چاپ جعبه قرص و کپسول

چاپ جعبه قرص و کپسول از الزامات بسته‌بندی در صنعت داروسازی

این روزها مصرف قرص در انواع و اشکال مختلف افزایش پیدا کرده است. به تبع این تنوع، چاپ جعبه قرص و کپسول هم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در دنیای تجارت، لحظه‌ای که فکر می‌کنید هرآن‌چه را که لازم است، برای کسب‌وکارتان درست انجام داده‌اید، همان‌جا اشتباه می‌کنید؛ چراکه رقابت در بازار همیشه پر رونق است. مشاغل جدید روزانه با ایده‌های جدید خود، مصرف‌کنندگان را بیش‌از‌پیش به سوی خود جذب می‌کنند. طرح‌های بسته‌بندی منحصربه‌فرد مانند چاپ جعبه قرص و کپسول سفارشی می‌تواند بهترین ایده باشد؛ چراکه پتانسیل‌ طراحی آن‌ها بی‌پایان است. زمانی‌که این نوع بسته‌بندی‌ها سفارشی ساخته می‌شود، از باداوم‌ترین مواد تولید و در بازار عرضه می‌شود.
در بازار رقابتی امروز نمی‌توان بدون آن‌که صحبت از شیوه‌های ارائه محصول زد، به استراتژی‌های بازاریابی پرداخت. یکی از ارکان توسعه هر محصولی شکل ظاهری بسته‌بندی آن است. به ویژه در صنعت داروسازی که اطلاعات درج‌شده روی جعبه قرص و کپسول یک مولفه حیاتی برای حفظ جان انسان‌ها محسوب می‌شود. طبق پیش‌بینی‌ها میزان فروش دوز مصرفی قرص و کپسول در سال ۲۰۲۰ به ۴.۵ تریلیون رسیده است. بسیار مهم خواهد بود که تولیدکننده، بسته‌بندی قرص و کپسول را به‌عنوان یک عامل رشد در بازار بشناسد و از آن به‌صورت هوشمندانه برای موفقیت فروش محصول خود استفاده کند.


ضرورت طراحی و چاپ جعبه قرص و کپسول

تمامی محصولات موجود در بازار، خصوصا محصولی همچون دارو، صرف نظر از ماهیت و نوع آن‌ها در معرض خطرات مخرب و آلودگی هستند. آن‌ها به شدت مستعد خطراتی هستند که از رطوبت، باکتری تا کوچک‌ترین تابش خورشید را شامل می‌شود. علاوه‌بر این، فرآیند حمل‌ونقل محصولات هم ارتباط نزدیکی با آسیب دارد. مصرف‌کنندگان محصولات بدون آسیب را به هر قیمتی می‌خواهند و این مسئولیت نهایی تولیدکنندگان محصولات است که از کالاها محافظت کنند. این کاری است که چاپ جعبه قرص و کپسول انجام می‌دهد.
درنظر داشته باشید که داروها در مرحله ذخیره‌سازی و حمل‌و‌نقل بسیار مستعد آسیب هستند. طراحی بسته‌بندی‌های برتر برای اطمینان از یکپارچگی آن‌ها به روشی بهینه، بسیار ضروری به‌نظر می‌رسد. طراحی و چاپ جعبه قرص و کپسول مقوایی می‌تواند بهترین گزینه برای کسب‌وکارها باشد؛ چراکه برای مقاومت در برابر انواع عوامل مخرب محیطی عالی است. هرچند طراحی مهم است؛ اما سفارشی‌کردن آن دقیقا باید بر اساس نیاز محصولات انجام شود. علاوه‌بر این، بسته‌بندی برای کمک به برند برای ارتقا تبلیغات و فروش، بهترین راه‌حل است.


