چاپ جعبه دارویی

برای پیشرفت کسب‌وکار خود، جعبه دارو خاص طراحی کنید

چاپ جعبه دارو یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین انواع بسته‌بندی‌ها محسوب می‌شود. اگر در برخی از محصولات، جعبه صرفا جنبه تزیین و جلب مشتری را دارد، در محصولی همچون دارو، جنبه حفاظت و سلامت آن را برعهده دارد. به همین دلیل است که اهمیت آن دوچندان می‌شود.
شرکت‌های داروسازی نسبت به محصول و جعبه‌های خود بسیار آگاه هستند. این شرکت‌ها علاوه‌بر اهمیت‌دادن به برند دارویی خود سعی دارند با چاپ جعبه‌های دارویی خاص، خود را متمایز از سایرین نشان دهند. جعبه‌های دارویی نه‌تنها ارائه کالاهای سالم را تضمین می‌کنند، بلکه به نمادی از سلامت تبدیل شده‌اند.
شما نمی‌توانید جعبه‌های کاغذی رنگارنگ و جذاب را در هیچ محصولی نادیده بگیرید. جعبه‌های مقوایی سفارشی باید طرحی چشم‌نواز داشته باشند. شبکه چاپ باکسر بر این موضوع واقف است که برندهای مختلفی در بازار کار می‌کنند و برای این‌که متفاوت به‌نظر رسند، باید چاپ جعبه دارویی شخصی‌سازی شده با استاندارد بالا را تهیه کنند. این مجموعه به شما کمک می‌کند درعین حفظ سلامت دارو، در میان سایر رقبا متفاوت جلوه کنید.


ضرورت چاپ جعبه دارو

انواع قرص‌های سرماخوردگی، شربت‌ها، مکمل‌های ویتامینی، محصولات بهداشتی، آمپول و سرم از اشکال دارویی پرمصرفی هستند که هر فردی ممکن است در برحه‌ای از زندگی خود، بنا به بیماری که دارد، آن را مصرف کند. حفظ سلامت این داروها در حین حمل‌ونقل، جابه‌جایی و نگهداری نکته حائز اهمیتی است که اثربخشی دارو را به حداکثر ممکن می‌رساند. به همین جهت است که نحوه چاپ جعبه دارو بسیار مهم است. درواقع بسته‌بندی صحیح و استاندارد هر محصول دارویی در وهله اول تضمین‌کننده سلامتی مصرف‌کننده است. مشاهده اطلاعات ضروری محصول اولین چیزی است که خریدار به دنبال آن روی جعبه می‌گردد. علاوه‌بر این بسیاری از مصرف‌کنندگانی که به یک برند یا شرکت خاصی از یک دارو اعتماد دارند و به‌طور مداوم آن را استفاده می‌کنند، محصول را بیشتر از روی بسته‌بندی آن تشخیص می‌دهند. مصرف‌کننده محصولات دارویی و حتی بهداشتی اکثر مواقع به ظاهر بسته‌بندی به‌عنوان فاکتوری قطعی برای خرید نگاه می‌کند.
درنظر داشته باشید که بسته‌بندی ایمن مانع از دسترسی آسان کودکان کنجکاو و سالمندانی که با بیماری‌هایی مانند آلزایمر و زوال عقل دست‌وپنجه نرم می‌کنند، می‌شود. حال که با اهمیت چاپ جعبه دارو در صنعت داروسازی آشنا شدید، سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که یک جعبه استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه تهیه می‌شود؟


مزایای چاپ جعبه های دارویی

هر دارویی یک تاریخ انقضا دارد. معمولا عمر داروها یک تا دو سال و برخی پنج یا نهایتا ده سال است. ممکن است داروها به دلیل شرایط محیطی نامناسب زودتر از موعد فاسد شوند. اگر از اهمیت درج تاریخ تولید و انقضا روی جعبه که الزام قانونی هم دارد، فاکتور بگیریم، کیفیت چاپ جعبه دارو نقش مهمی در نگه‌داری و فروش آن ایفا می‌کند.
اگر بسته‌بندی آسیب ببیند یا خراب شود، کیفیت و اثرگذاری دارو تا حد بسیاری کاهش می‌یابد. جعبه باید از دارو در برابر ضربات فیزیکی و آسیب‌های بیولوژیکی و اثرات محیطی که کارایی آن را کاهش می‌دهند، محافظت کند. درج اطلاعات صحیح و کد شناسایی محصول از دیگر مواردی است که اعتبار محصول را تایید می‌کند. مهم‌ترین مزایای استفاده از جعبه دارو عبارتند از:
• سهولت در استفاده از محصول
• محافظت در برابر نور و رطوبت
• امکان تشخیص داروی اصلی و تقلبی از روی جعبه
• حفظ کیفیت ظاهری تمامی دوزهای دارو در برابر شکستگی و آسیب
• نشان‌دهنده هویت محصول و برند
• حفظ خصوصیات و کارایی محصولجعبه دارویی
چاپ بسته بندی دارویی
دارویی
طراحی جعبه دارویی


