چاپ جعبه لباس

هرآنچه باید درباره اصول چاپ جعبه لباس بدانید

چاپ جعبه لباس یکی از فاکتورهای مهم و قابل توجه در دنیای پوشاک و فشن محسوب می‌شود. صنعت مد و پوشاک همواره طرفداران خود را در سراسر دنیا دارد و در سال‌های اخیر رشد فزاینده‌‌‌ای داشته است؛ به‌طوری‌که هر روز شاهد ظهور برندهای جدید در زمینه‌های مختلف هستیم. با توجه به رشد بالای صنعت مد و پوشاک بسیاری از افراد شغلی در این زمینه انتخاب‌ می‌کنند و پتانسیل کسب موفقیت را در شغل‌های مربوط به مد و پوشاک از طراحی تا تولید و عرضه لباس بالا‌ می‌دانند. با توجه به نکات گفته‌شده، هر روز بر رقابت موجود در این صنعت افزوده می‌شود و تولیدکنندگان باید سعی کنند تا در محصولات و خدمات خود تمایز ایجاد کنند. یکی از راه‌های ایجاد تمایز برای ارائه محصولات، چاپ جعبه آماده لباس و عرضه پوشاک از این طریق است. در مقاله حاضر، بیشتر با اصول چاپ جعبه برای بسته‌بندی لباس آشنا می شوید؛ پس تا پایان همراه ما باشید.


چاپ جعبه و اهمیت آن در عرضه پوشاک

عرضه پوشاک درحالی‌‌که براساس استانداردهای بهداشتی و سلامت صورت گرفته باشد، جزو اصول مهم در عرصه پوشاک است. این جعبه لباس باعث محافظت بهتر از محصول در برابر پارگی، دفرمه‌شدن و جلوگیری از آلوده‌شدن لباس‌ می‌گردد. این روزها که تعداد فروشگاه‌های مجازی روبه افزایش است، بسته بندی لباس برای فروش اینترنتی اهمیت بالایی دارد.
برخلاف تصور بسیاری از مردم بسته‌بندی در ارزش بخشی به محصول حائز اهمیت است؛ تا آن‌جا‌که هم از طرف تولیدکنندگان و هم از طرف مشتریان به‌عنوان یک امتیاز درنظر گرفته می‌شود. چاپ جعبه لباس زیبایی و پاکیزگی محصول را تا وقتی به‌دست مصرف‌کننده برسد، حفظ خواهد کرد. چاپ بسته بندی لباس اهمیت آن نزد مخاطب را بالا خواهد برد.
تولیدکنندگان لباس و پوشاک با توجه به تاثیری که ‌‌بسته‌بندی شیک و با کیفیت بر میزان فروش و ذهن مشتریان‌ می‌گذارد، محصولات خود را در جعبه لباس مناسب و باکیفیت عرضه‌ می‌کنند. زیبایی و جذابیت بصری سبب‌ می‌شود تا مشتریان به محصول جذب و اعتماد آنان جلب شود؛ چراکه کیفیت ‌‌بسته‌بندی و کیفیت ارائه خدمات نشان‌دهنده میزان اهمیتی است که برند تولیدکننده به کیفیت محصولات و رضایت مشتری‌ می‌دهد.
اگر فروشنده و عرضه کننده پوشاک هستید، بسته بندی لباس برای پست یا فروش حضوری را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. بسته بندی جعبه لباس، زیبایی محصول را چند برابر خواهد کرد، تا آن‌جا‌که خریدار با دیدن بسته‌بندی مرتب آن هم با ظاهری دیدنی حاضر به خرید دوباره از فروشگاه مد نظر خواهد شد.