ویژگی‌های چاپ جعبه قرص و کپسول

شما به‌عنوان یک تولیدکننده می‌دانید که با رشد بازار و افزایش رقابت دیگر فقط تخصص کافی نیست، بلکه باید متمایز هم باشید. زمانی‌که استفاده از یک قرص یا شربت در بازار رایج می‌شود، شرکت‌های بسیاری درصدد تولید محصول برمی‌آیند. این‌جاست که خلاقیت در طراحی جعبه شربت و قرص تبدیل می‌تواند همچون یک برگ برنده باشد. طبق آمار و ارقام در سال ۲۰۲۰ تعداد سالمندان ۸.۵ برابر سال‌های قبل شده است.
طبیعی است که با افزایش جمعیت سالخوردگان میزان دوز داروهای مصرفی هم افزایش پیدا می‌کند. در صنعت داروسازی، شیوه‌ای از بسته‌بندی وجود دارد که به آن فروش محصولات با بسته‌بندی سالمند دوستانه (senior-friendly) گفته می‌شود؛ به این معنا که محدودیت‌های سنی و فیزیکی سالمندان در تهیه و خرید جعبه قرص و کپسول کاملا در نظر گرفته شده است. مثلا دوز مصرفی و اطلاعات ضروری روی جعبه قرص کاملا واضح و با فونتی درشت نوشته شده است یا جعبه قرص‌های مخصوص سالمندان مبتلا به اختلالات مغزی که به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند به‌راحتی باز نمی‌شود و در دسترس آن‌ها قرار نمی‌گیرد.
از طرفی سهولت استفاده از قرص و کپسولی که خطرات جانی کمتری دارند، بیشتر است. دقت کنید که در طراحی بسته‌بندی‌های نوآورانه نحوه استفاده از آن باید روی جعبه نوشته شود. بسته‌بندی باید به‌گونه‌ای طراحی شود که قابلیت نگه‌داری جعبه در شرایط خاص را تضمین کند. با رعایت این نکات احتمال این‌که افراد داروی شرکت شما را مصرف کنند، افزایش می‌یابد و در نهایت باعث بیشتر دیده‌شدن برند شما می‌شود.جعبه قرص و کپسول
چاپ بسته بندی قرص و کپسول
 قرص و کپسول
طراحی جعبه قرص و کپسول


متریال مورد استفاده در چاپ جعبه قرص

برای تهیه متریال بسته‌بندی قرص، کپسول و شربت علاوه‌بر توجه به نکات بهداشتی و سلامتی باید مقاومت آن در برابر رطوبت، گازهای اکسیژن و نیتروژن، نور خورشید و ضربات فیزیکی را هم درنظر گرفت. متریال مورد استفاده برای تهیه جعبه قرص تا حد زیادی به‌نظر تخصصی شما به‌عنوان داروساز بستگی دارد؛ اما در شبکه چاپ باکسر کارشناسان این مجموعه‌ راهنمایی‌های لازم در زمینه طراحی و چاپ را به شما ارائه می‌دهند. رایج‌ترین متریال‌های به‌کاررفته در چاپ جعبه قرص و کپسول عبارتند از:
1. مقوای ایندربرد بهداشتی
2. کرافت بهداشتی
3. مقوای بافت‌دار
4. مقوای پشت طوسی
5. کاغذ گلاسه
6. مقوای پشت سفید
7. مقوای ایفلوت و لمینتی


سبک مناسب برای طراحی جعبه قرص و کپسول

گستردگی بازار قرص، کپسول و شربت باعث می‌شود که توجه خریدار به محصولاتی که طراحی بسته‌بندی خاص و خلاقانه دارند جلب شود. سبک بسته‌بندی با توجه به نوع دارو و ابعاد آن طبق محتوای جعبه محصول طراحی می‌شود. تفاوت مهمی که چاپ جعبه قرص و کپسول با سایر جعبه‌ها مانند چاپ جعبه لوازم آرایشی دارد، در این است که سبک‌های چندان متفاوتی را نمی‌توان روی آن پیاده کرد. به‌عنوان مثال طرح‌های فانتزی، لوکس، پنجره‌دار و... از جمله مواردی هستند که برای لوازم آرایشی یا بهداشتی کاربرد دارد؛ اما در مورد قرص و کپسول آن‌چه مهم است، بیشتر نمایش محتویات داخلی و محافظت از آن مطرح است.


