چاپ جعبه ایندربرد

کارکرد جعبه و بسته بندی ایندربرد را فراموش نکنید

چاپ جعبه ایندربرد در صنعت چاپ به‌وفور کاربرد دارد و بخش مهم و قابل توجهی از این صنعت را در برمی‌گیرد. می‌دانید ‌که مقوای ایندربرد یکی از پراستفاده‌ترین مقواهای موجود در زمینه چاپ و بسته‌بندی به‌شمار می‌رود و عموما زیبایی و جذابیت منحصر‌به‌فردی را برای بسته‌بندی به‌همراه دارد. این مقوا به‌عنوان بهداشتی‌ترین مقوای بازار شناخته می‌شود؛ از این‌رو اصلی‌ترین انتخاب تولیدکنندگان در بسته‌بندی انواع محصولات آرایشی و بهداشتی، خوراکی و فست فود به‌شمار می‌رود. بافت خوب و استاندارد ایندربرد این امکان را فراهم می‌کند تا در بسته‌بندی مواد غذایی عملکرد خوبی نشان دهد و سلامت این مواد را در مدت زمان بیشتری حفظ کند. در مقاله حاضر با مقوای ایندربرد، کاربردها و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا خواهید شد؛ پس تا پایان همراه ما بمانید.


مقوای ایندربرد چیست و چه کاربردی دارد؟

مقوایی سفید رنگ که در ساخت بخش مرکزی یا مغز آن از مواد بازیافتی استفاده شده است و در دو طرف آن از مقوای بهداشتی و استاندارد بهره گرفته شده است، نقش خوبی در ساخت انواع بسته‌بندی ایفا می‌کند. اصولا بسته‌به سفارش و درخواست سفارش‌دهنده از مقوای ضخیم یا نازک در ساخت جعبه و بسته‌‌بندی ایندربرد استفاده می‌شود. مقوای ضخیم‌تر نشان‌دهنده مرغوبیت بالا خواهد بود در‌حالی‌که مقوای کم‌ضخامت از مرغوبیت کم‌تری برخوردار است. علاوه‌بر ضخامت می‌توان از طریق رنگ مقوا کیفیت آن را تشخیص داد؛ در‌واقع مقوای ایندربرد پشت زرد یا کرم از مقوای پشت طوسی آن باکیفیت‌تر و بادوام‌تر هستند. اغلب از مقوای پشت زرد و کرم در چاپ جعبه ایندربرد جهت نگه‌داری از مواد غذایی استفاده می‌شود؛ درحالی‌که مقوای پشت طوسی بهترین انتخاب برای ساخت بسته‌بندی دارو است.
از آن‌جا‌که چاپ جعبه ایندربرد در مقایسه با سایر جعبه‌های موجود در بازار کیفیت خوب و قابل توجهی دارد، رایج‌ترین و پرکاربردترین مقوای بازار محسوب می‌‌شود. بافت ریز و صاف این مقوا در عین بالابودن تراکم از اصلی‌ترین دلایل کاربرد بیشتر آن در مقایسه با سایر مقواها به‌شمار می‌آید. بسیاری از مخاطبان به‌دلیل جذابیت ظاهری و براق‌بودن این مقوا به آن جلب می‌شوند؛ به‌همین خاطر اغلب تولیدکنندگان کالا این مقوا را در کسب‌و‌کار خود به‌کار می‌گیرند. اغلب در تولید جعبه‌ها و بسته‌بندی‌هایی که به طراحی خاص و گرافیک باکیفیت نیاز دارند، از مقوای ایندربرد استفاده می‌شود تا نگاه مخاطب را در اولین برخورد با محصول به خود جلب کند. جذب بالای جوهر در مقوای ایندربرد زیبایی دوچندانی به بسته‌بندی‌های تولیدشده از این مقوا می‌دهد و آن‌ها را چشم‌گیرتر نشان می‌دهد.


