چاپ جعبه ماسک

طراحی و چاپ جعبه ماسک را دست کم نگیرید

چاپ جعبه ماسک از واجبات صنعت تولید این محصول به‌شمار می‌آید. ماسک یکی از کالاهایی است که برای مصارف پزشکی تولید و عرضه‌ می‌شود. علاوه‌بر مصارف پزشکی از انواع ماسک جهت جلوگیری از ورود ذرات و غبار در هنگام آلودگی هوا، جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار و... استفاده می‌شود. کاربرد این محصول پس از همه‌گیری بیماری کرونا در دنیا به‌شدت افزایش پیدا کرد، به‌حدی‌که تولیدی‌های ساخت ماسک در سراسر دنیا چند برابر شدند. این ابزار بهداشتی و لازم در انواع ماسک جراحی، ماسک N95، ماسک معمولی دولایه کشدار و ... تولید و به‌راحتی در تمام داروخانه‌ها یافت می‌شود. تولیدکنندگان جعبه ماسک با این کار حفظ بهداشت این محصول را ارتقا می‌دهند. در این مقاله با نکاتی پیرامون چاپ جعبه نگه‌داری از ماسک و اهمیت آن آشنا می‌شوید، تا پایان با ما بمانید.


چرا از جعبه جهت نگه‌داری ماسک استفاده می‌شود؟

برای حفظ نکات بهداشتی و جلوگیری از آلوده‌شدن ماسک و همچنین عرضه مناسب کالا، از انواع جعبه مقوایی استفاده‌ می‌شود. ماسک پس‌از تولید در کارخانه درون جعبه آن قرار داده می‌شود و جهت مصارف و کاربردهای مختلف آماده عرضه به بازار خواهد شد. ‌‌‌بسته‌بندی باکیفیت کالا و رعایت نکات بهداشتی در تهیه جعبه ماسک ضروری و عامل جلب اعتماد افراد است. بسته‌به نوع ماسک، جعبه ماسک ارزان یا گران‌قیمت برای این محصول تولید و استفاده می‌شود. صنعت بسته‌بندی و تولید، جعبه ماسک صورت را به‌عنوان یکی از ارکان مهم تولید لوازم بهداشتی می‌شناسند.
بسته‌بندی محصول از اولین پارامترهایی است که نگاه مخاطب را به خود جذب می‌کند؛ بنابراین استفاده از آن واجب است. از آن‌جا که ماسک با تنفس و سلامت ریه‌ها همراه است، بسیاری از مردم در انتخاب آن دقت بالایی به‌خرج می‌دهند و طبق اصول بهداشتی عمل می‌کنند. چاپ جعبه ماسک باید اطمینان را در فرد ایجاد کند که با محصولی استاندارد و بهداشتی روبه‌رو است. استفاده از جعبه جهت حفاظت از ماسک علاوه‌بر حفظ بهداشت محصول، به معرفی برند سازنده آن کمک زیادی خواهد کرد. پس اگر تولیدکننده ماسک‌های بهداشتی هستید، توصیه می‌کنیم تا به جای قراردادن آن‌ها در بسته‌های پلاستیکی با خرید جعبه ماسک آماده، به کسب‌و‌کار خود رونق بیشتری بدهید.


برای تولید جعبه ماسک از چه متریالی استفاده‌ می‌شود؟

از جمله مواد مورد نظر که در ساخت جعبه ماسک ارزان یا گران قیمت استفاده می‌شوند، می‌توان به انواع مقوا در گرماژ مختلف اشاره کرد. هر تولیدی جعبه ماسک به‌خوبی می‌داند که استحکام و مقاومت جعبه در برابر ضربه، اشعه آفتاب و حتی نفوذ رطوبت به آن چقدر اهمیت دارد. یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه در ساخت این جعبه‌ها مقوای پشت سفید است که تحت عنوان ایندربرد شناخته می‌شود. این مقوا به‌طور ویژه جهت تولید انواع بسته‌بندی محصولات آرایشی و بهداشتی به‌کار می‌رود و پای ثابت تمام بسته‌بندی‌های موجود در بازار است. در برخی موارد مشاهده می‌شود که مقوای پشت طوسی و گلاسه به‌وفور در ساخت این جعبه‌ها به‌کار می‌رود که در بالابردن ارزش کار سازنده آن موثر است.جعبه ماسک
چاپ بسته بندی ماسک
 ماسک
طراحی جعبه ماسک


چرا از مقوا در تولید جعبه ماسک صورت استفاده می‌شود؟

شاید این سوال در ذهن‌تان ایجاد شده باشد که چرا اغلب از مقوا جهت تولید این بسته‌بندی استفاده می‌شود و تابه‌حال به بسته‌های فلزی یا چوبی برنخورده‌اید؟ مقوا از جمله ایده‌آل‌ترین مواد اولیه جهت چاپ جعبه ماسک به‌شمار می‌رود؛ چراکه پروسه تولید و بسته‌بندی آن در مدت زمانی کوتاه و با کم‌ترین دردسر صورت می‌گیرد. قیمت جعبه ماسک مقوایی، استاندارد و به‌صرفه است و تولیدکنندگان انواع ماسک به‌خوبی از آن استقبال می‌کنند. از دیگر عواملی که کاربرد بهتر و بیشتر مقوا را سبب می‌شود، می‌توان سازگاری آن با محیط زیست را برشمرد. این محصول به‌سرعت تجزیه می‌شود و هیچ‌گونه خسارتی برای طبیعت به‌دنبال ندارد.
سهولت در حمل‌و‌نقل از دیگر دلایل استفاده از مقوا است که به آسان‌کردن کار هر تولیدی جعبه ماسک کمک شایان توجهی می‌کند. مقاومت این متریال در برابر ضربات در هنگام جابه‌جایی، به‌ویژه اگر گرماژ بالایی داشته باشد، از امتیازهای آن به‌حساب می‌آید. مقوا از ورود گرد و غبار، آلودگی، اشعه خورشید، باکتری، میکروب و رطوبت و قطرات آب به درون بسته و محصولات داخل آن جلوگیری می‌کند. در ‌حال‌حاضر بسته‌های مقوایی کاربرد بیشتری در بسته‌بندی ماسک صورت دارند.


چرا باید از جعبه‌های مستحکم برای بسته‌بندی ماسک استفاده کرد؟

می‌دانید که ماسک باید از لحظه تولید تا مصرف کاملا استریل و بهداشتی باشد، در غیر این‌صورت خود به اصلی‌ترین عامل انواع بیماری تبدیل خواهد شد؛ بنابراین بهتر است ماسک در یک جعبه خوب و بهداشتی بسته‌بندی شود. بسیاری از تولیدکنندگان جعبه ماسک علاوه‌بر استفاده از متریال عالی در ساخت، آن ماسک‌ها را در یک بسته‌بندی پلاستیکی هم قرار می‌دهند تا آن‌ها را از هرگونه آلودگی در امان نگه دارند. جعبه‌های مستحکم که از مقواهای با‌کیفیت بالا ساخته می‌شوند موجب جلب توجه مخاطب و در نهایت مطرح‌شدن برند آن خواهند شد؛ چیزی‌که هر تولیدکننده‌ای به‌دنبالش است.


جعبه ماسک باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

قیمت جعبه ماسک ارتباط مستقیمی با مواد اولیه به‌کاررفته در آن و طرح‌های مورد استفاده روی این محصول دارد. در زمان تهیه جعبه ماسک صورت باید به ویژگی‌هایی که در آن‌ها به‌کار می‌رود دقت کنید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است:
• چاپ جعبه ماسک باید عاری از هر‌گونه ایراد چاپی و مشکلات از این قبیل باشد؛
• مقوای بهداشتی از جمله ایندربرد در تهیه این محصول باید به‌کار رفته باشد؛
• ایزوله و بهداشتی‌بودن یکی از اصلی‌ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد؛
• درج اطلاعات مهمی مانند تاریخ انقضا، علامت استاندارد، برند محصول، قیمت جعبه ماسک و... روی این محصول اهمیت بالایی دارد؛
• عدم استفاده از برچسب‌های غیر بهداشتی در چاپ جعبه ماسک از نکات مهمی است که باید توسط تولیدکنندگان جعبه ماسک رعایت شود؛
• استفاده از ایده‌های منحصر‌به‌فرد در چاپ جعبه تاثیر‌گذار است و نباید از آن غافل شد؛
• درج نکات مهم از قبیل نحوه مصرف و نگه‌داری از محصول روی جعبه اهمیت به‌سزایی دارد.


ابعاد استاندارد در چاپ جعبه ماسک

اصولا ابعاد این جعبه‌ها با توجه به نوع و ابعاد ماسک متفاوت هستند. همچنین ابعاد جعبه ماسک با توجه به ابعاد ، نوع و تعداد ماسکی که در هر جعبه قرار می‌گیرد، فرق دارد. برای نمونه می‌توان به ماسک‌های فیلتردار اشاره کرد که به‌دلیل ابعاد بزرگ‌تر باید در جعبه جادارتری قرار داده شوند. از طرفی با توجه به تعداد ماسک که اغلب در پک‌های 50تایی و 100تایی ساخته می‌شوند، ارتفاع جعبه متفاوت خواهد بود؛ بنابراین ابعاد استاندارد و مشخصی با توجه به تعداد و نوع ماسک برای ساخت این جعبه‌ها وجود دارند که توسط هر تولیدی جعبه ماسک رعایت می‌شوند.


طراحی و چاپ جعبه ماسک در شبکه چاپ باکسر

همان‌طور‌که گفته شد، جعبه‌های ماسک مکانی ایزوله و بهداشتی جهت نگه‌داری این محصول هستند. اغلب مخاطبان خرید جعبه ماسک آماده و بهداشتی که شامل یک پک کامل ماسک است را به خرید جداگانه آن ترجیح می‌دهند. یکی از مراکز باسابقه و حرفه‌ای در زمینه چاپ جعبه ماسک شبکه چاپ باکسر است که طی فعالیت 40 ساله‌‌‌ی خود در صنعت طراحی و چاپ، خدمات گسترده‌‌ای را در این حوزه با بهترین کیفیت ارائه کرده است. استفاده از متریال باکیفیت و دارای استاندارد‌های لازم، کیفیت بالای چاپ، رعایت اصول طراحی و زیبایی‌شناختی و قیمت مناسب خدمات از جمله ویژگی‌هایی است که شبکه چاپ باکسر را نسبت به سایر رقبا متمایز‌ می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تولید انواع جعبه ماسک‌ می‌توانید با ما تماس بگیرید و سفارشات خود را ثبت کنید.