چاپ جعبه زغال

با اهمیت چاپ جعبه زغال بیشتر آشنا شوید

با چاپ جعبه زغال می‌توان کسب‌‌و‌کار خود را زیبا و جذاب کرد. جعبه‌های مذکور به‌منظور نگه‌داری و جابجایی زغال مورد استفاده قرار می‌گیرند و وجود آن‌ها الزامی است. می‌دانید که زغال از دیرباز کاربرد زیادی در زندگی بشر داشته است و همیشه جزو محصولات پرطرفدار در میان مردم به خصوص ایرانی‌ها بوده است. اصلی‌ترین کاربرد این محصول استفاده از آن در مسافرت‌ها و تفریحات روزانه مردم است؛ چراکه کار پخت‌و‌پز را برای آن‌ها راحت می‌کند. به‌همین خاطر چاپ و طراحی جعبه زغال جهت توزیع راحت‌تر آن در بین مردم اهمیت زیادی دارد. در این مقاله بیشتر با اهمیت جعبه بسته بندی زغال و تاثیر آن در فروش بیشتر آشنا می‌شوید؛ پس همراه ما بمانید.


زغال چیست و چرا بسته‌بندی آن اهمیت دارد؟

دسترسی به سوخت، فارغ از نوع آن برای بشر اهمیت زیادی دارد و برای رسیدن به آن در هر مکان و شرایطی تلاش می‌کند. یکی از این سوخت‌های ساده و کم‌خطر زغال است که همچنان افراد زیادی در سراسر دنیا استفاده از آن را ترجیح می‌دهند. حتی با وجود افزایش روند استفاده از سوخت‌های فسیلی این سوخت اولیه از جذابیت و محبوبیت بالایی برخوردار است. ماده اولیه تولید این محصول چوب نیم سوخته، خاک اره یا سنگ نارس است. نوع دیگر این ماده با عنوان زغال فشرده در قلیان استفاده می‌شود. اگر تولیدکننده یا فروشنده آن هستید فراموش نکنید که با چاپ جعبه زغال لیمو، زغال فشرده و... به کسب‌و‌کار خود نظم و اهمیت بیشتری خواهید داد.
بسته بندی زغال باعث می‌شود تا از نظر فیزیکی آسیبی به آن وارد نشود. قرارگرفتن زغال در معرض رطوبت می‌تواند باعث ازدست‌رفتن خاصیت ایجاد حرارت آن شود؛ به‌همین دلیل بسته‌بندی صحیح آن دارای اهمیت بالایی است. عرضه این محصول در جعبه‌هایی با شکل جذاب و کاربردی می‌تواند فروش آن را بالاتر ببرد. بسیاری از طراحان حتی در انتخاب عکس جعبه زغال حساسیت زیادی به‌خرج می‌دهند تا جذابیت بیشتری برای مخاطب داشته باشد. با افزایش شرکت‌های دانش بنیان یکی از ایده‌های جذاب آن‌ها استفاده از چوب درخت گردو، پسته و … برای تولید زغال بود که موفقیت و کاربرد بیشتر آن را به‌دنبال داشت. اگر شما هم به فکر تولید و جعبه سازی زغال هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا حتما با مراکز حرفه‌ای در این زمینه مشورت کنید.


نکات مهم در خصوص تولید و چاپ جعبه زغال

اگر در زمینه عرضه و تولید زغال در بازار فعال هستید، فراموش نکنید که طرح جعبه زغال تاثیر مثبت زیادی روی کسب‌و‌کارتان خواهد داشت. بر این اساس بهتر است در طراحی و چاپ این جعبه به نکات مهمی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید توجه کنید:
• کاربرد طرح‌هایی از آتش یا نور به جذابیت جعبه به ویژه جعبه زغال قلیانی کمک زیادی خواهد کرد.
• درج اطلاعات مهم محصول مانند برند شرکت تولیدکننده آن، تاریخ انقاضاء، ایمیل یا آدرس ایستاگرامی تولیدکننده و... مهم هستند.
• به‌کاربردن موادی باکیفیت و مستحکم که زغال را در برابر رطوبت حفظ کند.
• به‌کاربردن جعبه‌ای که موجب تغییر رنگ یا پایین‌آوردن کیفیت محصول نشود.
• کاربرد دسته در تولید جعبه بسته‌بندی انواع زغال به حمل راحت‌تر آن کمک می‌کند.
• طراحی جعبه بسته‌بندی زغال باید به‌نوعی باشد که در باز و بسته‌شدن آن مشکلی ایجاد نشود.
• مواد به‌کاررفته در چاپ جعبه زغال باید به گونه‌ای باشد که در بوی محصول تاثیر منفی نداشته باشد.
• براساس حجم مورد استفاده باید جعبه‌هایی مناسب تهیه شود؛ هرچه حجم زغال برای فروش بیشتر باشد باید از کارتن‌های بزرگ و حجیم استفاده شود.
• می‌توان با انتخاب درست در درج عکس جعبه زغال جذابیت آن را برای خریدار چند برابر کرد.
• می‌توان با کاربرد نوارهای برجسته طلایی و نقره‌ای در طراحی جعبه زغال جذابیت و فروش آن را بالا برد.جعبه زغال
چاپ بسته بندی زغال
 زغال
طراحی جعبه زغال