ویژگی‌های مقوا و جعبه ایندربرد چیست؟

بدون شک براساس نکات ذکرشده تا الان متوجه شده‌اید که مقوای ایندربرد از محبوب‌ترین متریال‌های موجود در بازار محسوب می‌شود؛ بنابراین طبیعی است که در زمان خرید اغلب محصولات با بسته‌بندی‌های ایندربرد روبه‌رو شوید. همان‌طور که گفته شد مواد بازیافتی اصلی‌ترین متریال در ساخت مغز یا پوسته داخلی این مقوا هستند و در دو سمت دیگر آن خمیری ساخته‌شده از پالپ سفید با درصد بالایی از سلولوز را تشکیل می‌دهد. هرچه لایه اطراف مقوا ضخیم‌تر باشد، نشان‌دهنده کیفیت بالا و مرغوبیت آن است. اصولا این مقوا در درجه‌بندی‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از دلایل صاف و براق‌بودن دو سمت این مقوا وجود بافت نرم و صاف آن است که در عین حال زیبایی خاصی را برای مقوا به‌دنبال دارد.
این مقوا از یک بافت خمیری ساخته‌شده از سلولز و چسب تهیه می‌شود که این خمیر به‌وسیله بخار آب با دمای بالا کاملا یکدست و نرم می‌شود. البته در مواردی هم سطح این مقوا از ناهمواری‌هایی برخوردار است که این نوع مقوا چندان برای چاپ آن هم چاپ‌های باکیفیت بالا و ظریف مناسب نیست. در بسیاری از کارخانه‌های تولیدکننده جعبه و بسته بندی ایندربرد ابتدا یک روکش سلفون سپس یک لایه UV روی سطح مقوا کشیده می‌شود تا جلوه و ظاهر زیباتری را برای سطح به‌دنبال داشته باشد. استفاده از این دو پوشش علاوه‌بر زیباترکردن ظاهر مقوا و بسته‌بندی انعطاف‌پذیری و جذابیت بهتری را برای آن به‌دنبال خواهد داشت. به‌همین دلیل در اغلب کسب‌و‌کارها کاربرد دارد.جعبه ایندربرد
چاپ بسته بندی ایندربرد
بسته‌بندی زیباتر
طراحی جعبه ایندربرد


مزایای چاپ جعبه ایندربرد چیست؟

جعبه و بسته‌بندی ایندربرد به‌عنوان محصولات پرطرفدار بازار از چاپ پرتیراژی برخوردار هستند و اصولا محبوبیت بالایی در مقایسه با سایر بسته‌بندی‌ها دارند. اصولا سطح متراکم، یکنواخت و صاف‌بودن در این نوع بسته‌بندی از مهم‌ترین دلایل کاربرد فراوان آن به‌شمار می‌روند. مقوای ایندربرد مزایای زیادی دارد و به‌همین دلیل به‌وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شود:
• مقاومت و استحکام بسیار بالا
بالابودن مقوامت این نوع مقوا از اصلی‌ترین مزایای آن محسوب می‌شود، تا آن‌جا که بسیاری از کسب‌و‌کارهای موجود در بازار جهت بسته‌بندی از این مقوا بهره می‌گیرند.
• رنگ ثابت
شاید بپرسید یکی از مهم‌ترین مزایای ساخت جعبه ایندربرد چیست؟ بله، ثابت‌بودن رنگ مقوای ایندربرد از اصلی‌ترین مزایای آن محسوب می‌شود که جعبه‌هایی با رنگ و ظاهر طبیعی و منحصر‌به‌فرد را شکل می‌دهد.
• طول عمر زیاد
مقوای ایندربرد از عمر زیادی برخوردار است، به‌همین دلیل از اصلی‌ترین انتخاب‌ها برای ساخت انواع بسته‌بندی محصولات به‌شمار می‌رود. برای مثال از این مقوا در ساخت بسته‌بندی انواع دارو استفاده می‌شود که اغلب این بسته‌بندی‌ها تا مدتی طولانی در قفسه‌های داروخانه نگه‌داری می‌شوند و به‌خوبی از دارو نگه‌داری می‌کنند.
• ظاهر زیبا و چشم‌گیر
شاید یکی از اصلی‌ترین مزایای مقوای ایندربرد جلوه زیبا و خاص آن است که نگاه‌ها را به خود جذب می‌کند. کاربرد جوهر چاپی با‌کیفیت در این مقوا و سطح صاف و یکدست ظاهری براق و چشم‌گیر به آن می‌دهد، تا جایی‌که بسیاری از تولیدکنندگان آن را به سایر مقواها ترجیح می‌دهند.
• بهداشتی‌بودن
یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای جعبه و بسته‌ بندی ایندربرد کاربرد آن در ساخت جعبه مواد غذایی است. به‌طور کلی مقوای ایندربرد به‌دلیل کیفیت بسیار بالا و بافت خاصی که دارد، بهداشتی‌ترین مقوا شناخته می‌شود. براین اساس ایندربرد بیشترین کاربرد را بسته‌بندی انواع مواد غذایی دارد و می‌توان آن را پرکاربردترین متریال جهت ساخت جعبه در صنعت تولید خوراکی و مواد غذایی به‌شمار آورد.


