چاپ جعبه مقوایی

سفارش آنلاین چاپ جعبه مقوایی در انواع مختلف با تضیمن کیفیت

اولین چیزی که در یک محصول نظر شما را جلب می‌کند چیست؟ بی‌شک بسته‌بندی محصول است. به همین خاطر است که کسب‌وکارها برای جلب‌توجه و نظر مشتریان خودشان به این موضوع اهمیت زیادی می‌دهند. در واقع در زمان دیده‌شدن محصول، شما چند ثانیه وقت دارید که نظر مشتری را جلب کنید. همین موضوع باعث شده است که صنعت چاپ جعبه مقوایی وارد فاز جدیدی شود و تنها به همان روش‌های سنتی بسنده نکند.
البته یک چیز را هم نمی‌توان انکار کرد. اینکه جعبه مقوایی از ابتدا‌یی‌ترین مدل‌های بسته‌بندی است که برای محصولات در دنیای امروز استفاده می‌شوند. با این مقدمه کوتاه در ادامه بیشتر در مورد چاپ جعبه مقوایی و انواع مختلف آن در وب‌سایت شبکه چاپ باکسر صحبت می‌کنیم. همراه ما باشید.


مقوا چیست و از چه متریالی تشکیل شده است؟

قبل‌از هر چیز ابتدا اجازه دهید ببینیم که اصلا مقوا چیست و به چه متریالی مقوا می‌گویند؟ به‌طورکلی مقوا یک کاغذ ضخیم است. این متریال شکلی که به آن داده می‌شود را خیلی بیشتر و بهتر حفظ می‌کند. درست برخلاف کاغذهای معمولی و چیزی که در روزمره با آن سروکار دارید. بیشترین و در واقع اصلی‌ترین استفاده مقوا در صنعت بسته‌بندی است. البته این بدین معنی نیست که استفاده از مقوا فقط به همین موضوع محدود می‌شود.
متریال مورد استفاده برای ساخت و چاپ جعبه مقوایی سلولز است که ماده بسیار گران‌بهایی است. سلولز از گیاهان و درختانی که به‌طور خاص رشد کرده‌اند تهیه می‌شود. این ماده طی یک فرایند شیمیایی بعداز عبور از غلتک تبدیل به صفحه‌هایی صاف می‌شود. این صفحه‌ها بعد از خشک‌شدن همان کاغذی هستند که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنید. حال اگر چندلایه کاغذ روی‌ هم داشته باشیم مقوا به وجود می‌آید. دلایل اصلی ترجیح کاغذ و مقوا برای ساخت، فرایند ساخت آسان، مقرون‌به‌صرفه بودن و مقاومت است.


انواع جعبه‌های مقوایی

جعبه‌های مقوایی تنوع بسیار زیادی دارند و در ابعاد و اشکال مختلفی ساخته می‌شوند. تنوع این جعبه‌ها هم به‌خاطر تنوع محصولاتی است که در آن‌ها قرار می‌گیرند. از آن‌جایی که اکثر اوقات جعبه‌های مقوایی برای بسته‌بندی استفاده می‌شوند، پس احتمال این‌که محصول متفاوتی در هر یک قرار بگیرد بسیار بالاست.
از لوازم بهداشتی تا بسته‌بندی لوازم‌خانگی، همه این‌ها مستلزم این است که در تولید جعبه‌های مقوایی ویژگی‌های محصول درون جعبه را در نظر داشته باشید. همچنین گاهی اوقات ویژگی‌های یک محصول و ابعاد آن ایجاب می‌کند که برش‌های به‌خصوصی در جعبه ایجاد شود. البته این روزها طراحی‌های مدرن و خلاقانه هم باعث شده‌‌اند که شما همیشه با آن جعبه‌های سنتی مقوایی سروکار نداشته باشید.جعبه مقوایی
چاپ بسته بندی مقوایی
مقوایی
طراحی جعبه مقوایی


