چاپ جعبه لیوان و ماگ

طراحی و چاپ جعبه لیوان و ماگ چگونه می‌تواند بر فروش آن تاثیر گذارد؟

چاپ جعبه لیوان و ماگ یکی از خدمات صنعت چاپ برای تمام تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان این حوزه است. بسته‌بندی‌کردن و استفاده از جعبه لیوان و ماگ امروزه بسیار رایج شده است. لیوان و ماگ‌های متنوع با طرح و رنگ‌های خاصی وارد بازار شده‌اند که چشم هر خریداری را به سوی خود جلب می‌کند. با‌این‌حال این وسایل جعبه‌هایی خاص و شیکی را می‌طلبند تا چشم خریداران را به سوی خود جلب کند. در ادامه این مقاله بیشتر با تاثیر چاپ جعبه لیوان و ماگ در میزان فروش آشنا خواهید شد.


لیوان و ماگ، هدایای فانتزی جذاب دخترانه و پسرانه

ماگ یا لیوان‌های سرامیکی یا به قول شرکت معروف بیگ ماگ، لیوان‌های بزرگ برای افراد تشنه، است که می‌تواند برای تمام افرادی که مدت طولانی را در بیرون یا پشت میز هستند، مناسب باشد. این افراد می‌تواند شامل کارمندان، دانشجویان، پزشکان و... باشد. استفاده از این لیوان‌های سرامیکی به این افراد محدود نمی‌شود؛ چراکه طرح‌های تزئینی ماگ‌ها و چاپ‌های جذاب متفاوت آن می‌تواند دل افراد متفاوت با سلائق و سن‌های مختلف را به سمت خود جذ کند. در این میان برخی از ماگ‌ها که عایق حرارتی هم دارد، گزینه مناسبی برای مسافرت و داشتن آب گرم یا سرد در ساعات طولانی است.
لیوان و ماگ از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین هدایایی است که می‌توان به مناسبت‌های مختلف به یکدیگر تقدیم کرد. طرح‌های خاص و چاپی روی خود ماگ و لیوان هم بر جذاب‌های این هدیه ماندگار اضافه می‌کند. در این میان شما به‌عنوان تولیدکننده یا عرضه‌کننده این محصول با چاپ جعبه لیوان و ماگ می‌توانید یک تیر و چند نشان بزنید؛ زمانی که از جعبه برای محصولات خود استفاده می‌کنید، در واقع توانسته‌اید اصول مدیریت محصول و فروش را به نوعی در اختیار گیرید. بسته‌بندی کردن و استفاده از جعبه می‌تواند کسب‌و‌کارتان را رونق بخشد؛ چراکه متخصصان حوزه بازاریابی و فروش معتقدند فروشی موفق است که از یک بسته‌بندی ایده‌آل برخوردار باشد.


اهمیت چاپ جعبه لیوان و ماگ در بازار

درنظر داشته باشید که جعبه اولین راه ارتباطی و نقطه تماس مشتری با محصول است، پس اگر خواهان فروش هر چه بهتر لیوان و ماگ‌های خود هستید، بهتر است که روی انتخاب جعبه‌ای شیک و ایده‌آل بیشتر تمرکز کنید و سرمایه بیشتری را به آن تخصیص دهید تا از این طریق شانس فروش محصول خود را در بازار چندین برابر کنید و مشتریان بیشتری را به سمت و سوی خرید بکشانید.
استفاده از چاپ جعبه لیوان و ماگ می‌تواند اهداف دیگری را علاوه‌بر فروش بیشتر در پی داشته باشد، از جمله این که شما می‌توانید از این طریق از محصولات ظریف و حساس خود هم محافظت کنید. به‌طورکلی بسته‌بندی‌کردن سبب حفظ کالا در برابر ضربات و آسیب دیدگی می‌شود. از دیدگاه تجاری بسته‌بندی کردن به کالای مدنظر هویت می‌بخشد و به مشتری نشان می‌دهد که محتویات درون جعبه از نظر شکل ظاهری، رنگ، جنس و... به چه صورت است، به این ترتیب است که خریدار با آگاهی بیشتری به سمت خرید آن سوق داده شود. در واقع با بسته‌بندی‌کردن می‌توان محصول و کالای خود را در میان بازار و مردم برجسته کرد.جعبه لیوان و ماگ
چاپ بسته بندی لیوان و ماگ
لیوان و ماگ
طراحی جعبه لیوان و ماگ