متریال مورد استفاده برای چاپ انواع جعبه دارو

تست‌ها و آزمایش‌های بسیاری از جانب سازمان غذا و داروی کشورهای مختلف روی بسته‌بندی انجام می‌شود. طبق دستورالعمل این سازمان‌ فهرستی از متریال قابل استفاده در تهیه بسته‌بندی هر نوع داروی خاص وجود دارد. متریال مورد استفاده در چاپ جعبه‌های دارویی در شبکه چاپ باکسر عبارتند از:
1. مقوای ایندربرد بهداشتی
2. کرافت بهداشتی
3. مقوای بافت‌دار
4. مقوای پشت طوسی یا پشت سفید
5. مقوای گلاسه
6. مقوای ایفلوت و لمینتی
مقاومت در برابر رطوبت، نور، گاز و مواد شیمیایی اولین معیار برای انتخاب مواد سازنده بسته‌بندی داروها محسوب می‌شود. از آن‌جایی که تنوع دارو بسیار زیاد است، متریال و گرماژهایی هم که برای چاپ جعبه دارو استفاده می‌شود، متفاوت خواهد بود. تمامی مقواهای تولیدی در چاپ‌خانه شبکه باکسر با استفاده از سلفون مات یا براق، یووی موضعی یا سیلندری به منظور افزایش مقاومت در برابر اثرات ناشی از نور شدید بهره‌مند می‌شوند.


سبک‌های مختلف در چاپ جعبه دارو

در بازاریابی امروز سبک و نحوه بسته‌بندی هر محصول نقطه قوت فروش و عامل جذب مشتری محسوب می‌شود. طراحی خلاقانه بسته‌بندی می‌تواند توجه مشتریان جدید را به خود جلب کند و باعث تمایز محصول شما شود. در شبکه چاپ باکسر سفارشات به‌صورت رایگان طراحی می‌شوند و مشتری می‌تواند از خدماتی همچون برجسته‌سازی، طلاکوبی، نقره‌کوبی، قرمز‌کوبی، دایکات‌کردن جعبه و... استفاده کند.


ابعاد چاپ جعبه دارو

پیش‌از بررسی ابعاد جعبه‌های دارویی اگر وزن و گرماژ آن را بررسی کنید، به این نتیجه می‌رسید که تنوع آن بسیار زیاد است. به‌عنوان مثال۲۳۰ گرم، ۳۰۰ گرم، ۳۵۰ و۴۰۰ گرم گرماژهای مناسب برای انواع جعبه ‌های دارویی هستند که استفاده از هر یک از آن‌ها باعث تغییر قیمت چاپ جعبه دارویی خواهد شد. در خصوص ابعاد هم متناسب با شکل و ماده دارو (مایع، جامد، گاز) ابعاد جعبه متغیر خواهد بود.


2 نکته مهم درخصوص چاپ انواع جعبه دارو

دانستن نکات مهم چاپ جعبه دارو به شما کمک می‌کند تا بهترین نوع آن را انتخاب کنید. در ادامه به 2 مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره شده است:
1. نکته مهم در ساخت بسته‌بندی دارویی این است که جعبه باید گونه‌ای طراحی شود تا در معرض گازهایی مانند اکسیژن یا نیتروژن و نور و رطوبت قرار نگیرد؛ چراکه می‌تواند عواقب خطرناکی را برای بیمار به‌همراه داشته باشد. برای هر محصول دارویی دستورالعمل مشخصی برای نگه‌داری از دارو وجود دارد.
2. ذکر همه اطلاعات ضروری تایید‌شده توسط سازمان غذا و دارو روی جعبه اعم از دستور مصرف، مواد تشکیل‌دهنده و موارد منع مصرف، دوز، واکنش‌های آلرژیک، نام، آدرس و شماره تلفن تولیدکننده ضروری است؛ بنابراین در حین چاپ جعبه دارو علاوه‌بر جذاب‌بودن طراحی آن، درج این موارد لازم است.


تولید و چاپ انواع جعبه دارویی در شبکه چاپ

شرکت‌ها همیشه در جست‌وجوی به‌دست‌آوردن بهترین ارائه‌دهنده خدمات برای چاپ جعبه‌های نمایشی هستند. اکثر آن‌ها با هر آنچه در دسترس است یا با هزینه بسیار بالا به پایان می‌رسند؛ اما مجموعه شبکه چاپ باکسر افتخار می‌کند که در هر مرحله به مشتریان عزیز کمک می‌کند تا طراحی ماهرانه جعبه‌های چاپی با کیفیت بالا را در حداقل زمان ممکن و منصف‌ترین نرخ ارائه دهد.
شما می‌توانید نام شرکت، شماره دسته و سایر اطلاعات خود را روی جعبه های بسته‌بندی چاپ کنید. بسته‌بندی شبکه چاپ باکسر با طرح‌های جدید در چاپ انواع جعبه، سلامت صنعت دارویی را تضمین می‌کند. شبکه چاپ باکسر با بیش‌از پنجاه سال سابقه تخصصی در طراحی و چاپ بسته‌بندی محصولات صادراتی با استفاده از کاغذ مرغوب و باکیفیت می‌تواند میزان فروش شما را افزایش دهد. این مجموعه سعی دارد سریع و فوری و به صورت اختصاصی از صفر تا صد در چاپخانه اختصاصی خود سفارش مشتریان را انجام دهد. بازاریابی نقشی اساسی در تجارت دارد و بسته‌بندی بخش جدانشدنی بازاریابی در صنعت داروسازی است. شما برای کسب رضایت مشتری و تضمین فروش خود نیاز به کمک متخصصان و طراحان حرفه‌ای بسته‌بندی دارید. برای سفارش محصول می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری با کارشناسان و مشاوران شبکه چاپ باکسر تماس بگیرید.