مزایای استفاده از جعبه‌های مقوایی

جعبه‌های مقوایی مزایای زیادی را ارائه می‌دهند که کار را برای شما آسان می‌کند و همچنین می‌تواند فروش و سود شما را افزایش دهد. در زیر برخی از مزایا و دلایل چاپ جعبه مقوایی برای کسب‌وکار شما آورده شده است.
1. از کالاها و محصولات محافظت می‌کند
مهم است که جعبه تخته‌ای را انتخاب کنید که حداکثر محافظت را برای محصولات شما ایجاد کند. این مورد نه‌تنها برای مشتریان بلکه برای شما هم مفید خواهد بود. کارتن‌ها به شما کمک می‌کنند تا ارزش محصول را از نقطه تولید تا نقطه ارسال تا مقصد نهایی حفظ کنید. هیچ جعبه دیگری به‌خوبی این جعبه‌های مقوایی نمی‌تواند کار کند. جعبه‌های مقوایی از مواد باکیفیت و مستحکم ساخته شده‌اند که آنها را قادر می‌سازد تا در برابر هر نوع فشار یا سایش مقاومت کنند.
2. بسیار انعطاف‌پذیر است
عملکردهای زیادی وجود دارد که مقوا را منحصربه‌فردتر از هر جعبه بسته‌بندی دیگری می‌کند. این جعبه‌های مقوایی بسیار سازگار هستند. آن‌ها را می‌توان به‌راحتی به هر شکل یا اندازه‌ای برش داد و به یکدیگر چسبانید؛ بنابراین خلاقیت در طراحی جعبه‌های مقوایی را می‌توان بی‌پایان دانست. این واقعیت که آن‌ها را می‌توان سفارشی کرد یا به هراندازه ای برش داد، به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا جعبه‌های منحصربه‌فردی با نیاز برند شما را طراحی کنند.
3. وزن بسیار سبکی دارد
برای حمل‌ونقل از راه دور محصولات باتوجه‌به وزن آن‌ها، جعبه بسته‌بندی سبک ترجیح داده می‌شود. در این مورد، جعبه مقوایی برای صاحب کسب‌وکار سود بیشتری دارد؛ زیرا جعبه‌های مقوایی سنگین نیستند. بهتر است بگوییم وقتی روی ترازو هستند، وزنشان اهمیتی ندارد. این ویژگی بدون درنظرگرفتن ضخامت ماده‌ای که هنگام سفارش جعبه استفاده می‌شود، معمولا یکسان باقی می‌ماند؛ بااین‌حال، به دلیل وزن سبک آنها، حمل‌ونقل آنها از یک مکان به مکان دیگر آسان‌تر است.
4. ایمنی بالا در بسته‌بندی دارد
اگر به دنبال جعبه‌هایی هستید که بتواند حداکثر امنیت محصولات شما را تضمین کند، جعبه‌های مقوایی بهترین انتخاب شما خواهند بود و این مورد یکی از مزیت‌های اصلی جعبه مقوایی است. کارتن‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که محافظت کامل از کالا را فراهم کنند و می‌توانند از برخورد بسته‌های شما در همه‌جا جلوگیری کنند.
5. خرید آن آسان و در دسترس است
علاوه‌بر دیگر عملکردهای منحصربه‌فرد چاپ جعبه مقوایی، خرید جعبه‌های مقوایی هم آسان است. در طرح‌ها و اشکال مختلفی مانند تک جداره، دوجداره و ... دیده می‌شوند و این مورد هم یکی از مزیت‌های اصلی جعبه مقوایی است. البته شما می‌توانید هر طرحی را که می‌خواهید در شبکه چاپ باکسر با چاپ جعبه فوری سفارش دهید.
6. مقرون‌به‌صرفه است
هزینه یکی از عوامل اصلی است که بسیاری از شرکت‌ها را از انتخاب جعبه بسته‌بندی مناسب برای تکمیل محصولات خود بازمی‌دارد. حتی برخی از افراد از این می‌ترسند که هزینه چاپ جعبه مقوایی خود در برخی موارد شاید بالا باشد؛ اما قیمت چاپ جعبه مقوایی نسبت به سایر جعبه‌های بسته‌بندی مانند بسته‌بندی پلاستیکی کمتر است و این یکی دیگر از مزیت‌های اصلی جعبه مقوایی است.
7. بارگیری آن در وسایل نقلیه آسان است
کارتن‌ها نه‌تنها در طرح‌ها، اندازه‌ها و شکل‌های مختلفی وجود دارند، بلکه می‌توانند به‌سرعت در وسایل نقلیه بارگیری شوند یا در هر مکانی تخلیه و چیده شوند. حتی می‌توان آنها را به راحتی روی هم قرار داد.