متریال مورد استفاده در ساخت جعبه لیوان و ماگ

چاپ جعبه لیوان و ماگ از جمله چاپ‌هایی است که زیبایی و استفاده از طرح‌های خلاقانه در آن اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین بایستی بیشترین تمرکز را در کنار حفظ کیفیت در نحوه طراحی قرار داد تا نتیجه کار همان چیزی باشد که هم موردن ظر شما به‌عنوان تولیدکننده باشد و هم خریداران آن را بپسندند.
استفاده از رنگ‌های شاد همیشه می‌تواند تاثیر مثبت خود را بر مخاطب بگذارد. تاثیر رنگ و طراحی زمانی می‌تواند جلوه کند که کیفیت کاغذ و چاپ بالا باشد. به این معنی که هرچقدر هم روانشناسی رنگ در طراحی جعبه لیوان و ماگ به‌کار رود؛ اما چاپ کیفیت نداشته باشد، تاثیر آنچنانی نمی‌تواند داشته باشد. شبکه چاپ باکسر با استفاده از تکنولوژی‌های روز و دستگاه‌های چاپ چند رنگ و طرح‌های جدید، توانسته است جعبه‌های زیبا و متفاوتی را طراحی کند. بیشترین متریالی که شبکه چاپ باکسر برای چاپ جعبه محصولات خود به‌کار می‌برد، عبارتند از:
• مقوای گلاسه
• مقوای کرافت
• مقوای اینربرد
• جعبه کارتنی
• جعبه لمینیتی
هر کدام از این مقواها برای موارد خاصی استفاده می‌شوند. به‌عنوان مثال اگر کالای مدنظر شما سنگین است، باید از جعبه‌ای استفاده کرد که بتواند در مقابل وزن محصول به‌خوبی تاب بیاورد و از استحکام قابل‌قبولی برخوردار باشد، جعبه‌های کارتنی و لمینیتی برای این کار انتخابی مناسب محسوب می‌شود.


ابعاد مورد نیاز برای طراحی و چاپ جعبه لیوان و ماگ و انواع بسته بندی

دنیای لیوان و ماگ دنیای متنوع و رنگارنگی است و جز محصولاتی‌ است که در اشکال و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند، به‌خصوص ماگ که نوع فانتزی آن طرفداران بسیاری دارد. از این رو با سایز و ابعاد مختلفی به بازار عرضه می‌شوند که در چنین شرایطی بایستی جعبه‌هایی متناسب با سایز آن طراحی کرد تا هماهنگی بهتری ایجاد شود. سایزهایی که شبکه چاپ باکسر برای محصولات خود استفاده می‌کند، عبارتند از :
1- 10*10*15 سانتی‌متر
2- 10*10*10 سانتی‌متر
3- 12*8*10 سانتی‌متر
4- 11.5*8*10 سانتی‌متر
5- 8.5*10.5*12 سانتی‌متر
از آن‌جایی که افراد بسیاری به‌دنبال دادن هدیه‌های فانتزی و لوکس به عزیزان خود هستند، لیوان و ماگ می‌تواند گزینه‌ای مناسبی باشد؛ از این‌رو با طرح جعبه‌های جذاب و خلاقانه و قراردادن محصولات در داخل آن‌ها می‌توان این نیاز مشتریان عزیز را مرتفع ساخت؛ که گاهی اوقات برای چنین جعبه‌هایی از طرح‌هایی بهره می‌برند که ممکن است با سایز محصول در هماهنگی نباشد؛ اما باعث جذابیت و زیبایی دو چندان آن می‌شود که شبکه چاپ بنابه درخواست مشتریان خود از پیشنهادات آن‌ها هم استقبال می‌کند. انواع جعبه ماگ و لیوان عبارتند از:
1- جعبه رنگی ماگ
2- استند ماگ
3- بسته‌بندی رپ
4- جعبه ماگ دوتایی
5- جعبه کرافت


