چاپ جعبه ادویه و چاشنی

صفر تا صد بسته بندی، طراحی و چاپ انواع جعبه برای ادویه جات و چاشنی ها

طعم و بو از ماندگارترین عناصری است که در خاطر و مذاق افراد با سلایق مختلف باقی می‌ماند. بعضی از کلمات خودشان به تنهایی بو و مزه برایمان تداعی می‌کنند، ادویه ‌جات یکی از همان‌هایی است که می‌تواند اسمش برای هرکس یادآور بو و مزه‌های مختلف باشد که گاهی با طعم و بویی خوش و گاهی با بویی نه چندان مطلوب همراه است.
زمانی‌که وارد دنیای تجارت ادویه و چاشنی‌ها می‌شوید، تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی را باید به‌کار برد تا این بو و طعم، چه تند و چه تلخ، چه شور و چه شیرین، به هر شکلی که هست، بیشتر نمود پیدا کند. کاری که چاپ جعبه ادویه جات می‌تواند بکند این است که در نگاه اول مخاطب را اسیر این بو و طعم‌ها کند.


ضرورت چاپ جعبه ادویه و چاشنی

هر مکانی که مرتبط با غذا است و در تعداد بی‌شمار کافه‌ها و رستوران‌ها و کترینگ‌ها و... از سایر رقبا پیش افتاده است، ادویه و چاشنی‌های خاص‌تر و بهتر استفاده می‌کند. ادویه رمز و راز و به قول معروف فوت کوزه‌گری آشپز حرفه‌ای محسوب می‌شود. درآمد صنعت ادویه در سراسر جهان حدود ۳.۲ میلیارد دلار درآمد است. با این درجه از اهمیت ادویه‌ها، اغراق نیست اگر برای خرید و فروش ادویه و داروهای گیاهی نام صنعت ادویه و چاشنی را برای آن انتخاب کنیم.
خاورمیانه مهد تولد و صادرات در حوزه صنعت ادویه و چاشنی‌های مختلف است، به همین جهت تجارت در مناطقی مانند ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اغلب ادویه‌ها در حالت فله و به شکل خام، برخلاف بوی بی‌نظیری که دارند، حالت شکیل و جذابی ندارند. با این اوصاف می‌توان گفت برای جذب مخاطب لازم است تا در بسته‌بندی شکیلی قرار گیرد. این مسئله برای مواردی که مربوط به صادرات است، نمود بیشتری پیدا می‌کند؛ چراکه بسیاری از خارجی‌ها مانند ایرانیان از خواص داروهای گیاهی و ادویه‌ها آگاهی چندانی ندارند. یک نمونه کاملا بارز آن درخصوص زعفران است. همه این موارد باعث می‌شود تا طراحی و چاپ جعبه ادویه به دقت و خلاقیت هرچه تمام‌تر صورت پذیرد.
از طرفی ادویه‌ها نسبت به اقلیمی که در آن رشد می‌کنند، بسیار حساس هستند و هنگام ذخیره‌سازی و حمل‌ونقل مستعد تغییرات مختلفی مانند فرار بو و طعم، فساد میکروبی و حشره‌زدن و... هستند. به‌عنوان مثال زمانی‌که رنگدانه‌های فلفل قرمز در معرض نور خورشید و اکسیژن قرار می‌گیرند، به‌طور قابل توجهی تغییر رنگ می‌دهند؛ بنابراین چاپ جعبه ادویه و چاشنی باکیفیت، برای اطمینان خریدار از کیفیت چاشنی اهمیتی دو چندان پیدا می‌کند. یک جعبه چاشنی مرغوب باعث حفظ کیفیت انواع ادویه اعم از خشک، تازه، پودر شده، بو داده و... می‌شود.