دو مزیت اصلی درخصوص چاپ جعبه قرص و کپسول

برخی از دلایل چاپ جعبه در محصولات به الزامات خود محصول برمی‌گردد و برخی دیگر در نگاه کلان، شما را به‌عنوان تولیدکننده در زنجیره‌ای از مزایا قرار می‌دهد. در این خصوص لازم است برای چاپ جعبه قرص و کپسول به دو مورد مهم اشاره شود:
1. آینده ایمن‌تر
درحالی‌که کنترل عوامل محیطی مانند دما و رطوبت بسیار مهم است، جعل و تقلب همچنان دامن‌گیر داروها است. این بازار با ارزش بیش‌از ۱۵۰ میلیارد پوند، بزرگ‌ترین بازار تقلب در جهان محسوب می‌شود و مسئله فقط از دست‌دادن درآمد برای تولیدکنندگان قانونی نیست.
هرکسی در هر کجای دنیا می‌تواند با داروهایی مواجه شود که ظاهرا بسته‌بندی درستی دارند؛ اما دست‌کاری شده‌اند و در بدترین حالت، پر از مواد سمی هستند. از داروهای بسیار گران قیمتی که برای درمان سرطان تولید می‌شوند تا مسکن‌های رایج همگی امکان جعل و تقلب دارند. در واقع، آمارهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) تخمین می‌زند که تا 10درصد از کل داروهای فروخته‌شده تقلبی است و داروهای سرطان و قلب از جمله داروهایی هستند که بیشترین تکثیر را دارند. چاپ جعبه قرص و کپسول به‌صورت سفارشی می‌تواند تا حد زیادی مانع این نوع از تقلب‌ها شود.
2. مبارزه با تقلب
داروهای تقلبی داروهایی هستند که به‌نظر می‌رسند، داروی اصلی و مجاز هستند؛ اما ممکن است حاوی مواد تشکیل‌دهنده، از جمله داروهای فعال با کیفیت پایین یا در نامناسب باشند. از آن‌جایی که داروهای تقلبی برای تایید کیفیت، ایمنی و کارایی آن‌ها به درستی ارزیابی نشده‌اند، می‌توانند برای سلامتی بیمار مضر باشند. زمانی‌که شما چاپ جعبه قرص را برای کسب‌وکار خود در اولویت قرار می‌دهید، گام بزرگی در جهت مبارزه با صنعت مهمی همچون دارو برداشته‌اید.


شبکه چاپ باکسر مجری تخصصی چاپ جعبه قرص و کپسول

در چاپ جعبه قرص، کپسول و شربت در شبکه چاپ باکسر از دستگاه افست دو ورقی، جی‌تی‌او، سلفون حرارتی، طلاکوب، لترپرس و ملخی استفاده می‌شود. از مزایای این مجموعه آن است که شما به‌عنوان تولیدکننده در هر مرحله از بسته‌بندی می‌تواند به‌صورت حضوری بر روند کار نظارت داشته باشید. چاپ سفارشی به این معنی است که تولیدکنندگان می‌توانند رویکرد اختصاصی برای بسته‌بندی خود داشته باشند. این مسئله نه‌تنها باعث می‌شود که بسته‌بندی از نظر زیبایی‌شناختی متفاوت‌تر به نظر برسد، بلکه به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا شرایط را برای امنیت دارو و برند خود ایجاد کنند.
ایمنی دارو فقط به آنچه در داخل جعبه است، مربوط نمی‌شود‌. برای جلوگیری از خطاهای جبران‌ناپذیر، ذخیره‌سازی ناکارآمد و خطر دستکاری و ایجاد محصولات تقلبی، تولیدکنندگان دارو باید بسته‌بندی را به دقت مورد توجه قرار دهند. حفظ ایمنی در دارو بسیار مهم است؛ چراکه حتی کوچک‌ترین لغزش می‌تواند منجر به فاجعه و مرگ افراد شود.
تولیدکننده باتجربه که می‌خواهد سهمی در بازار صادراتی قرص و کپسول داشته باشد می‌داند که یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تصمیم نهایی خریدار، بسته‌بندی و ظاهر محصول است. جعبه باید علاوه‌بر ایمنی و حفظ کیفیت دارو معرف برند باشد. برای این‌که بتوانید در بازار تجارت دارو بمانید، بایستی توانایی رقابت با سایرین را داشته باشید. مجموعه شبکه چاپ باکسر امکان چاپ جعبه در انواع سایزهای عمومی و اختصاصی از هزار تا یک میلیون تیراژ در ده روز را دارد. قیمت رقابتی در این مجموعه می‌تواند خیال شما را از بابت هزینه‌ها هم راحت کند. بسته‌بندی شیک و مدرن با قیمتی ارزان نتیجه اعتماد شما به شبکه چاپ باکسر خواهد بود. برای سفارش نمونه جعبه به صورت لیزری یا نمونه اصلی پیش‌از تولید با مشاوران و متخصصان این مجموعه تماس بگیرید.