معایب چاپ جعبه ایندربرد چیست؟

علاوه‌بر مزایای قابل توجه مقوای ایندربرد، این محصول معایبی هم دارد که هر تولیدکننده یا طراحی باید این نکات را مد نظر قرار دهد. از جمله معایب جعبه ایندربرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تفاوت در دو سمت مقوا
ماهیت این مقوا به نوعی است که دو روی آن کاملا مشابه نیستن و تفاوت‌های قابل توجهی در آن‌ها به چشم می‌خورد. به‌همین خاطر باید قبل‌از کاربرد آن در کسب‌و‌کار به این مورد به‌خوبی دقت کرد.
• جذب پایین جوهر در پشت مقوا
اصولا جوهر مورد استفاده در پشت مقوای ایندربرد به‌سختی و پس‌از مدت زمان بیشتری جذب می‌شود؛ بنابراین جهت استفاده از این نوع بسته‌بندی در تولیداتی که با سرعت بالا به مرحله عرضه می‌رسند باید دقیق‌‌تر برخورد کرد.
• احتمال ترک خوردن روکش UV
روکش سلفون و UV کشیده‌شده بر سطح مقوا ممکن است با گذشت زمان دچار ترک خوردگی شود؛ بنابراین در زمان استفاده از مقوای ایندربرد این نکته را در نظر داشته باشید.
• گرانقیمت بودن
معمولا چاپ جعبه و بسته بندی ایندربرد برای تولیدکننده گران تمام می‌شود؛ چراکه این مقوا نسبت به سایر مقواهای موجود در بازار هزینه بیشتری می‌طلبد.


چاپ جعبه ایندربرد در مرکز شبکه چاپ باکسر

همان‌طور‌که ذکر شد مقوای ایندربرد به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین متریال‌ها در بازار شناخته می‌شود و در بسته‌بندی بسیاری از کسب‌و‌کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اصولا بسته‌بندی‌های ایندربرد به‌دلیل بالابودن مقاومت و استحکام از محبوبیت قابل توجهی برخوردار هستند و پرچم‌دار اغلب سفارش‌ها محسوب می‌شوند. این‌که مزایا و معایب جعبه ایندربرد چیست و چه کاربردی دارد را در این مقاله مطالعه کردید. جهت سفارش چاپ و بسته‌بندی این دست جعبه‌ها می‌توان از مراکز حرفه‌ای مانند شبکه چاپ کمک گرفت تا سفارش شما را به بهترین نحو انجام دهد. مرکز شبکه چاپ با سال‌ها سابقه کار حرفه‌ای، انجام سفارش‌ها با بهترین کیفیت، قیمت مناسب رقابتی و... همیشه آماده خدمات‌رسانی به شما عزیزان خواهد بود.