چاپ جعبه متالایز

بایدها و نبایدها در طراحی و چاپ جعبه متالایز

چاپ جعبه متالایز یکی از جدیدترین انواع کاغذها است که برای برخی از محصولات بسیار موثراست. وقتی محصولات خود را در جعبه مناسب بسته‌بندی می‌کنید، برند خود را برای موفقیت آماده خواهید کرد. اگر جعبه شما خیلی خوب به نظر رسند، کسی نمی‌تواند آن را دور اندازد و به این ترتیب شما مشتریان خود را برای همیشه به‌دست آورده‌اید. در این مقاله بیشتر با جعبه های کاغذی فلزی و نحوه استفاده از این روش در صنعت چاپ صحبت خواهد شد.


چاپ جعبه متالایز چیست؟

باور کنید یا نه، افراد زیادی هستند که یک جعبه بطری براق یا با ورق طلایی را فقط به این دلیل که بسیار شیک به نظر می‌رسد، حتی اگر سال‌ها خالی باشد، نگه‌داری می‌کنند. روکش نقره‌ای باعث می‌شود هر رنگی که روی آن چاپ شده است، ظاهر مهر و موم فویل را داشته باشد. حرارت و فشار واردشده بر کاغذهایی از این جنس، باعث می‌شود که فویل فلزی به کاغذ بچسبد. مهر و موم فویل هزینه بسیاری را دارد و مقدار اطلاعات جزئی را که می‌توانید در جعبه قرار دهید محدود می‌کند؛ چراکه گرما و فشار باعث می‌شود تا فویل منبسط شود و جزئیات ظریف ممکن است تفاوت‌های جزئی را نسبت به هر چاپ نشان دهند.
از جعبه مقوایی برای بسته‌بندی انواع محصولات استفاده می‌شود. جعبه‌هایی که معمولا یک لایه هستند، برای بسته‌بندی کالاهای کوچک مانند مواد غذایی، لوازم مصرفی مانند لامپ، شمع، محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شوند. نوعی دیگر از جعبه‌ها هستند که از سه تا چند لایه ساخته می‌شوند و برای بسته‌بندی محصولات نسبتا سنگین کاربرد دارند. جعبه‌های مقوایی در ابعاد و شکل‌های مختلفی عرضه می‌شوند.


چه جنس کاغذی را می‌توان متالایز کرد؟

جعبه‌های متالایز نوعی بسته‌بندی مقوایی هستند که به دو دسته فویل طلایی و نقره‌ای در بازار عرضه می‌شوند. علی‌رغم داشتن الگو و قالب از پیش تعیین‌شده برای آن‌ها، شبکه چاپ باکسر این قابلیت را دارد که آن‌ها را متناسب با نیاز مصرف‌کننده تغییر دهد؛ اما درنظر داشته باشید که سفارشی‌سازی چاپ جعبه متالایز به دلیل ماهیت مواد مورد استفاده محدود خواهد بود.
مقوا در جعبه ‌های متالایز با نوعی فلز پوشانده می‌شود و ظاهر جعبه‌ها را محکم و لوکس می‌کنند. در واقع متالایزکردن برای این انجام می‌شود که بسته‌بندی‌های معمولی جلوه‌ای براق و فلزگونه داشته باشند. معمولا این ورقه فلزی از فویل آلومینیومی ساخته می‌شود.
انواع جعبه‌های تولید شده در شبکه چاپ باکسر را می‌توان به سادگی با افزودن ورقه نازکی فلز آلومینیوم به سطح آن‌ها به جعبه متالایز تبدیل کرد. برای تهیه جعبه در این مجموعه از انواع کاغذ مرغوب کاغذ می‌توان بهره برد. بخشی از رایج‌ترین انواع آن عبارتند از:
• مقوای ایندربرد بهداشتی
• کرافت بهداشتی
• مقوای بافت دار
• مقوای پشت طوسی
• کاغذ گلاسه
• مقوای پشت سفید
• مقوای ایفلوت
• جعبه لمینتیجعبه متالایز
چاپ بسته بندی متالایز
متالایز
طراحی جعبه متالایز


