چاپ جعبه جوراب

معرفی برند خود با چاپ جعبه جوراب را دست کم نگیرید

معمولا وقتی به خرید پوشاک می‌رویم، حتی اگر کالاهای دلخواه خود را پیدا نکنیم، از خرید جوراب غافل نمی‌شویم. جوراب از آن دسته پوشاک‌ها محسوب می‌شود که همیشه و در همه‌ی شرایط به آن نیاز داریم؛ در هر شرایطی از جمله هوای سرد، گرمای تابستان، برای رفتن به باشگاه و ... به آن نیاز داریم. بعضی از افراد به پوشیدن جوراب علاقه‌ای ندارند و به‌دلایلی مانند گرما یا برای زیبا به‌نظررسیدن پا در کفش از پوشیدن آن اجتناب می‌کنند؛ اما تحقیقات نشان داده است که پوشیدن جوراب در هر شرایطی ضروری است. جوراب از عرق‌کردن پا و ایجاد باکتری و قارچ روی آن جلوگیری می‌کند. این محصول طرفداران زیادی دارد؛ بنابراین تولیدکنندگان آن از چاپ جعبه جوراب و عرضه شیک و چشم‌گیر آن غافل نیستند. در این مقاله بیشتر با مشخصات چاپ جعبه این محصول و اهمیت آن آشنا خواهید شد.


چرا استفاده از جعبه جوراب مهم است؟

بسیاری از مردم بدون پوشیدن جوراب از خانه بیرون نمی‌روند. برخی حتی با وجود کفش‌های باز و تابستانی جوراب می‌پوشند تا مانع سیاه‌شدن پاهای خود شوند. جوراب برای همه‌ گروه‌های سنی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شود. جوراب دارای انواع مختلفی مانند پشمی، نخی، جوراب ساق‌بلند، جوراب کالج و ... است. از مزایای جوراب، پیداشدن آن در تمام فروشگاه هاست که در انواع مدل جعبه جوراب عرضه می‌شوند. چاپ جعبه جوراب درحالی‌که از طرح و نقش‌های مختلف بهره گرفته است مخاطبان بیشتری را به‌سمت آن جذب می‌کند. ‌‌بسیاری از تولیدکنندگان با طراحی جعبه جوراب در اشکال و مدل‌های مختلف به‌فروش بیشتر محصول خود کمک می‌کنند.
فرقی ندارد که مخاطب مدنظر پیر، جوان و حتی کودک باشد، آن‌چه مهم است اهمیت بسته‌بندی محصول است که در جذب بیشتر مخاطب تاثیرگذار خواهد بود. بسته‌بندی شیک و باکیفیت کالا تاثیر به‌سزایی در تصویر ذهنی مشتری از کیفیت محصولات و برند تولیدکننده دارد و این روزها از عوامل موثر بر بازاریابی و فروش محصول به‌شمار می‌آید. جالب است بدانید طبق بررسی‌ها 72درصد از مخاطبان مدعی شده‌اند که محصول را براساس بسته‌بندی آن انتخاب می‌کنند. انواع جعبه جوراب موجب محافظت از آن در برابر نفوذ آلودگی‌‌‌ها مانند گرد‌و‌‌غبار و رطوبت می‌شود.


