چاپ جعبه خرما

هرآنچه باید از چاپ جعبه خرما بدانید

خرما از جمله میوه‌هایی است که اغلب علاقه‌مندان هنگام خرید، آن را به‌صورت جعبه‌ای خریداری می‌کنند؛ به همین دلیل طراحی و چاپ جعبه خرما باتوجه‌به نوع خرما برای نگه‌داری از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی کشور ما هم از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خرما در جهان محسوب می‌شود که علاوه‌بر مصرف داخلی، به کشورهای دیگر هم این محصول بی‌نظیر صادر می‌شود؛ بنابراین مهم است تولیدکنندگان و صادرکنندگان خرما از طراحی بسته بندی خرما باکیفیت برای محصول خود استفاده کنند. در ادامه با انواع بسته بندی خرما، بهترین روش بسته بندی خرما و سایر نکات پیرامون چاپ جعبه خرما بیشتر آشنا خواهیم شد.


متریال مورد استفاده برای تولید و چاپ جعبه خرما

برای تولید جعبه خرما و دیگر محصولات غذایی باید از متریال باکیفیت و متناسب با این کار استفاده شود. هرچه گراماژ متریال (وزن کاغذ) مورد استفاده بالاتر باشد، مقاومت جعبه خرما و استحکام آن در هنگام حمل‌ونقل و بسته‌بندی بیشتر خواهد بود.
از انواع کارتن خرما با متریال مختلف با توجه به نوع خرما (تر، خشک یا صادراتی) می‌توان به مقوا ایندربرد، پشت طوسی، پشت سفید و گلاسه اشاره کرد. همچنین از بسته‌بندی پلاستیکی سخت، به کمک پلاستیک پلی‌اتیلن‌ترفتالات (PET) یا پلاستیک پلی‌اتیلن با چگالی بالا (HPDE) استفاده می‌کنند. کاغذ، آلومینیوم و شیشه هم از دیگر مواد مورداستفاده جهت بسته‌بندی محسوب می‌شوند.


انواع بسته بندی خرما

برای بسته‌بندی خرما و عرضه آن در فروشگاه‌ها از جعبه‌های مختلفی در ابعاد گوناگون استفاده‌ می‌شود. انواع کارتن خرما که توسط تولیدکنندگان ارائه‌ می‌شود، شامل موارد زیر است:
1. جعبه تلسکوپی خرما: این نوع جعبه خرما رایج‌ترین نوع موجود در اکثر فروشگاه‌ها است که شامل در و کفی‌ است.
2. جعبه خرمای کشویی: معمولا برای انواع خرمای خشک مثل خرمای زاهدی استفاده‌ می‌شود و به دلیل ظاهر مناسب‌ می‌تواند برای صادرات مناسب‌تر باشد.
3. جعبه خرمای کیبوردی: این مدل جعبه به‌صورت چاپی یا لمینتی تولید می‌شود که نوع لمینتی آن برای کارتن خرما مضافتی مناسب‌ترین انتخاب است. از طرفی جعبه‌های خرمای کیبوردی تا حدی لوکس محسوب می‌شوند و در بین صادرکنندگان محبوب‌تر هستند.
برای این‌که در هنگام چاپ جعبه خرما دارای ظاهری شکیل‌تر و فانتزی‌تر باشد، می‌توانید از خدمات تکمیلی چاپ مانند چاپ طلاکوب، چاپ یووی، چاپ متالایز و ... بهره ببرید؛ بدین ترتیب برای بسته‌بندی خرمای صادراتی، جعبه‌ای زیباتر و خاص خواهید داشت.جعبه خرما
چاپ بسته بندی خرما
 خرما
طراحی جعبه خرما


ابعاد مختلف چاپ جعبه خرما جهت چینش خرما در آن

جالب است بدانید در دنیا بیش‌از 200 نوع خرما وجود دارد که در حدود 14 نوع آن بین مردم بیشترین طرفدار را دارند. از سویی هر یک از این نوع خرماها ابعاد و شرایط نگه‌داری مخصوص به خود را دارند که براساس آن عرضه‌کنندگان این محصول نوع و ابعاد جعبه را جهت ارائه به بازار انتخاب می‌کنند. در زیر 6 نمونه جعبه و ترتیب چینش معرفی شده است:
• جعبه‌های 3 ردیف چین خرما: در این حالت 48 عدد رطب یا خرما را به‌صورت 4*3*4 در کنار و روی‌ هم قرار می‌دهند. وزن نهایی جعبه پس‌از چینش کامل خرماها به‌طور میانگین بین 500 تا 800 گرم خواهد بود.
• جعبه‌های 2 ردیف چین ویژه: در جعبه‌های 2 ردیف چین‌، 32 رطب یا خرما به‌صورت 4*2*4 در کنار و روی ‌هم قرار می‌دهند. وزن نهایی جعبه پس‌از چینش کامل 350 تا 550 گرم می‌شود.
• جعبه‌های دو ردیف چین معمولی :برخلاف حالت قبل در این نوع جعبه 50 عدد خرما یا رطب با ترتیب چینش 5*2*5 با مجموع وزن نهایی حدودا 800 گرم چیده می‌شوند.
• جعبه خرمای شفاف :با ترتیب چینش 8*3*2 48 خرمای متوسط را روی‌ هم قرار می‌دهند که وزن جعبه آن معمولا بین 600 تا 800 گرم متفاوت است.
• جعبه‌های 2.5 کیلویی تبلیغاتی یا فله‌ای :در این نوع جعبه خرما به‌صورت فله‌ای قرار گرفته است و ترتیب خاصی در چیدن ندارد. وزن جعبه خرما در این حالت 2.5 کیلو است.
• کارتن‌های 5 و 10 کیلویی :مشابه مورد قبلی در این جعبه‌ها هم خرماها به‌صورت فله‌ای بسته‌بندی می‌شوند.


