چاپ جعبه قطعات خودرو

اصول و اهمیت چاپ جعبه قطعات خودرو در کسب‌و‌کار مورد نظر

اصولا چاپ جعبه قطعات خودرو به ایجاد نظم و ترتیب در این کسب‌و‌کار کمک قابل توجهی خواهد کرد؛ به‌همین دلیل بسیاری از تولیدکنندگان تمرکز زیادی روی کاربرد این محصول دارند. قراردادن جعبه قطعات خودرو در جعبه به حفظ کیفیت اولیه آن‌ها کمک می‌کند؛ براین اساس طراحی و ساخت بسته‌بندی قطعات خودرو سال‌های سال است که در خط تولید کارخانه‌های چاپ قرار گرفته است. محافظت از محصول در برابر ضربات احتمالی یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از بسته‌بندی است. درنظرگرفتن جعبه‌ای مناسب برای قطعات خودرو سبب می‌شود تا زمانی‌که محصول به‌دست مشتری می‌رسد از گزند آسیب و ضربات در امان بماند. این مقاله به اهمیت بسته‌بندی قطعات خودرو می‌پردازد، پس تا پایان همراه ما باشید.


چرا قطعات خودرو را باید بسته‌بندی کرد؟

حفظ سلامت و کیفیت این قطعات از تولید تا عرضه و رسیدن به دست مخاطب اهمیت زیادی دارد به‌ویژه در سال‌های اخیر که قیمت این محصولات رشد چشم‌گیری پیدا کرده است. بهتر است تولیدکنندگان بسته‌بندی و جاسازی درست این محصولات را در دستور کار خود قرار دهند تا بعدها دچار مشکلاتی از قبیل برگشت محصول نشوند. چاپ جعبه قطعات خودرو در‌حالی‌که براساس استانداردها و اصول از پیش تعیین‌شده صورت گرفته باشد، در بازاریابی و معرفی محصول بسیار تاثیرگذار خواهد بود. این کار حتی به فروش بیشتر قطعات خودرو کمک می‌کند و مشتری بیشتری را به سمت کسب‌و‌کارتان جذب خواهد کرد.
پس‌از مهم‌ترین دلایل استفاده از جعبه بسته بندی قطعات خودرو حفظ منیت و سلامت آن‌ها در طولانی‌مدت است. به‌عنوان مثال گاهی اوقات شما به‌عنوان فروشنده قطعات خودرو، مجبور هستید بنابه ‌دلایل مختلف قطعات را برای مدتی در انبار نگه‌داری کنید؛ اگر در چنین شرایطی هر کدام از قطعات درون جعبه‌ای محکم قرار نگیرند، ممکن است تحت تاثیر فشار ناشی از روی هم قرارگرفتن دچار آسیب و خرابی شوند. کافی است یک قطعه گران قیمت دچار مشکلی مانند زنگ زدگی شود تا هم ضرر زیادی برای تولیدکننده و فروشنده به‌دنبال آورد و هم غیر قابل استفاده شود. پس اهمیت این بسته‌بندی‌ها را دست کم نگیرید.