طراحی و چاپ جعبه جوراب چگونه انجام می‌شود؟

همان‌طور‌که گفته شد بسته‌بندی جوراب به جذب و ارتباط‌گیری مخاطب با محصول کمک زیادی می‌کند. خرید جعبه جوراب موجب بازاریابی و تبلیغ برند محصول را در میان سایر رقبا می‌شود تا حرفی برای گفتن داشته باشد. اگر تولیدکننده جوراب یا حتی فروشنده آن هستید، شک نکنید که با استفاده از انواع مدل جعبه جوراب موجب مطرح‌شدن محصول و برند خود خواهید شد. طراحی جعبه محصولاتی مانند جوراب باید با حساسیت و دقت زیادی انجام شود تا به‌خوبی از محصول محافظت کند. طراحی دقیق و زیبا قیمت جعبه جوراب را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین اگر قصد هدیه‌دادن پک جوراب به کسی را دارید حتما از جعبه‌های زیبا و منحصر‌به‌فرد استفاده کنید.
قبل‌از نهایی‌کردن طرح جعبه جوراب حتما به نکات و اطلاعاتی مانند سلیقه مخاطب، نوع، وزن و کیفیت محصول، شرایط استفاده از آن و... توجه کنید. استفاده از متریال‌های عالی و باکیفیت در چاپ جعبه جوراب اهمیت قابل توجهی دارد تا آن‌جا که بسیاری از مخاطبان صرفا به‌دلیل جعبه‌های زیبا و منحصر‌به‌فرد اقدام به خرید جوراب می‌کنند. از آن‌جا‌که مخاطبان براساس ظاهر محصول تصمیم به خرید می‌گیرند، می‌توان از طرح‌های مختلف یا حتی عکس جعبه جوراب برای جذب بیشتر مخاطب استفاده کرد. الهام از طرح‌های انتزاعی می‌تواند در طراحی این جعبه بسیار موثر و مثبت باشد.تولید جعبه جوراب مقوایی
چاپ جعبه  جوراب
جعبه جوراب مردانه
جعبه جوراب


متریال مورد استفاده برای تولید جعبه جوراب مقوایی

انواع جعبه جوراب با متریال‌های متنوع تهیه و تولید می‌شوند که در ماندگاری و ارزش‌مند به‌نظررسیدن محصول بسیار موثر هستند. اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین متریال در ساخت این جعبه‌ها مقوا است که در گرماژ و رنگ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از انواع جعبه‌‌های مقوایی ساخته‌شده از مقوای گلاسه، ایندربرد، کارتن، هادرباکس و لمینتی برای ‌‌بسته‌بندی انواع و اقسام کالاها رایج است. بسته‌به نوع محصول، وزن آن و سیلقه تولیدکننده می‌توان جعبه‌‌های مختلفی را تولید کرد. متریال‌‌های ذکرشده از لحاظ ضخامت و مقاومت، شکل ظاهری، کیفیت چاپ، قیمت و ... متفاوت هستند و موجب تفاوت در طرح جعبه جوراب می‌شوند. اغلب برای ‌‌‌‌بسته‌‌بندی و چاپ جعبه جوراب از متریال‌‌های زیر استفاده می‌شود:
1. ایندربرد
2. پشت طوسی


مزایای کاربرد جعبه جوراب مقوایی

مقوا به‌عنوان متریالی ثابت و پرکاربرد در ساخت انواع جعبه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول مزایای زیادی دارد که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید:
• به‌دلیل مقاومت بالا در برابر کشش، فشار جشم خارجی و احتمال پارگی در ساخت انواع جعبه جوراب کاربرد دارد.
• سازگاری با محیط زیست به‌دلیل استفاده از کاغذ قابل بازیافت و طبیعی آن را به انتخابی ثابت جهت چاپ جعبه جوراب تبدیل کرده است.
• امکان چاپ طرح‌های مختلف و عکس جعبه جوراب جذابیت بالایی به آن می‌بخشد.
• امکان استفاده از متریال‌های ترکیبی جهت بالابردن مقاومت آن در برابر رطوبت به پایداری آن کمک می‌کند.
• قابلیت بازاریابی برای محصول از امتیازات کاربرد مقوا در ساخت جعبه جوراب است.
• ارزان‌بودن مواد اولیه کاغذ موجب کاربرد زیاد آن در تهیه جعبه جوراب می‌شود.
• طرح‌پذیری و امکان تغییر شکل به‌دلیل خاصیت کشسانی به ایجاد اشکال مختلف جعبه کمک می‌کند.
• مقاومت بالای کارتن در برابر سرما و گرما از تغییر ظاهر آن جلوگیری می‌کند.


