبی از کتاب محافظت کند و لازمه آن استفاده از کاغذ یا مقوایی باکیفیت است که از استحکام و دوام خوبی برخوردار باشد.
از آن‌جایی که بسیاری از افراد کتاب را به‌عنوان هدیه به دیگران می‌دهند، ازاین‌رو بایستی جعبه آن درخور یک کادو شیک باشد. برای این امر طراحی‌های جذاب و خلاقانه‌ای وجود دارد که می‌توان از آن‌ها الگو گرفت و انواع ترکیب رنگ‌ها را برای آن‌ها پیاده کرد. شبکه چاپ در طراحی جعبه‌های کتاب از رنگ‌بندی‌های متنوعی استفاده می‌کند تا جذابیت و گیرایی آن‌ها دو چندان شود.


طراحی و چاپ جعبه کتاب در شبکه چاپ

جعبه‌های کتاب در هر نوعی سعی دارند تا به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا متمایزبودن را در کار خود نشان دهند. رقابت در چاپ جعبه کتاب هم مانند سایر محصولات بسیار واضح است. بسیاری از برندهای فعال در این زمینه سعی در کسب موفقیت و تسلط از طریق جعبه‌های بسته‌بندی خود دارند. این جعبه‌ها می‌توانند به هر برندی در بسته‌بندی موثر کتاب‌ها و همچنین تداعی تصویر خوب از برند کمک کنند. مردم برندهایی را دوست دارند که هویت خاص خود را در بازار دارند؛ چراکه معمولا تصور در مورد برندهای ناشناخته منفی است. محصولی را که مشتریان با آن ارتباط برقرار می‌کنند، برای مدت طولانی آن‌ها را به مشتری وفادار تبدیل می‌کند. به همین دلیل است که بسیار مهم است که کسب‌وکارهای کتاب فروش از این جعبه‌ها استفاده کنند و شهرت خوبی در بازار کسب کنند.
چاپ جعبه کتاب یک کار فنی است و به مهارت کافی نیاز دارد، به‌خصوص اگر تولیدکننده بخواهد طرح، رنگ و معیارهای خاص خود را روی جعبه اعمال کند. در این صورت واحد چاپ بایستی از نیروهای مجرب، آموزش‌دیده و مشتری‌مدار برخوردار باشد تا بتواند در زمینه کاری خود موفق عمل کند. در همین زمینه شبکه چاپ با برخورداری از کادری مجرب و ارائه خدمات باکیفیت توانسته است، نیاز بسیاری از مشتریان خود را مرتفع سازد.
شبکه چاپ یکی از برندهای معتبر در کشور به حساب می‌آید که با چاپ افست با سرعت بالا و مرغوب توانسته است در حوزه چاپ با بیش‌از 100 برند مطرح در کشور همکاری طولانی مدت را داشته باشد. این شبکه با استفاده از بهترین مرکب‌های چاپ و رنگ‌های مرغوب، سعی کرده است تا جعبه‌هایی را تولید کند که در کنار کیفیت بالا از جلوه‌ای چشم‌نواز و شکیل برخوردار باشند. در صورت ثبت سفارش یا هرگونه سوال در حوزه چاپ تبلیغات کاغذی کارشناسان شبکه چاپ باافتخار پاسخگوی سوالات شما هستند.