نکات مهم و قابل توجه در طراحی و چاپ جعبه لباس

جهت چاپ و طراحی جعبه بسته بندی لباس باید به برخی نکات مهم توجه کرد تا بتوان این کار را به‌بهترین نحو انجام داد. از جمله نکات مهمی که باید رعایت کرد، می‌توان موارد زیر را مورد توجه قرار داد:
• توجه به مخاطب
قبل‌از هر چیز مخاطب خود را در نظر بگیرید. سن، جنسیت، علایق، سلیقه و... همگی در زمان چاپ بسته بندی لباس باید مورد توجه قرار گیرند. این عامل در بسته‌بندی محصول بسیار تاثیرگذار است تا آن‌جا که چاپ جعبه صرفا براساس فاکتورهای مرتبط با مخاطب انجام می‌شود. اگر تولیدکننده هستید قبل‌از سفارش چاپ جعبه‌های بسته‌بندی حتما جامعه مخاطب‌تان را درنظر داشته باشید. این کار نوعی هویت بخشی و احترام به مخاطب محسوب می‌شود که به ارتباط‌گیری بهتر فرد با محصول و بسته‌بندی آن کمک می‌کند. توصیه می‌شود تا از این نکته غافل نشوید؛ چراکه تاثیرگذاری بسیار زیادی روی ذهن مخاطب و جذب او به برند شما خواهد شد.
• توجه به اصول بسته‌بندی
همان‌طور‌که می‌دانید جهت تاثیرگذاری بیشتر روی ذهن مخاطب باید اصول بسته‌بندی را رعایت کرد. خرید بسته بندی لباس درحالی‌که از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است، نکته‌ای مهم به‌شمار می‌رود. کاربردی‌بودن بسته‌بندی به‌خصوص درصورتی‌که به‌راحتی باز و بسته شود و مشکلی برای مخاطب ایجاد نکند، به جذب او کمک خواهد کرد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که چاپ جعبه لباس با طراحی خیلی عجیب و متفاوت گاهی اثر عکس خواهد داشت پس در طراحی جعبه نهایت دقت عمل را به‌کار بگیرید.
• درک دستورالعمل فروش
سفارش جعبه لباس درحالی‌که با توجه به دستورالعمل‌های لازم در زمینه فروش صورت گرفته است، یکی از الزامات لازم برای هر فروشنده یا تولیدکننده لباس محسوب می‌شود. به‌عنوان یک فروشنده بهتر است قبل‌از هر چیز استراتژی فروش خود را در نظر بگیرید و براساس آن جعبه لباس را طراحی کنید.
• سازگاری بسته‌بندی با محیط زیست
هرگز این نکته مهم را فراموش نکنید که سازگاری بسته‌بندی با محیط زیست بسیار مهم و امتیازی اساسی محسوب می‌شود. چاپ جعبه آماده لباس که از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده است تاثیر زیادی روی ذهن مخاطب خواهد داشت. جهت سفارش جعبه لباس سازگار با محیط زیست بهتر است از مواد اولیه استاندارد و مناسب در تولید جعبه استفاده شود.
• حفظ امنیت محصول
استحکام جعبه‌های بسته‌بندی لباس درحالی که امنیت محصول را به‌خوبی حفظ کنند، یکی از اصول طراحی آن‌ها محسوب می‌شود. چاپ جعبه لباس باید به گونه‌ای انجام شود که لباس را در برابر آلودگی، گرد و خاک، نور آفتاب، گرما، رطوبت و... حفظ کند. براین اساس بهتر است تا در بسته‌بندی درست و به‌جای محصول نهایت دقت عمل را به‌کار برد تا آن‌را از هرگونه عامل مزاحم خارجی حفظ کرد.
• توجه به گرافیک جعبه
در زمان سفارش جعبه حتما به گرافیک آن توجه کنید. گرافیک باکیفیت و استاندارد جعبه شامل پوشش مستحکم، براق‌بودن، فونت استاندارد و... همگی در بالابردن کیفیت جعبه بسته بندی لباس تاثیرگذار هستند.
• رنگ مناسب
همه ما می دانیم که رنگ تاثیری بی‌نظیر بر ذهن انسان‌ها دارد؛ بنابراین بهتر است در طراحی بسته بندی لباس از رنگ‌های زیبا و چشم‌نواز استفاده کرد. انتخاب رنگی مناسب با سلیقه مخاطب بدون شک آن را به مشتری همیشگی محصول تبدیل خواهد کرد.جعبه لباس مقوایی
چاپ جعبه لباس
لباس
چاپ جعبه لباس


متریال مورد استفاده در چاپ جعبه لباس

تولید جعبه‌های مقوایی در ضخامت‌ها و ابعاد گوناگون برای ‌‌بسته‌بندی محصولات مختلف انجام‌ می‌شود. این جعبه‌ها‌ از مقوای گلاسه، ایندربرد، کارتن، کرافت و ... تولید می شوند؛ البته در مواردی هم از جعبه های لمینیتی و هادرباکس در ‌‌بسته‌ بندی لباس برای پست مورد استفاده قرار می‌گیرند. جهت بسته بندی لباس برای فروش اینترنتی طبق نوع محتویات جعبه و وزن آن می‌توان از متریال مناسب استفاده‌ کرد. پس‌از تولید جعبه‌ می‌توان از انواع خدمات تکمیلی برای زیباترشدن و کیفیت بهتر آن مانند انواع روکش و چاپ برجسته، طلاکوب و ... بهره برد.


آن‌چه در زمان چاپ جعبه لباس باید رعایت کرد

جعبه لباس برای انواع محصولات در گروه پوشاک طراحی و چاپ‌ می‌شود. طراحی روی جعبه، رنگ‌های مورد استفاده و همچنین ابعاد و نوع جعبه باید متناسب با محصولات باشد. برای مثال جهت ‌‌بسته‌بندی لباس نوزاد و کودک بهتر است از طرح‌های جذاب و فانتزی برای کودکان و رنگ‌های شاد استفاده شود. استحکام جعبه و مقاومت آن مهم است؛ اما در بعضی از محصولات اهمیت بیشتری پیدا‌ می‌کند. در هنگام تولید و چاپ جعبه برای لباس عروس و یا طراحی و جعبه لباس مجلسی رعایت این نکته سبب محافظت بهتر از محصول می شود و همچنین به‌‌دلیل وزن بالای آن‌ها، حمل کالا را راحت‌تر‌ می‌کند. به‌طور کلی باید درنظر داشت که جعبه مورد نظر برای ‌‌بسته‌بندی چه محصولی در چه گروه سنی تولید‌ می‌شود و از رنگ‌ها و طرح متناسب و همچنین متریال مناسب با آن استفاده کرد. اطلاعات محصول مانند جنس آن، نحوه‌‌‌‌ی شست‌وشو، شرایط نگه‌داری و لوگو و برند کالا باید روی جعبه چاپ شود.


تولید جعبه لباس و پوشاک در شبکه چاپ باکسر

چاپ جعبه لباس و پوشاک در رنگ‌ها، طرح‌ها و ابعاد مختلف در شبکه چاپ باکسر صورت‌ می‌گیرد. به‌علاوه خدمات گسترده‌‌‌ای در حوزه‌‌‌‌ی طراحی و چاپ شامل چاپ انواع جعبه، چاپ پاکت و ساک دستی، چاپ انواع برچسب و ... در شبکه چاپ باکسر ارائه‌ می‌شود. محصولات شبکه چاپ باکسر توسط طراحان گرافیک حرفه‌‌‌ای طراحی و سپس توسط متخصصان چاپ با استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز صنعت چاپ تولید‌ می‌شوند. ما با بیش‌از 40 سال فعالیت در این حوزه سفارشات شما در بهترین کیفیت و با قیمت مناسب را تولید‌ می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.