ویژگی‌های جعبه خرمای مناسب

جعبه‌ای که خرما در آن گذاشته‌ می‌شود، باید بهداشتی باشد و استانداردهای بین‌المللی لازم از لحاظ بهداشتی را دارا باشد. باید مقوای استفاده‌شده برای تولید جعبه خرما، به‌خوبی از خراب‌شدن و فاسد‌شدن خرما در شرایط محیطی گوناگون جلوگیری کند و مواد مضر برای سلامتی در آن استفاده نشده باشد. همچنین محافظت از خرما در جابه‌جایی‌ها علی‌الخصوص برای خرمای صادراتی موضوعی مهم است که تولیدکنندگان باید آن را درنظر داشته باشند.
نکته دیگری که برای طراحی و چاپ جعبه خرما باید رعایت شود، ذکر تمامی ویژگی‌های محصول شامل نوع خرما، نام شرکت تولیدکننده، لوگوی شرکت و ... است. علاوه‌بر این بهتر است از طراحی‌های ویژه و رنگ‌های سازمانی خود استفاده کنید تا برند خود را به‌خوبی در ذهن افراد ثبت کنید.


ظروف بسته‌بندی خرما

در کشورهایی که مصرف خرما رو به افزایش است، خریداران را تشویق به نگه‌داری خرما در جعبه‌های ظروف می‌کنند. این جعبه‌های ظروف باید معیارهای خاصی را داشته باشند و بتوانند کیفیت و تازگی خرما را حفظ کنند. سه مورد از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که ظروف بسته‌بندی خرما باید رعایت کنند در زیر موردبحث قرار گرفته است:
• انسداد جریان هوا و داشتن بهترین قدرت ممکن
خرما از جمله میوه‌هایی است که در برابر رطوبت آسیب‌پذیر است و با قرارگرفتن در معرض رطوبت غیرقابل‌استفاده می‌شود. برای ارسال از راه دور و حمل‌ونقل صادراتی باید بسته‌بندی انتخاب شود که تاریخ شما را به بهترین شکل ممکن حفظ کند.
• قیمت جعبه خرما
معامله خرما به‌خودی‌خود یک تجارت گران و دشوار است. بهتر است از ظروف بسته‌بندی با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت استفاده شود. شبکه چاپ باکسر با استفاده از بهترین مواد اولیه و تجهیزات پیشرفته، ظروف بسته‌بندی خرما را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در اختیار شما قرار می‌دهد.


وزن بسته‌بندی خرماهای صادراتی

هزینه‌های صادرات محصولات در کشور ما با توجه به حق گمرگ برای محصولات بسیار بالاست؛ بنابراین برای سهولت در حمل‌ونقل باید از ظروف بسته‌بندی سبک استفاده شود.


بهترین روش بسته‌بندی خرما

همان‌طور که قبلا توضیح داده شد، اگر بسته‌بندی به بهترین شکل ممکن انجام شود، محصول بسته‌بندی شده از ارزش‌افزوده بسیار بالا و افزایش قیمت برخوردار خواهد شد. تاریخ‌های انقضا هم از این قاعده مستثنی نیستند.
در طراحی بسته‌بندی انباری باید قوانین و اصول خاصی رعایت شود تا محصول در نظر مشتری جذاب‌تر و ارزشمندتر شود. در شبکه چاپ باکسر سعی کرده‌ایم بسته‌بندی این محصول پرطرفدار را به کمک دستورالعمل‌ها و استانداردهای بین‌المللی به مخاطبان خود ارائه کنیم؛ چراکه در دنیای امروز انواع بسته‌بندی خاص و متمایز موجود است و بسته‌بندی‌های لوکس خرما همچنان خریداران را به خود جذب می‌کنند.


طراحی و چاپ جعبه خرما در شبکه چاپ باکسر

‌‌بسته‌بندی مناسب تاثیر بسیار زیادی در فروش محصول‌ می‌گذارد. چراکه مخاطبان برای خرید محصول در نگاه اول به نوع بسته‌بندی توجه‌ می‌کنند. علی‌الخصوص برای صادرات خرما و تولید جعبه خرمای صادراتی، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا‌ می‌کند؛ بنابراین طراحی بسته بندی خرما باید باتوجه‌به ویژگی‌های زیبایی‌شناختی طراحی شود. همچنین بهتر است برای تولید آن از متریال باکیفیت استفاده شود تا توجه و اعتماد افراد جلب شده و فروش محصول دوچندان شود.
شبکه چاپ با بیش‌از 40 سال تجربه در زمینه طراحی و چاپ انواع محصولات چاپی، طی این سال‌ها با بسیاری از برند‌های معتبر همکاری داشته است. شبکه چاپ دارای مزایایی شامل کیفیت بالا در متریال و چاپ، قیمت رقابتی، سرعت بالا در آماده‌سازی سفارش‌ها و ... است. ما چاپ جعبه خرما و دیگر محصولات چاپی مورد نیاز شما را مطابق با آخرین استانداردها و تکنولوژی‌های صنعت چاپ تولید‌ می‌کنیم. برای اطلاع از محصولات و تعرفه آنها و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.