اهمیت استفاده از جعبه برای بسته‌بندی ادویه و چاشنی

مهم‌ترین کارایی خرید جعبه ادویه حفاظت از آن‌ها در برابر تغییرات دما، ضربه، لرزش، تاثیرات فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی است. از نظر فیزیکی جعبه باید از پاره‌شدن یا آسیب دیدگی بسته‌بندی در هنگام حمل‌ونقل داخلی یا خارجی محافظت کند. اهمیت جعبه ادویه را هنگام انبار‌کردن و استفاده مصرف‌کننده نباید فراموش کرد. از آن‌جا که بسیاری از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند چاشنی‌ها را در جعبه مقوایی ادویه نگه‌داری کنند، بسته‌بندی ادویه باید بادوام باشد. از نظر بیولوژیکی جعبه ادویه باید از محتوی در برابر میکروارگانیسم‌ها و حشرات و سایر حیوانات محافظت کند. برای تازه و معطر نگه‌داشتن ادویه،‌ جعبه ادویه و چاشنی و بسته‌بندی ادویه باید در برابر هوا نفوذ ناپذیر باشد تا از ورود رطوبت و کاهش عطر جلوگیری شود.
در واقع جعبه ادویه باید از درون و بیرون بسته‌بندی از چاشنی محافظت کند. بسته‌بندی باکیفیت و بهداشتی مانع از فساد و بیماری می‌شود. طول عمر ادویه‌جات به شیوه آماده‌سازی و روش نگه‌داری‌ آن‌ها بستگی دارد. برندهای معتبر تولید‌کننده ادویه و چاشنی به‌خوبی می‌دانند که بسته‌بندی به اندازه خود محصول اهمیت دارد. طراحی و چاپ جعبه ادویه و چاشنی با یک بسته‌بندی خاص و خلاقانه برای جلب توجه مصرف‌کننده‌ای که به جذابیت‌های ظاهری محصول اهمیت می‌دهد، کاری است که سال‌ها شبکه چاپ باکسر در زمینه محصولات مختلف آن را انجام می‌دهد.
اگر شما هم به‌عنوان یک تولیدکننده یا عرضه‌کننده داروهای گیاهی و ادویه‌ها می‌خواهید در بازار تجارت، حرفی برای گفتن داشته باشید، باید همانند محتوای درونی محصول، به ظاهر محصول خود هم توجه ویژه کنید تا از طریق طراحی جعبه منحصربه‌فرد و فانتزی، فروش محصولات خود را تضمین کنید.جعبه ادویه و چاشنی
چاپ بسته بندی ادویه و چاشنی
 ادویه و چاشنی
طراحی جعبه ادویه و چاشنی


مزایای استفاده از چاپ جعبه ادویه و چاشنی

مزیت‌های استفاده از بسته‌بندی ادویه علاوه‌بر حفاظت در برابر میکروب‌ها و فعل و انفعالات شیمیایی، موارد زیادی را شامل می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:
1. به نگه‌داری ادویه‌ها برای مدت طولانی کمک می‌کند
برخی از ادویه‌ها می‌توانند بسیار پرهزینه باشند؛ اما آن‌ها همیشه بخشی ضروری از رژیم غذایی ما هستند. چاشنی‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی غیر از غنی کردن طعم غذاها استفاده کرد؛ اما از آن‌جایی که گاهی اوقات کمی گران هستند، مهم است که در مکان و بسته‌بندی مناسب نگه‌داری کنید. به‌عنوان مثال وقتی صحبت از نگه‌داری زعفران در خانه می‌شود، یک ظرف جعبه ادویه می‌تواند پاسخ درستی باشد.
2. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا آشپزخانه مرتبی را داشته باشید
آشپزخانه معمولا یکی از مکان‌های نامرتب خانه است، جایی که عموما مردم در آن عجله دارند تا غذایی بپزند و بخورند. در آن زمان، اگر کسی ادویه‌های خود را بریزد، می‌تواند شلوغی و کثیفی زیادی را سبب شود. یک جعبه ادویه می‌تواند به شما کمک کند تا ادویه‌های خود را به روشی مناسب و سازماندهی‌شده ذخیره کنید تا در حین پخت و پز، مجبور نباشید خیلی سخت کار کنید یا زمان زیادی را صرف جست‌وجوی یک ادویه خاص نکنید. نگه ‌اشتن جعبه ادویه و چاشنی مفید می‌تواند آشپزخانه شما را به مکانی بسیار کارآمد، راحت و سازمان یافته تبدیل کند.
3. آن‌ها به حفظ آن از دسترس کودکان کمک می‌کنند
بچه‌ها گاهی اوقات می‌توانند وارد آشپزخانه شما شوند و فقط از روی کنجکاوی، ادویه‌هایی را که در دسترس هستند، امتحان کنند. به همین دلیل است که توصیه نمی‌شود بسته‌های ادویه را باز کنید و در دسترس آن‌ها قرار دهید. استفاده از جعبه ادویه‌جات می‌تواند به محافظت از ادویه‌های شما در برابر دسترسی ناخواسته کودکان کمک کند.
4. آن‌ها به ایجاد یک اثر ماندگار کمک می‌کنند
داشتن یک جعبه ادویه زیبا و منحصربه‌فرد در خانه شما می‌تواند به ایجاد یک اثر ماندگار در ذهن مهمانان شما کمک کند. اگر جعبه‌ای متمایز می‌خواهید، می‌توانید خرید جعبه ادویه از شبکه چاپ باکسر را در اولویت قرار دهید. یک جعبه ادویه محکم می‌تواند در عین‌حال کارآمد، راحت و زیبا باشد.


