چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی

هر آنچه باید درباره چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی بدانیم

چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی یکی از راه‌های رایج جهت حفظ سلامت این محصولات به‌شمار می‌آید. این محصولات جهت مراقبت از پوست بدن تولید و عرضه‌ می‌شوند و در سال‌های اخیر از محبوبیت زیادی برخوردار بوده‌اند. انواع لوازم آرایشی و بهداشتی مانند محصولات مراقبت از پوست، مو، ناخن و ... توسط بسیاری از برندها تولید شده‌اند و به‌دلیل بازار پر‌فروش ‌این قبیل کالاها، رقابت زیادی در آن وجود دارد. لوازم آرایشی و بهداشتی بیشتر بین خانم‌ها محبوبیت دارند و بخشی از نیازهای ضروری آن‌ها به‌شمار‌ می‌آیند. تولیدکنندگان و کارخانجات با چاپ جعبه ایندربرد برای بسته‌بندی این کالاها، آن‌ها را در فروشگاه‌ها عرضه‌ می‌کنند. در این مقاله بیشتر با جعبه سازی بهداشتی و نکات آن آشنا می‌شوید، تا پایان همراه ما بمانید.


اهمیت چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی در چیست؟

جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی برای محافظت از محصولات و جلوگیری از آسیب و شکستگی، جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب، محافظت در برابر رطوبت و عرضه مناسب کالا در انواع طرح‌ها تولید‌ می‌شود. برندها‌ می‌توانند با بهره‌گیری از بسته‌بندی باکیفیت که با روش‌های خلاقانه طراحی شده‌اند، بر کیفیت خدمات خود و به کمک جذابیت‌های بصری و ظاهری بر میزان فروش خود بیافزایند. چاپ جعبه لوازم آرایشی، بر ذهنیت مخاطبین تاثیر مثبت می‌گذارد و کیفیت محصولات را تداعی‌ می‌کند. شکیل و شیک‌بودن برای به چشم آمدن محصولات در قفسه فروشگاه‌ها از دیگر دلایل اهمیت چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شوند.
بسیاری از تولیدکنندگان برای چاپ لوگو یا نام برند خود از خدمات تکمیلی چاپ مانند چاپ برجسته، طلاکوب و نقره‌کوب، یووی و ... یا انواع روکش‌ها مانند سلفون و ... استفاده‌ می‌کنند. از دیگر دلایل اهمیت چاپ این نوع جعبه درج اطلاعات مهم درباره محصول است که برای هر مصرف‌کننده‌ای اهمیت دارد. این اطلاعات اغلب شامل تاریخ انقضا، نام برند و شرکت تولید‌کننده، محتویات محصول، حجم محصول و... است که توجه خریدار را به خود جلب می‌کند؛ بنابراین درج این اطلاعات روی جعبه اهمیت زیادی دارد.


متریال به‌کاررفته جهت تولید جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی

برای چاپ جعبه لوازم آرایش از انواع مقوا با گرماژهای مختلف استفاده می‌شود. استفاده از مقواهای با گراماژ بالاتر و ضخیم‌تر، به استحکام جعبه کمک می‌کند و باعث محافظت بهتر از محصول خواهد شد. متریالی که برای تولید جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی مناسب هستند، مقواهای پشت طوسی، گلاسه از نوع براق یا مات یک رو سفید، مواد پلاستیکی، ظروف شیشه‌ای و حتی ظروف فلزی از پرکاربرد‌ترین محصولات در تولید جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شوند.
ورق مقوا بهداشتی در چاپ این جعبه‌ها بسیار کاربردی است تا آن‌جا‌که در تولید اغلب این نوع جعبه‌ها به‌کار می‌رود. به‌طور‌کلی در تولید این نوع جعبه از مقواهای سفید رنگ با مقاومت بالا استفاده می‌شود تا به‌خوبی از محصول در برابر آفتاب و هرگونه ضربه جلوگیری کند. در اغلب موارد جهت لوکس‌تر نشان‌دادن جعبه لوازم آرایشی از ابر یا فوم شکل داده شده استفاده می‌کنند که موجب فیکس‌شدن محصول یا محصولات در جعبه می‌شود. این کار از ضربات زیاد به محصول و احتمال پودرشدن محصولاتی مانند سایه چشم و کرم پودر به‌خوبی جلوگیری خواهد کرد.جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی
چاپ بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
 لوازم آرایشی و بهداشتی
طراحی جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی


چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی را فراموش نکنید

اگر تولیدکننده محصولات بهداشتی هستید توصیه می‌کنیم تا چاپ جعبه‌های بهداشتی و زیبا را برای محصولات در دستور کار خود قرار دهید. با استفاده از ایده‌های خلاقانه و منحصر‌به‌فرد و با‌کم‌ترین هزینه می‌توان محصول و برند خود را در سطح بیشتری نمایش داد. بسته‌بندی‌های مذکور شان کسب‌و‌کار و تجارت شما را در میان رقیبان‌تان بالا خواهند برد. درست است که امروزه این کار توسط بیشتر تولیدکنندگان انجام می‌شود؛ اما با به‌دست‌گرفتن نبض مخاطب‌تان امکان به‌دست‌گرفتن بازار محصول را پیدا خواهید کرد. هیچ‌گاه اهمیت و ارزش چاپ جعبه ایندربرد را دست کم نگیرید؛ چراکه عامل موفقیت شما خواهد بود.