اهمیت طراحی بسته بندی قطعات خودرو

همان‌طور‌که بیان شد بسته‌بندی قطعات خودرو در موفقیت بیشتر تولیدکننده یا فروشنده بسیار تاثیرگذار است. از طرفی طراحی درست جعبه اهمیت دو چندانی دارد و به‌فروش بیشتر محصولات کمک زیادی خواهد کرد؛ اما این تنها نکته‌ای نیست که اهمیت بسته‌بندی قطعات را نشان می‌دهد. طراحی بسته‌بندی به پارامترهای مهمی از قبیل وزن، مقاومت، قیمت و زیبایی مرتبط است. جهت طراحی درست چاپ جعبه قطعات خودرو باید وزن مناسب آن را در نظر گرفت. می‌دانید که این قطعات اغلب از آهن و فلز ساخته می‌شوند و وزن زیادی دارند؛ بنابراین بهتر است جعبه‌ها متناسب با وزن قطعه مورد نظر طراحی شوند.
علاوه‌بر وزن، استحکام جعبه در طراحی آن تاثیرگذار خواهد بود. بهتر است در طراحی جعبه قطعات مقاومت و استحکام بالایی برای آن در نظر گرفت تا توان تحمل قطعات مختلف در وزن‌های متفاوت را داشته باشد. قدرت جعبه به استحکام و مقاومت آن بستگی دارد. از دیگر نکات مهم در طراحی جعبه قطعات خودرو قیمت مناسب آن است تا تولیدکنندگان و فروشندگان بیشتری را به‌سمت آن جذب کند. زیبایی را هم نباید دست کم گرفت؛ بنابراین بهتر است در تولید و طراحی این جعبه‌ها زیبایی را مورد توجه قرار داد. استفاده از رنگ‌های مناسب و با‌کیفیت و نوشته‌هایی با فونت خوانا، چاپ برند و لوگوی واضح و همین‌طور درج موارد مهم روی بسته‌بندی از نکات مهم در طراحی و چاپ جعبه قطعات خودرو محسوب می‌شوند.
در‌واقع با چاپ اطلاعاتی مهم بر روی جعبه می‌توان نوع محصول، کاربرد و نقش آن در خودرو و سایر مشخصات را درج کرد تا بدین شیوه اطلاعاتی در هنگام خرید در اختیار مشتری قرار گیرد. اگر شما فروشنده قطعات خودرو و خواستار فروش هر چه بهتر محصولات خود هستید، پیشنهاد ما به شما طراحی درست جعبه بسته‌بندی قطعات خودرو است. با معرفی محصولات روی جعبه، در‌واقع به‌نوعی برای محصولات خود بازاریابی می‌کنید و مشتری‌ها با علم به این که محتویات داخل جعبه چیست بیشتر آن را خریداری می‌کنند. همچنین اگر محصولات شما از جعبه‌ای شیک برخوردار باشد شما می‌توانید از این مزیت جهت قراردادن آن در پشت ویترین مغازه‌تان بهره ببرید.جعبه قطعات خودرو
چاپ بسته بندی قطعات خودرو
 قطعات خودرو
طراحی جعبه قطعات خودرو


رعایت برخی نکات مهم در چاپ جعبه قطعات خودرو

در هنگام چاپ بسته‌بندی این قطعات باید به ‌نکاتی مهم توجه داشت که در اینجا به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:
• استفاده از محفظه‌ای مناسب
محفظه این جعبه‌ها باید براساس جنس، وزن، ابعاد و اندازه قطعه به‌درستی انتخاب شود تا محصول در داخل آن دچار خوردگی و ضربه نشود.
• کاربرد ضربه‌گیر یا پلاستیک‌های حباب‌دار
به‌دلیل حساسیت بالای برخی از قطعات خودرو کوچک‌ترین ضربه‌ای می‌تواند کیفیت آن‌ها را پایین آورد و حتی قطعه را از کار اندازد. به‌همین خاطر توصیه می‌شود تا از ضربه‌گیر یا پلاستیک‌های حباب‌دار جهت حفظ امنیت محصول استفاده کرد.
• نظافت قطعات پیش‌از قراردادن در جعبه
یکی دیگر از نکات مهم در زمینه چاپ جعبه قطعات خودرو تمیز بودن قطعات در داخل آن‌هاست. قبل از قرار دادن قطعه در جعبه و پلمپ آن حتما باید محصول را تمیز و مرتب کرد تا به‌خوبی به‌دست مشتری برسد.
• تغییر شکل برخی از قطعات در صورت نیاز
از آن‌جا که برخی از قطعات فرم و شکلی متفاوت و نامتعارف دارند و بسته‌بندی را با مشکل مواجه خواهند کرد، بهتر است آن‌ها را تغییر شکل داد و یا حتی از جعبه‌های دیگری استفاده کرد تا قطعه به‌راحتی درون آن‌ها جا بگیرد.