جعبه متالایز چه کاربردهایی دارد؟

کاملا درست است که ویژگی اصلی این نوع بسته‌بندی و کاربرد متالیزه‌کردن جعبه‌ها در برندسازی و تجارت الکترونیک است؛ اما از جنبه‌های متفاوت دیگری هم می‌توان به تولید جعبه‌ متالایز نگاه کرد. به‌عنوان مثال جعبه‌های متالایز بسته‌بندی درجه یک برای هدیه‌دادن گزینه‌های مناسبی هستند. علاوه‌بر این، از جعبه‌های متالایز شیک و مدرن می‌توان برای هدایای عروسی، سالگرد‌های مختلف و رویدادهای بزرگ استفاده کرد. بسته‌به اندازه کالا، جعبه‌های متالایزه بسته‌بندی مناسبی برای نگه‌داری اقلامی مانند طلا و جواهرات حسوب می‌شوند.
از جعبه‌های متالایز برای بسته‌بندی کالاهای گران‌قیمت و فانتزی مانند لوازم آرایش و عطر استفاده می‌شود. متالایزکردن بسته‌بندی به این محصولات ظرافیت و جذابیت خاصی می‌بخشد. جعبه‌های متالایز قابلیت چاپ طراحی گرافیکی و لیتوگرافی را هم دارند. با توجه به نیاز شما جعبه‌های متالایز در ابعاد مختلف طراحی و چاپ می‌شود. در شبکه چاپ باکسر تنوع بی‌نظیری بیش‌از ۲۵ قالب محصول چاپی با گارانتی رنگ موجود است. پیش‌از ساخت جعبه در چاپخانه می‌توانید از سمپل لیزری یا نمونه کوچک جعبه هم دیدن کنید.


مزایای استفاده از چاپ جعبه متالایز کدامند؟

استفاده از جعبه متالایز می‌تواند یک بسته‌بندی شیک و مدرن را برای محصول شما به ارمغان آورد؛ اما مزایای این نوع از چاپ کاغذی فقط به شیک‌بودن محدود نمی‌شود. در ادامه به برخی از مزایای چاپ جعبه متالایز اشاره می‌شود:
• افزودن جذابیت بصری
متالایزکردن جعبه به بسته‌بندی ارزش افزوده می‌دهد و باعث می‌شود که محصول از میان رقبا متمایز شود. مشتریان همیشه میان قفسه‌های فروشگاه به دنبال تست‌کردن یک محصول متفاوت هستند و هنگامی‌که بسته‌بندی متالایز کالای شما را می‌بینند به دلیل ظاهر خاص و خلاقانه آن جایی را برای محصول شما در سبد خرید خود پیدا می‌کنند.
• قیمت جعبه‌های متالایز
احتمالا یکی از دغدغه‌های اصلی هر تولید‌کننده‌ای این است که چگونه می‌تواند یک بسته‌بندی فانتزی و نفیس را با قیمت بسیار مناسب تهیه کند. جعبه‌های متالایز نسبت به سایر جعبه‌های سخت، ارزان‌تر هستند. اگر تصور می‌کنید که به خاطر استفاده از ورقه فلزی مجبور هستید، هزینه بسیار زیادی را صرف کنید، کاملا در اشتباه هستید.
• سبک‌وزن بودن
متریال اصلی در تولید جعبه‌های متالایز آلومینیوم است. این ماده یک فلز بادوام، محکم و سبک وزن است. تقریبا 30 نانومتر ضخامت آلمینیوم برای پوشاندن سطح جعبه‌ها کافی است تا به شما بسته‌بندی محکمی را ارائه دهد. وزن ناچیز جعبه‌های متالایز آن‌ها را تبدیل به یک گزینه فوق‌العاده برای حمل‌ونقل و صادرات می‌کند.
• خواص حفاظتی
فویل آلمینیوم دارای خاصیت حفاظتی بالایی است که مانع از رسیدن نور و اکسیژن به کالای درون جعبه می‌شود. صرف‌ نظر از نوع بسته‌بندی، این فلز نه‌تنها از نور طبیعی، بلکه از اشعه UV و رطوبت هم جلوگیری می‌کند. بسیاری از اوقات برای حفظ گرما و تازگی غذا آن را با فویل آلمینیوم می‌پیچید، جعبه‌های متالایز هم به همین‌گونه به دوام مواد غذایی کمک بسیاری می‌کند.