نکات مهم در تولید و چاپ جعبه مقوایی

به نظر شما در تولید و چاپ انواع مختلف جعبه‌های مقوایی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ چه چیزهایی باعث می‌شوند که این جعبه‌ها کاملا بدون نقص و ایده‌آل باشند؟ از نکاتی که در تولید و چاپ جعبه مقوایی باید رعایت کنیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• زمانی‌که شما محصولی را وارد بازار می‌کنید به دنبال این هستید که خودتان را معرفی کنید؛ این یعنی جعبه و بسته‌بندی محصول حتما باید حاوی اطلاعات مفید و کاملی باشد. این مهم‌ترین نکته‌ای است که هرگز نباید آن را فراموش کنید. قطعا شما نمی‌خواهید یک بسته‌بندی بی‌نام‌ونشان را روانه بازار کنید.
• فراموش نکنید که مشتریان شما قرار نیست یک چیستان یا پازل را حل کنند. پس تا جای ممکن جعبه‌هایی را سفارش دهید که به‌راحتی باز می‌شوند و استفاده از آن‌ها آسان و بی‌دردسر است. این راحتی در استفاده باعث می‌شود که آن‌ها باز هم به سراغ محصولات شما بیایند.
• به یاد داشته باشید که سادگی در طراحی به معنای زیبایی است. این روزها طراحی‌های مینیمال و دور از شلوغی بیشتر نظر مخاطبین را جلب می‌کنند. پس‌از شلوغی دوری کنید.
• خلاق و متفاوت باشید. در زمان ارائه یک محصول شما نباید شبیه به رقبایتان باشید. بلکه برعکس باید کاملا متفاوت باشید. قطعا این تفاوت و خلاقیت شماست که در ذهن مخاطبین باقی می‌ماند. پس با ارائه محصولات در بسته‌بندی متفاوت خودتان را در ذهن مشتریان حک کنید.
• در ارائه محصولات بهداشتی، دارویی و خوراکی حتما موارد ایمنی را رعایت کنید. این محصولات حساسیت بسیار زیادی دارند. به همین خاطر در حین بسته‌بندی و سفارش جعبه‌های مقوایی حتما باید استانداردهای سلامتی را رعایت کنید. در واقع مقوایی که برای بسته‌بندی این محصولات استفاده می‌شود متفاوت است. اغلب اوقات برای این مدل از کالاها از مقوای ایندربرد استفاده می‌کنیم.
نکته: مقوای ایندربرد بافت ظریف و نرمی دارد. همچنین این مقوا برای استفاده در بسته‌بندی محصولات پزشکی، دارویی و بهداشتی مجوزهای ضروری را دارد.


تولید و چاپ جعبه مقوایی در شبکه چاپ باکسر

ما در شبکه چاپ باکسر تنوع زیادی در چاپ جعبه مقوایی داریم. از مقوای گلاسه گرفته تا مقوای پشت طوسی و پشت سفید. دسترسی به این مقواها به ما اجازه می‌دهد که به‌راحتی تمامی نیازهای مختلف مشتریان خودمان را در بخش بسته‌بندی برطرف کنیم. همچنین وجود دستگاه‌های مدرن و نیروی متخصص و متعهد کیفیت نهایی کار را دوچندان کرده است. 40 سال سابقه در صنعت چاپ در بین بهترین‌های چاپ جعبه تهران و ایران به ما کمک کرده است تا بتوانیم به‌راحتی خواسته‌های مشتریان مختلف با سلیقه‌های متنوع را بشناسیم. برای آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات ما و سفارش جعبه مقوایی تهران و فوری همین الان می‌توانید با کارشناسان شبکه چاپ باکسر تماس بگیرید.