متریال مورد استفاده برای جعبه سازی زغال چیست؟

متریال‌های کارتنی بیشترین استفاده را در طراحی جعبه بسته بندی زغال دارند. با توجه به داشتن نقاط تیز و سنگین‌بودن زغال جعبه‌های کارتنی می‌توانند بهتر آن را درون خود نگه دارند. البته می‌توان از انواع دیگر مواد اولیه هم برای طراحی پاکت نگه‌داری کاغذی این ماده آتش‌زا استفاده کرد. انواع کارتن‌های مورد نظر را براساس نوع زغالی که حمل می‌کنند بشناسید:
• کارتن زغال لیمویی
برای تولید جعبه زغال لیمو باید از کارتن‌های بسیار مستحکم و مقاوم استفاده کرد؛ چراکه این نوع زغال از شکنندگی بیشتری برخوردار است و باید به‌خوبی از آن‌ها مراقبت کرد. دوام بالای کارتن و حفظ کیفیت محصول از اصلی‌ترین نکاتی است که در تولید این نوع جعبه باید مورد توجه قرار داد.
• کارتن زغال فشرده
زغال فشرده حاصل ترکیب خاک اره به‌دست آمده از تنه درختان و چسب است که در کوره‌ها با حرارت زیاد تولید و فشرده می‌شود. این نوع زغال حتی از زغال لیمویی هم شکننده‌تر است و کیفیت پایین‌تری دارد؛ بنابراین استفاده از جعبه‌های مقاوم و ساخته شده از مواد باکیفیت اهمیت بالایی دارد. جهت چاپ جعبه زغال فشرده باید از مواد ماندگارتری استفاده کرد.
• کارتن زغال کبابی
زغال کبابی در مقایسه با دو نوع دیگر مقاومت بیشتری دارد؛ پس می‌توان از جعبه‌های تولید شده با کارتن نسبتا پایدار استفاده کرد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که کارتن به‌کار رفته در جعبه سازی زغال کبابی باید از ورود رطوبت به داخل جعبه و رسیدن به محصول جلوگیری کند.


انواع و ابعاد جعبه زغال

برای بسته‌بندی این محصول می‌توان از چندین نوع چاپ استفاده کرد. چاپ‌هایی آفست و سیلک کاربرد زیادی برای این بسته‌بندی‌ها دارند. روی جعبه‌های مورد استفاده برای نگه‌داری زغال می‌توانید از طرح‌هایی مانند آتش یا هیزم استفاده کنید. زغال یکی از موادی است که در حجم و وزن‌های مختلفی قابلیت فروش دارد و شما می‌توانید در چندین نوع بسته بندی آن را به‌فروش برسانید. در‌صورتی‌که قصد سفارش زغال فشرده در جعبه را دارید، بهتر است ابعاد کوچک‌تر را انتخاب کنید. ابعاد بزرگ‌تر می‌تواند برای بسته بندی زغال مورد استفاده برای پخت کباب به‌کار برده شود. اگر تولیدکننده جعبه زغال قلیانی و مصرفی هستید، فراموش نکنید که چاپ جعبه زغال در شناخته‌شدن برند و کسب‌و‌کارتان بسیار موثر است؛ بنابراین سعی کنید تا در تولید این نوع جعبه حتما مواد اولیه خوب و با کیفیت استفاده و آن‌ها در ابعاد و اندازه‌های مناسب تولید کنید.


راهنمای سفارش چاپ جعبه زغال

شاید با دیدن تنوع جنس، طرح و ابعاد پاکت‌هایی که به شما ارائه کردیم، دچار سردر‌گمی شده‌اید و نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید. به‌همین دلیل در ادامه نکاتی را برای انتخاب بهتر شما متذکر می‌شویم. طراحی جعبه‌های دسته‌دار از جمله ایده‌هایی است که می‌توانید در مورد آن فکر کنید. اغلب جعبه‌های زغال بدون دسته تولید می‌شود و با اضافه‌کردن دسته می‌توانید بسته محصول خود را کاربردی‌تر و پرفروش‌تر کنید.
با توجه به این‌که زغال یکی از مواد ارزان قیمت محسوب می‌شود بهتر است در بسته‌بندی آن هم روی مقواهای با قیمت کم متمرکز شوید تا بتوانید با قیمت تمام‌شده پایین‌تری جنس خود را به بازار عرضه کنید. البته نباید ارزان‌بودن قیمت باعث شود که جعبه بسته بندی زغال نامناسبی را انتخاب کنید. باید در نظر داشته باشید که جعبه زغال انتخاب شده در اثر جابجایی پاره نشود و جلوی نفوذ رطوبت به داخل را تا حدودی بگیرد.


شبکه چاپ باکسر تولید کننده انواع جعبه زغال

شبکه چاپ باکسر یکی از شرکت‌هایی است که به‌صورت دائمی می‌تواند با تولید و چاپ جعبه زغال جعبه‌های مورد نیاز شما را عرضه کند. این شرکت تاکنون برای انواع مختلف محصولات کشاورزی و تولیدات کارخانه‌ای کاور یا جعبه تولید کرده است و پر از ایده‌های جذابی است که می‌تواند به شما ارائه دهد و باعث پیشرفت کار شما شود. بیش‌از ۴۰ سال سابقه در صنعت چاپ جعبه باعث شده‌ است تا شبکه چپ باکسر یکی از بهترین انتخاب‌ها برای چاپ جعبه به شمار آید.