انواع سایز و ابعاد و شکل جعبه بسته بندی قطعات خودرو

قطعات خودرو در ابعاد و سایزهای مختلفی طراحی می‌شوند از این‌رو نیاز است که جعبه‌ای هم که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود مطابق با سایز قطعات باشد. در ‌واقع ساخت جعبه‌های مخصوص این وسایل بر‌اساس استانداردهایی صورت می‌گیرد تا بین قطعات و جعبه هماهنگی وجود داشته باشد. شکل جعبه‌ها هم براساس شکل فیزیکی قطعات طراحی می‌شود که می‌تواند به‌صورت بسته‌بندی‌های دایره‌ای، مستطیلی و ... باشد. شبکه چاپ باکسر که یکی از برند‌های مورد اطمینان چاپ در کشور به‌حساب می‌آید قادر است که انواع سایزهای عمومی و خاص را با افست و سرعت بالا به چاپ برساند. کافی است سفارش خود را در این مجموعه ثبت کنید و منتظر دریافت آن در بهترین ابعاد و اندازه باشید.


ویژگی جعبه بسته بندی قطعات خودرو

از خصوصیات و ویژگی‌های یک جعبه بسته‌بندی خوب این است که بتواند تا مدتی طولانی دوام بیاورد که لازمه آن استفاده از موادی با‌کیفیت در ساخت جعبه است. چاپ جعبه قطعات خودرو باید به‌گونه‌ای طراحی شود که به‌راحتی بتوان به محصول مدنظر دسترسی داشت؛ یعنی نباید مشتری در باز و بسته‌کردن در جعبه دچار مشکل شود. تجربه ثابت کرده است که بعضی از بسته‌بندی‌ها به دلیل عدم هماهنگی برش‌ها در دل یکدیگر گیر می‌کنند. موارد دیگر هماهنگی جعبه با وزن و حجم محصول است که در هنگام جعبه‌سازی قطعات خودرو بایستی مدنظر قرار گیرد، قطعات حجیم‌تر و سنگین‌تر به بسته‌بندی‌های بزرگ‌تری نیاز دارند و لازم است که از جعبه‌های محکم‌تر استفاده شود تا بتواند در برابر اوزان سنگین به خوبی تاب آورده و پاره نشود.


متریال مورد استفاده در چاپ جعبه قطعات خودرو

در چاپ جعبه بسته‌بندی قطعات خودرو از جنس مقوا استفاده می‌شود که براساس پارامترهایی همچون ضخامت، کیفیت، نوع گرماژ و ... به چند نوع تقسیم می‌شوند و عبارتند از:
1- گلاسه
2- مقوای کرافت
3- مقوای اینربرد
4- جعبه‌های کارتنی و لمینیتی
هر کدام از این متریال‌ها برای مواردی خاص به‌کار گرفته می‌شوند. به‌عنوان مثال جعبه‌های کارتنی و لمینیتی برای محصولاتی با وزن سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ چرا‌که این نوع از مقواها از استحکام بالایی برخوردار هستند و به‌راحتی می‌توانند در برابر وزن محصول تاب بیاورند. برای این‌که مقوای به‌کار گرفته‌شده در ساخت جعبه از ظاهری زیبا و چشم‌نواز و براق برخوردار باشد از راهکارهای زیباسازی و شفاف‌سازی مانند نقره‌کوبی، طلا‌کوبی، سلفون‌کشی، یووی و ... استفاده می‌کنند. همچنین در هنگام چاپ جعبه لازم است از مرکبی استفاده شود که قابلیت ماندگاری و کیفیت بالایی داشته باشد.


طراحی و چاپ جعبه قطعات خودرو در شبکه چاپ باکسر

شبکه چاپ باسکر یکی از برندهای معتبر کشور است که فقط در حوزه چاپ جعبه و بسته‌بندی تمرکز کرده است؛ از این‌رو نمونه‌های خود را با بهترین کیفیت به کل کشور ارسال می‌کند. اگر خواهان این هستید که خریداران را به سمت و سوی خود جذب کنید و محصولات خود را به‌فروش برسانید، پیشنهاد ما به شما سپردن چاپ جعبه محصولات خود به مجموعه شبکه باکسر است. این شرکت علاوه‌بر این که سفارشات خود را با کیفیت چاپ بالایی تحویل مشتریان می‌دهد؛ به‌دلیل حذف واسطه‌گر بین خریدار و فروشنده، جعبه‌ها را با قیمت مناسبی به‌دست مشتریان می‌رساند.