ایده‌ها را در چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی به‌کار بگیرید

هیچ چیزی به اندازه به‌کارگیری ایده‌های خود نمی‌تواند محصول‌تان را به دیگران معرفی کند. شاید تعجب کنید، اما جعبه سازی بهداشتی آن هم بدون استفاده از طرح‌های خاص و متفاوت موفقیت زیادی برای شما به‌دنبال نخواهد داشت. اگر در ابتدای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار جدید هستید، توصیه می‌کنیم تا حتما ایده‌های خود را به‌کار بگیرید. از دوستان و آشنایانتان کمک بخواهید تا در چاپ جعبه آرایشی به شما کمک کنند. بسیاری از تولید‌کنندگان با به‌کار‌گیری مقواهای متفاوت و کمی ایده طراحی‌های چشمگیری روی چاپ این محصول پیاده می‌کنند. پس حتما از ایده‌های خود و نه ایده سایر تولیدکنندگان استفاده کنید تا به معرفی برند و محصول خود کمک بیشتری کرده باشید.


نکات مهم در تولید و چاپ جعبه لوازم آرایش

برای طراحی و چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی با توجه به نیازها و خواسته‌های مخاطب و همچنین بر‌اساس اصول و قوانین طراحی، رعایت چند نکته ضروری است. این نکات در ذیل آورده شده است:
1. خوانا و واضح‌بودن نام تولیدکننده و برند و چاپ جعبه ایندربرد و ذکر سایر مشخصات تولیدکنن؛
2. چاپ دستورالعمل مصرف محصولات روی جعبه مقوایی بهداشتی؛
3. ذکر اینکه محصول برای چه نوع پوستی مناسب است؛
4. ذکر تمامی مواد اولیه استفاده‌شده در محصول و خواص و ویژگی‌های محصول؛
5. مقاومت و استحکام بالای جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی؛
6. استفاده از رنگ‌های مناسب و دارای هارمونی متناسب با رایحه و نوع محصول درون جعبه؛
7. طراحی‌های خلاقانه و جذاب و زیبا‌بودن بسته‌بندی.


مراحل تولید و چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی

همان‌طور‌که گفته شد جعبه سازی بهداشتی از اصلی‌ترین مراحل تولید محصولات آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شود که هزینه و زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. بسیاری از تولیدکنندگان توجه خاصی را روی این بخش می‌گذارند و به‌دنبال بالابردن روز‌افزون کیفیت این محصول هستند. تولید این نوع جعبه با استفاده از محصولات استاندارد و مقاوم اولین مرحله و البته موضوع بسیار مهمی محسوب می‌شود. اصولا جهت چاپ جعبه لوازم آرایشی کاربرد مقواهای بهداشتی از جمله ایندربرد یا گلاسه در اولویت هستند. این مقواها هم سلامت و ماندگاری محصول را تضمین خواهند کرد و هم زیبایی خاصی به آن می‌دهند.
ابتدا با طراحی جعبه مورد نظر و گرفتن فیلم و ساخت، آن را به مرحله چاپ روکش حرارتی می‌رسانند که اصولا از انواع سلفون استفاده می‌شود. یکی از سلفون‌های پرکاربرد در این زمینه نوع مات آن است که می‌توان به کمک یووی آن را کمی براق و برجسته کرد. البته این مرحله کاملا سلیقه‌ای است و به سازنده مربوط می‌شود. گاهی از روکش‌های طلا و نقره‌کوب هم در سطح جعبه استفاده می‌شود که به نوع ورق مقوا بهداشتی به‌کاررفته در آن وابسته است. در نهایت از دایکات یا لترپرس کمک می‌گیرند و فرم نهایی هم برای چاپ وارد دستگاه خواهد شد تا به کمک تیغه‌ها برش بخورد و در نهایت جعبه به دست مشتری یا سفارش‌دهنده برسد.


تولید و چاپ جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی در شبکه چاپ باکسر

چاپ جعبه مقوایی بهداشتی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ به‌نحوی‌که امکان افزایش قیمت و ارزش محصول را به‌دنبال دارد. اهمیت این ابزار تبلیغاتی و بازاریابی به‌حدی است که هزینه‌های هنگفتی برای تولید آن مصرف می‌شود تا مخاطب را به سمت برند محصول و شرکت مد نظر جذب کند. شبکه چاپ باکسر فعالیت خود را از سال 1357 آغاز کرده است و طی این سال‌ها انواع خدمات و محصولات چاپی را ارائه‌ می‌دهد و در کارنامه خود همکاری‌های موفقی را با بسیاری از برندهای معتبر دارد. شبکه چاپ باکسر انواع خدمات طراحی و چاپ را با بهترین کیفیت و با استفاده از متریال با کیفیت و مرغوب، کیفیت بالای چاپ با استفاده از روش‌های افست و دیجیتال، طراحی‌های ویژه و خاص محصولات و قیمت مناسب ارائه‌ می‌دهد. چاپ جعبه مقوایی بهداشتی در انواع رنگ ها، ابعاد و طرح‌های گوناگون مطابق با سلیقه و نیاز شما در شبکه چاپ باکسر انجام‌ می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارشات خود با ما تماس بگیرید.جعبه لوازم آرایشی و بهداشتی
چاپ بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی