چاپ جعبه فانتزی

برای دستیابی به چاپ حرفه‌ای در جعبه فانتزی جذاب چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

چاپ جعبه فانتزی یکی از ملزومات دنیای تبلیغات شده است که در این زمینه صنعت چاپ و گرافیک هم به کمک آن‌ها آمده است. سفارش جعبه مقوایی فانتزی از آن بخش بسته‌بندی‌هایی محسوب می‌شود که در هر شکل و رنگی می‌تواند جذاب و گیرا باشد. آن‌چه که دانستن آن برای طراحی یا چاپ جعبه فانتزی لازم است، در ادامه این مقاله بیان شده است.


چرا برندها باید چاپ جعبه فانتزی را انتخاب کنند؟

چاپ جعبه فانتزی در همه نوع تجارت ضروری است. صاحبان مشاغل باید اطمینان حاصل کنند که انتخاب بسته‌بندی در ارتباط با محصول فروخته شده انجام می شود؛ چراکه جعبه بیرونی اولین چیزی است که توسط مصرف‌کننده نهایی مشاهده می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند تا در مورد خرید یا عدم خرید محصول تصمیم بگیرند. یکی از ویژگی‌های اصلی که خریداران تجاری هنگام انتخاب بسته‌بندی فانتزی باید در نظر بگیرند، طراحی جذاب با هویت برند خوب است. آن‌ها همچنین باید روی بسته‌بندی سازگار با محیط زیست، پایدار و همگام با روندهای فعلی تمرکز کنند.
در دنیای امروزی ساخت جعبه‌ها از راه و روش سنتی خود فاصله گرفته‌اند. جعبه‌های رنگی‌رنگی، جعبه‌هایی در شکل‌های نامتعارف، جعبه‌هایی با شکل‌های شخصیت‌های محبوب و... همگی از آن دست جعبه‌های فانتزی محسوب می‌شوند که در بازارهای مختلف برای محصولات متفاوت، بسیار دیده و می‌بینید. جعبه‌ها معرف محصول هستند و باعث می‌شوند که جلوه بصری محصول قدرتمندتر شود. البته مزایای یک جعبه فقط به این یک مورد بسنده نمی‌کند و جنبه‌های مثبت بسیار دیگری را هم دارد. کسب‌وکارها همیشه به‌دنبال این هستند که خودشان را بیشتر در بازار معرفی کنند که برای رسیدن به این هدف، تقویت هویت بصری برند در محصول از ملزومات آن محسوب می‌شود.
یکی دیگر از مواردی که به این قضیه کمک می‌کند، انتخاب و استفاده از بسته‌بندی و جعبه‌های مناسب است. یکی از بیش‌ترین استفاده‌های جعبه‌های فانتزی برای هدیه‌دادن است. در واقع شما هر هدیه‌ای که خودتان مدنظر دارید می‌خرید و جعبه مناسب آن را پیدا می‌کنید و هدیه را در آن قرار می‌دهید. البته جعبه فانتزی به شما کمک می‌کند که در هدیه‌دادن خلاقیت بیشتری به خرج دهید. یکی از محصولاتی که در شبکه چاپ باکسر تولید می‌شود جعبه فانتزی است که در هر شکل و اندازه‌ای که متناسب کسب‌وکار شما باشد، قابلیت طراحی و چاپ دارد.


برای چاپ جعبه فانتزی از چه متریالی استفاده می‌شود؟

متریال مورد استفاده برای جعبه فانتزی کاملا بستگی به نیاز تجاری شما دارد. همان‌طور که بیان شد، جعبه‌های فانتزی استفاده‌های متنوعی دارند. همین موضوع باعث می‌شود که در انتخاب متریال هم دست در حوزه چاپ باز باشد. بسیاری از اوقات از جعبه‌های فانتزی برای قراردادن شکلات، هدیه، گل، لوازم تزئینی و ... استفاده می‌شود. همین مسئله که کالاها، محصولات و هدایای مختلف در این نوع جعبه قرار می‌گیرد، متریال‌های متفواتی هم در تولید ان مورد استفاده قرار می‌گیرد، به همین جهت است که قیمت جعبه مقوایی فانتزی در بازه بسیار گسترده‌ای قرار می‌کیرد. برخی از رایج‌ترین متریال‌های مناسب که برای تولید جعبه فانتزی استفاده می‌شوند، عبارتند از:
1- کاغذ دوبلکس
2- کاغذ کرافت
3- مقوای گلاسه
4- مقوای پشت طوسی
5- مقوای بافت‌دار
اگر کاغذ و جنس خاصی از آن را مدنظر دارید، شبکه چاپ باکسر با داشتن تجهیزات و دستگاه‌هایی که دارد، می‌تواند از هر نوع کاغذی برای چاپ جعبه فانتزی استفاده کند.جعبه فانتزی
چاپ بسته بندی فانتزی
جعبه فانتزی
طراحی جعبه فانتزی


انواع و ابعاد مختلف جعبه فانتزی کدامند؟

جعبه‌های فانتزی برای محصولات بسیاری کاربرد دارند؛ بنابراین با ظواهر مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. حتی این نوع از جعبه‌ها برای بسته‌بندی هدایا هم استفاده می‌شوند. از آن‌جایی که هدایا هم تنوع زیادی دارند، ابعاد این جعبه‌ها هم متفاوت خواهند بود. می‌توان گفت که این جعبه‌ها با توجه به ابعاد هدایا، نوع هدایا و تعداد هدایای موجود در یک جعبه مدل‌های مختلفی را شامل می‌شوند. پرکاربردترین انواع جعبه‌های فانتزی که مورد استفاده اکثر قرار می‌گیرد، به شرح زیر است:
1- جعبه فاتزی کشویی
2- جعبه فانتزی تلسکوپی
3- جعبه فانتزی درب‌دار
4- جعبه فانتزی کیبوردی
5- باکس فانتزی
6- هاردباکس فانتزی
7- باکس لمینتی فانتزی


ویژگی‌‌های یک جعبه فانتزی ایده‌ال و نکات مهم در چاپ آن چیست؟

جعبه فانتزی هم مانند جعبه مقوایی آماده از هر جنس دیگر ویژگی‌های مشترکی را دارد که به واسطه آن، این جعبه را در دسته جعبه فانتزی قرار می‌دهند. اکنون سوالی که پیش می‌آید، این است که یک جعبه فانتزی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در هنگام تولید این جعبه‌ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟ پاسخ این سوالات را در ادامه مقاله خواهید خواند:
• از مهم‌ترین ویژگی‌های تولید جعبه فانتزی ظاهر زیبا و جذاب آن است. همان‌طور که اشاره شد، این جعبه‌ها اکثرا برای هدیه‌دادن استفاده می‌شوند؛ بنابراین باید طوری آن‌ها را طراحی کرد که مناسب حس‌و‌حال هدیه‌دادن باشند.
• هدایا تنوع زیادی دارند. از طرفی هر هدیه مختص یک گروهی از مخاطبین است؛ بنابراین برای آن‌که جعبه فانتزی در بازار متنوع طرح‌ها و رنگ‌ها بتواند دوام آورد، باید خودش هم از تنوع زیادی در طرح و رنگ برخوردار باشد. جعبه بی‌جان است؛ اما دستان طراحان و متخصصان شبکه چاپ باکسر به آن‌ها جان می‌دهد تا بتوانند نیازهای مختلف افراد را برطرف کنند. در واقع باید کاری کرد که کاربران بتوانند به‌راحتی و بااطمینان محصول موردنظر خود را انتخاب کنند.
• جعبه باید پیغام خود را به‌درستی و کاملا واضح به مخاطب برساند. تلفیق هنر طراحی و زیباشناسی و صنعت چاپ می‌تواند شما را به این مهم برساند.
• جعبه باید از محصول درون خود محافظت کند. فرقی نمی‌کند که شما قصد دارید جعبه صادراتی سفارش دهید یا جعبه فانتزی، به هر حال این بسته‌بندی باید به‌گونه‌ای باشد که به محتوای درون آن آسیبی وارد نشود.


تاثیر چاپ جعبه فانتزی در فروش محصولات به چه صورت است؟

برندینگ به این معناست که چگونه جعبه فانتزی برای هر محصولی می‌تواند به بازاریابی برند کمک کند. امروزه برندهای بزرگ اغلب از بسته‌بندی جعبه‌های فانتزی پوشیده شده با لوگوی نمادین خود استفاده می‌کنند.
اگرچه جعبه مقوایی ارزان هم می‌تواند کار نگه‌داری و حفظ محصول را داشته باشد؛ اما تاثیری که باید را نمی‌تواند بر مخاطب خود بگذاد. یافتن جعبه فانتزی مناسب می‌تواند گاهی مشکل باشد. در اینجا 4 ایده برای پنج نوع محصول بیان شده است که می‌تواند به صاحبان کسب‌وکار کمک بسیاری کند. در ادامه هر یک از این 4 مورد به اختصار توضیح داده می‌شود.
• پوشاک
هنگام در‌نظرگرفتن بسته‌بندی پوشاک و افزایش روزافزون فروش آنلاین لباس، مهم است که در مورد حمل سالم آن هم فکر کنید. هنگام خرید در فروشگاه‌ها، اغلب از کیسه‌های پلاستیکی یا کاغذی استفاده می‌شود. با‌این‌حال، با حمل‌ونقل در هنگام خرید آنلاین، بسته‌بندی باید متناسب با جابه‌جایی‌های متفاوت باشد. جعبه فانتزی پوشاک اغلب شخصی‌سازی و با برند چاپ می‌شود.
لباس داخل جعبه با دقت در دستمال یا کاغذی از جنس کرافت قرار داده می‌شود، این کار سبب می‌شود تا مصرف‌کننده نهایی یک جعبه‌گشایی هیجان‌انگیز را تجربه کند. ایده‌های جذاب دیگر مانند جعبه‌های کارتی تاشو که یک طرف بیرونی ساده دارند و به‌راحتی با یک آرم سبک طراحی می‌شوند، می‌تواند انتخاب بسیاری از تولیدکنندگان این حوزه باشد.
• لوازم آرایشی
هنگامی‌که مصرف‌کنندگان لوازم آرایشی را خریداری می‌کنند، بسته‌بندی معمولا یک نقطه کشش بزرگ است. چاپ جعبه فانتزی حرفه‌ای اغلب می‌تواند کیفیت یک محصول را تعریف کند؛ بنابراین انتخاب یک طرح جذاب ضروری است. یک نقطه شروع خوب، درک برند است. به‌عنوان مثال اگر برندی تجارت لوازم آرایشی لوکس کوچک را برعهده دارد، کاغذهای استوانه‌ای با ترکیب چوب بامبو گزینه بسیار خوبی هستند تا جعبه فانتزی جذابی را به مشتری شما ارائه دهد. این کاغذها می‌توانند به‌راحتی با برچسب‌های وینیل یا چاپ UV مارک شوند. این مواد سازگار با محیط‌زیست هستند و اغلب با حداقل استفاده از پلاستیک عرضه می‌شوند و یک نقطه مثبت در فروش لوازم آرایشی محسوب می‌شود.
• غذا
جعبه‌های بسته‌بندی مواد غذایی فانتزی بیش‌از یک هدف را با خود دارند. آن‌ها نه‌تنها محافظت از غذا، بلکه فریبنده‌کردن آن برای خوردن را هم در نظر دارند. باز هم، مانند بسیاری از ایده‌های بسته‌بندی دیگر، اکو راه پیش‌روی غذا است. بسیار تبلیغ شده است که جعبه مواد غذایی یکی از تاثیرگذارترین‌ها از نظر تبلیغات است؛ بنابراین، صاحبان مشاغل کوچک باید اطمینان حاصل کنند که مواد غذایی آگاهانه و در حداقل هزینه ممکن بسته‌بندی می‌شوند تا واقعا برای مصرف‌کننده نهایی مدرن جذابیت داشته باشند.
• هدایای لوازم خانگی
بسته‌بندی جعبه‌های فانتزی در این بخش اغلب کاربردی‌تر و همچنین جذاب‌تر از سایر کالاها است. هدایای لوازم خانگی می‌توانند شکستنی باشند؛ بنابراین توجه به بسته‌بندی فانتزی به‌عنوان محافظ ضروری است. جعبه فانتزی برای لوازم خانگی معمولا از مقوای محکم ساخته شده است و طیف وسیعی از رنگ‌ها را شامل می‌شوند که می‌توانند با هویت برند سازگار شوند. به همین ترتیب، هر دو طرح مکعبی و استوانه‌ای برای لوازم خانگی در ابعاد کوچک‌تر گزینه‌های مناسبی به‌نظر می‌رسند. یک تولیدکننده ممکن است بخواهد شکل بسته‌بندی لوکس و فانتزی خود را بر اساس سهولت حمل‌ونقل در نظر بگیرد. در این حالت جعبه‌های مکعبی شکل می‌توانند در هنگام حمل‌ونقل فضای کمتری را اشغال کنند. چاپ جعبه فانتزی در حالت خاص‌تر می‌تواند اغلب فضایی برای لوگوی برجسته روی در خود داشته باشد که این در به حالت مغناطیسی باز و بسته می‌شود و امکان استفاده مجدد را برای مشتریان فراهم می‎کند و به‎خاطر همین ویژگی‌های پایدار آن جذابیت بیشتری را بای مخاطب خود ایجاد می‌کند.


طراحی و چاپ جعبه فانتزی در شبکه چاپ باکسرجه مزیتی دارد؟

تجربه کاری بیش‌از 40 سال در صنعت چاپ جعبه تهران در شبکه چاپ باکسر را در حوزه‌ تبلیغات چاپی به یکی از بهترین‌ها در ایران مبدل کرده است. از طرفی این مجموعه در طی سال‌ها توانسته است با تعهد بر سرخط‌های کاری خود که قیمت مناسب، کیفیت چاپ اختصاصی و سرعت تحویل سفارش را شامل می‌شود، رضایت بسیاری از مشتریان خود را به‌دست آورد.
کادر متخصص در کنار تکنولوژی روز و مدرن دنیا به ارائه خدمات هرچه بهتر به مجموعه چاپ باکسر کمک شایانی می‌کند. در شبکه چاپ باکسر که در بازار جعبه مقوایی در تهران، در ظهیرالاسلام بهارستان، مشغول به فعالیت است، از با کیفیت‌ترین متریال اولیه استفاده می‌شود. همچنین در این مجموعه کارشناسان و طراحان با اکثر قواعد چاپ، طراحی و زیباشناسی آشنا و به آن‌ها پایبند هستند. همین مسئله باعث تمایز این مجموعه از سایر رقبا شده است. برای همکاری، ثبت سفارش یا هر گونه سوال و پرسش می‌توانید با کارشناسان شبکه چاپ باکسر تماس بگیرید. آن‌ها باافتخار پاسخگوی شما خواهند بود.