متریال مورد استفاده در جعبه ادویه و چاشنی

انتخاب مواد و فناوری به‌کاررفته در طراحی و ساخت جعبه ادویه و چاشنی تا حد زیادی می‌تواند تعیین کننده کیفیت و طراوت ادویه و چاشنی در پروسه توزیع و ذخیره‌سازی باشد. متریال به‌کار رفته در چاپ جعبه چاشنی و ادویه عبارتند از:
• مقوای ایندربرد بهداشتی
• کاغذ کرافت
• مقوای بافت دار
• مقوای پشت طوسی (یا پشت سفید)
• کاغذ گلاسه
• مقوای ایفلوت و لمینتی
مقوای مورد استفاده برای چاپ جعبه ادویه در شبکه چاپ به گونه‌ای طراحی شده‌ است که می‌تواند قابلیت نگه‌داری انواع چاشنی و ادویه را تضمین کند. این مجموعه استفاده از کاغذ مرغوب و باکیفیت در چاپ انواع جعبه و بسته‌بندی را در اولویت قرار داده است.


انواع سایز و سبک جعبه ادویه و چاشنی

بسته‌بندی‌ها مطابق با سلیقه شخصی شما قابلیت طراحی و سایزبندی دارند. اندازه جعبه ادویه نه آن‌قدر باید بزرگ باشد که جای زیادی را اشغال کند و نه آن‌قدر کوچک که باعث پاره‌شدن زودهنگام شود. برای انتخاب سایز باید به کاربرد آن توجه کنید. مثلا در آشپزی ایرانی از زردچوبه بسیار استفاده می‌شود، این درحالی است که جوز‌هندی یا برگ‌بو کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به‌طور کلی مصرف‌کننده ادویه ترجیح می‌دهد تا رنگ و شکل چاشنی را در بسته‌بندی ببیند تا مطمئن شود که دقیقا محصول مدنظر خود را خریداری کرده است؛ بنابراین ایجاد پنجره کوچک روی جعبه ادویه برای مشاهده محتوای بسته‌بندی خالی از لطف نخواهد بود. از معجزه رنگ‌ها با کنتراست‌های بالا هم نباید غافل شد؛ انتخاب پالت رنگ متناسب با نوع ادویه و نقوش متفاوت برند شما را متمایز می‌کند. در شبکه چاپ باکسر طراحی جعبه به صورت رایگان انجام می‌شود و کارشناسان این مجموعه برای تمام این موارد به شما مشاوره می‌دهند.
انواع سبک جعبه ادویه با قالب‌های عمومی و اختصاصی در شبکه چاپ باکسر عبارتند از:
• بسته‌بندی آویز ادویه ( ترکیب کاغذ و ادویه)
• بسته‌بندی پت ادویه
• بسته‌بندی تکی ادویه
• بسته‌بندی چندتایی ادویه
• استند ادویه
• بسته‌بندی پاکتی ادویه
• بسته‌بندی کادویی ادویه
از آن‌جایی که تنوع در طراحی و چاپ جعبه ادویه و چاشنی بسیار زیاد است، سایز دقیقی برای ساخت آن نمی‌توان درنظر گرفت. از طرفی ادویه‌جات باتوجه به گرم و کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شوند؛ بنابراین سایز ساخت جعبه‌های آن باتوجه به وزن آن بسیار متفاوت خواهد بود. با سفارش جعبه مورد علاقه خود می‌توانید از خدمات تکمیلی خاص شبکه چاپ باکسر بهره‌مند شوید. این خدمات شامل طلاکوبی، نقره‌کوبی، قرمزکوبی و دایکات است که برای شیک و مدرن‌کردن جعبه‌ها به دلخواه شما استفاده می‌شود.


شبکه چاپ برند مورد اطمینان کشور در چاپ جعبه چاشنی و ادویه

شبکه چاپ با بیش‌از چهل سال سابقه در زمینه چاپ و کاغذ، بسته‌بندی مقوایی مورد نیاز را پس‌از دریافت پیشنهادات مشتریان در مورد رنگ، گرافیک، اندازه، شکل، ساختار و... طراحی‌های مختلفی را ارائه می‌کند. کلیه جعبه‌ها در چاپخانه شبکه چاپ از طراحی تا چاپ افست فوری با سرعت بالا در اختیار شما قرار می‌گیرد.
چاپ بدون واسطه‌ در این مجموعه سبب شده است تا قیمت جعبه ادویه و چاشنی یا هر نوع از جعبه‌های کاغذی و تبلیغاتی دیگر با هزینه از آن‌جا که مواد اولیه هم در مجموعه شبکه چاپ تهیه می‌شوند قیمت محصولات بسیار مقرون‌به‌صرفه است و دوام رنگ و کیفیت بسته‌بندی‌ها را تضمین می‌کند. جهت اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش کافی است با مشاوران متخصص این مجموعه تماس بگیرید.