امکان متالایزنبودن یک جعبه به‌صورت کامل وجود دارد؟

بسته‌بندی متالایز تقریبا با انواع روش‌های چاپ سازگار است. مهم نیست که چه مدل طرح و برچسبی می‌خواهید روی جعبه متالایز قرار دهید، هر چیزی را به‌راحتی می‌توانید روی آن چاپ کنید. به همین دلیل، فرصتی عالی پیش روی شما قرار می‌گیرد تا خلاقیت خود را در طراحی ظاهری جعبه‌ بسنجید.
یک سوء تفاهم رایج این است که چون جعبه متالایز روی یک ورق کاغذ فلزی چاپ شده است، کل جعبه فلزی خواهد بود. این تصور اشتباه است، درحالی‌که شما می‌توانید یک جعبه فلزی کامل داشته باشید، این امکان هم وجود دارد که صرفا بخشی از آن فلزی باشد. برای پوشاندن قسمت‌هایی که نمی‌خواهید جلوه فلزی داشته باشید، جوهر سفید روی آن چاپ می‌شود، پس‌از آن می‌توانید هر رنگی را روی لایه جوهر سفید چاپ کنید و جعبه خود را به دلخواه خود طراحی کنید.


آیا می‌توان چندین رنگ متفاوت متالیک در یک جعبه داشت؟

بله کاملا! در واقع، این همان چیزی است که چاپ روی کاغذ متالیک را بسیار شگفت‌انگیز می‌کند. شما می‌توانید ظاهری مشابه با فویل زدن سنتی را با امکان داشتن چندین رنگ همزمان داشته باشید. مهر زنی فویل به یک قالب متفاوت برای هر رنگ نیاز دارد. در واقع برای داشتن جعبه متالایز با رنگ‌های مختلف قالب‌ها باید سفارشی ساخته شوند؛ بنابراین یک جعبه با چندین رنگ فویل هزینه زیادی را برای شما خواهد داشت.
وقتی روی کاغذ متالیک چاپ انجام می‌شود، درخشش زیرلایه نقره با تمام رنگ‌های چاپ‌شده روی آن نمایان می‌شود و به همه آن‌ها ظاهری درخشان می‌دهد، به همین دلیل است که چاپ جعبه متالایز یکی از متمایزترین‌ها در میان انواع جعبه‌ها محسوب می‌شوند.


چاپ جعبه متالایز در شبکه چاپ باکسر به چه صورت است؟

اگر می‌خواهید از چاپ جعبه متالایز استفاده کنید ولی نگران هستید که با محصول شما مناسب است یا خیر، باید گفت که کاغذ متالیک با هر نوع کاغذی جواب می‌دهد. هر محصولی می‌تواند با چاپ روی کاغذ متالیک فوق‌العاده به‌نظر رسد. پس‌از اینکه هویت برند خود را ایجاد کردید و پیامی را ایجاد کردید که با آن مشتریان، شما را شناختند، بهتر است توجه خود را به نحوه بسته‌بندی خود معطوف کنید. شما با چاپ جعبه متالایز می‌توانید ظاهری متفاوت را برای محصول خود ایجاد کنید. کاغذ متالیک را به پروژه خود اضافه کنید و آن را با زمان و قیمت‌گذاری منصفانه ترکیب کنید. نتیجه یک بسته‌بندی سطح بالا خواهد بود که به افزایش فروش شما و داشتن مشتریان وفادار کمک می‌کند.
مردم همیشه به سراغ جعبه‌ای می‌روند که در نگاه اول توجه‌ها را به خود جلب کند. مجموعه شبکه‌ چاپ باکسر مجری تخصصی چاپ برای بیش از صد برند معتبر در سراسر کشور در صدد فراهم‌کردن تولید بسته‌بندی منحصربه‌فرد، باکیفیت و ارزان‌قیمت برای شما به‌عنوان تولیدکننده یا عرضه‌کننده است. کلیه متریال مورد استفاده در ساخت جعبه در چاپخانه شبکه چاپ تهیه می‌شود و چاپ افست توسط نوین‌ترین دستگاه‌های هایدلبرگ صورت می‌گیرد. در صورت سفارش غیرحضوری، محصولات چاپ شده در جعبه‌های مخصوص و مناسب به سراسر کشور ارسال می‌شوند. جعبه‌های متالایز طراحی‌شده در شبکه چاپ باکسر به اندازه‌ای چشم‌گیر هستند تا شکوه و عظمت محصول شما را به خوبی نشان دهند. برای مشاوره و سفارش بسته‌بندی متالایز با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.