ویژگی‌های یک جعبه لیوان و ماگ مناسب

از آن‌جایی که کالاها و محصولات در انبار روی هم چیده می‌شوند، وجود جعبه مناسب برای آن‌ها ضروری به‌نظر می‌رسد تا مانع از رسیدن آسیب‌های احتمالی شود. جعبه‌ای با چنین خصوصیاتی باید از استحکام بالایی برخوردار باشد تا بتواند نقش خود را به‌عنوان یک محافظ به‌درستی ایفا کند، خصوصا برای محصولی مانند ماگ و لیوان که شکستنی است و جنس‌های ظریفی مانند چینی، سرامیکی، کریستال، سفال، آرکوپال و... دارد. هرچند محافظت از لیوان و ماگ به این معنی نیست که تمام محصول پوشانده شود، به‌طوری که حتی قسمتی از محصول هم دیده نشود. اگر ماگ در جعبه‌های پنجره‌دار قرار داده شود تا مشتری طرح ماگ را ببیند و علاوه‌بر آن ماگ یا لیوان به حالت فیکس باقی بماند تا در حمل‌ونقل حداقل جابه‌جایی را داشته باشد، می‌توان گفت طراحی تمام عیاری از یک جعبه لیوان و ماگ مناسب را برای مشتری ارائه داده‌اید.
از دیگر ویژگی‌های یک جعبه خوب برای لیوان و ماگ این است که طراحی آن به گونه‌ای باشد که بتواند انگیزه خرید در مشتری را برانگیزد، این برانگیختن انگیزه می‌تواند با استفاده از رنگ‌های پاستیلی یا رنگ‌هایی با کنتراست بالا و تک رنگ باشد یا فارغ از رنگ‌ها می‌تواند طرحی مینیمال با یک جمله انگلیسی یا فارسی باشد که مشتری آن را خاص ببیند. منظور از خاص‌بودن این است که مشتری هرچقدر هم در ویترین تماشا یا همان Window Shopping خود ماگ و لیوان دیده باشد، چنین طرحی به چشمش نخورده باشد، به این معنی که مشتری که اگر مشتری شما به‌دنبال هدیه یا طرح خاص باشد، طرح و چاپ جعبه لیوان و ماگ شما را که ببیند، این حس به او دست دهد که یا این را الان بخرد یا دیگر طرحی این چنینی را در بازار نخواهد یافت. چنین جعبه‌ای به محصول ارزش بیشتری می‌دهد و به‌نوعی بیان‌کننده هویت برند خواهد بود.


طراحی و چاپ جعبه لیوان و ماگ در شبکه چاپ باکسر

در دنیای امروز با تنوع بی‌شمار طرح‌ها و رنگ‌ها در محصولات مختلف کار تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان به‌مراتب سخت‌تر شده است. لیوان و ماگ هم به‌عنوان محصولاتی پرکاربرد با تنوع بالا در طرح و رنگ، از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل است که تولیدکنندگان این حوزه از طرح‌های جذاب و رنگ‌های شاد و جذاب در ساخت جعبه‌های لیوان و ماگ بهره می‌برند که می‌تواند نقش بسیار موثری را در جلب نظر خریداران ایفا کند؛ اما برای دستیابی به چنین جعبه‌هایی باید روی چاپ آن‌ها دقت بیشتری صورت گیرد تا در کنار کیفیت بالا، طرح‌های متنوع با رنگ‌های شاد را شامل شود.
شبکه چاپ باکسر با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته و دستگاه‌های چاپ‌ به‌روز توانسته است تا جعبه‌های باکیفیتی را طراحی کند. این مجموعه سعی خود را کرده است تا در کنار کیفیت، با به‌کارگیری نیروی انسانی و گرافیست‌های ماهر در این زمینه از بخش طراحی حرفه‌ای جعبه در محصولات مختلف غافل نماند. طراحی خلاقانه، کیفیت و کمیت بالا در زمان کم همگی از فاکتورهایی است که شبکه چاپ باکسر توانسته است با سالیان سال تجربه و کار به‌دست آورد. این جمله فقط یک ادعا نیست، بلکه همکاری با بیش از 100 برند مطرح در سراسر کشور مهر تاییدی بر کیفیت و کمیت این مجموعه محسوب می‌شود. اگر شما هم به‌عنوان تولیدکننده، عرضه‌کننده، فروشنده یا هر تاجری در بخش خرد و کلان در نظر دارید تا سطح کسب‌وکار خود را ارتقا دهید، از تبلیغاتی با عنوان چاپ جعبه کاغذی برای محصولات خود فراموش نکنید. در صورت هرگونه سوال و پرسش یا ثبت سفارش کارشناسان شبکه چاپ باکسر، با افتخار پاسخ‌گوی شما خواهند بود.