انواع و ابعاد جعبه جوراب

جعبه‌‌هایی که برای ‌‌بسته‌بندی انواع کالا مورد استفاده قرار می‌گیرند، از لحاظ نوع در، باز و بسته‌شدن جعبه، دسته‌داربودن یا بدون دسته بودن جعبه، با هم متفاومت هستند. انتخاب از بین انواع جعبه به نوع محصول، نیاز و سلیقه تولیدکننده بستگی دارد. معمولا جعبه جوراب به‌صورت دو تکه و دارای دو قسمت در و زیره جعبه تولید می‌شود که مقاومت بالای آن را به‌دنبال دارد. این نکته را باید ذکر کرد که اغلب طراحان جعبه این امکان و شرایط را دارند که با ایجاد خلاقیت در ساخت جعبه هم ظاهری متفاوت خلق و هم قیمت جعبه جوراب را تعیین کنند. اگر خودتان فروشنده جوراب هستید، توصیه می‌شود تا حتما سایز و ابعاد آن را با توجه به نیازتان، دستگاه برش و روش چاپ تعیین کنید.


نکات طراحی و چاپ جعبه جوراب

جوراب در تماس مستقیم با پا قرار‌ می‌گیرد و ممکن است ساعت‌‌‌ها در کفش باشد؛ بنابراین بهتر است از مقوایی برای ‌‌بسته‌بندی آن استفاده شود که فاقد مواد حساسیت‌زا و فاقد میکروب و باکتری باشد تا از عفونت و بیماری‌‌های پوستی جلوگیری شود. جوراب کالایی است که برای همه گروه‌‌های سنی، تولید می‌شود. رنگ‌‌‌ها و طراحی جعبه جوراب می‌تواند با توجه به گروه هدف انتخاب شود تا از این طریق توجه و رضایت آنها جلب کند و متناسب با کالای درون جعبه باشد. همچنین ذکر اطلاعات کالا مانند جنس جوراب و برند تولیدکننده ضروری است.


روش‌های چاپ جعبه جوراب را بشناسید

جهت چاپ انواع مدل جعبه جوراب از روش‌های خاصی استفاده می‌شود که آشنایی با آن‌ها ضرری ندارد:
• چاپ افست
یکی از بهترین روش‌ها برای چاپ مقوا این روش است؛ چراکه کیفیت مقوا و محصول نهایی را حفظ خواهد کرد و در عین‌حال هزینه کم‌تری به خود اختصاص می‌دهد. این روش برای تیراژهای بالا انتخاب خوبی است.
• چاپ فلکسوگرافی
اگر قصد چاپ جعبه‌های جوراب در تیراژ متوسط را دارید، بهترین انتخاب چاپ فلسکو است. لازم به ذکر است که این روش چاپ کیفیت نسبتا پایین‌تری در مقایسه با روش اول دارد.
• چاپ سیلک
ظاهر خاص و پیشرفته‌ای که از طریق این چاپ به بسته‌بندی داده می‌شود آن را به انتخاب بسیاری از تولید‌کنندگان تبدیل کرده است. این نوع چاپ مناسب تیراژهای پایین است که بسیاری از سفارش‌های خرید جعبه جوراب را شامل می‌شود.


چاپ جعبه جوراب در شبکه چاپ باکسر

شبکه چاپ باکسر، سفارشات چاپ جعبه جوراب را در طرح‌‌‌ها و رنگ‌‌های مختلف مطابق با سلیقه شما می‌پذیرد. همچنین می‌توانید برای زیباترشدن و افزودن به جذابیت جعبه از خدمات تکمیلی مانند چاپ برجسته و روکش سلفون استفاده کنید. ما در شبکه چاپ باکسر خدمات گسترده‌‌ای را در زمینه‌ طراحی و چاپ ارائه و همواره تلاش می‌کنیم تا با متدها و تکنولوژی‌‌های به‌روز دنیا سازگار شویم. چاپ باکسر با چاپ انواع طرح جعبه جوراب محصولاتی با‌کیفیت و با قیمت مناسب تولید می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.